"Wprost": Hofman przeprosił kolegów. Ale reakcją było chłodne milczenie. Prezes był zły

Tygodnik "Wprost", który ujawnił przebieg imprezy wyjazdowej PiS na Podkarpaciu, opisuje kulisy posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości. Powszechnie krytykowano na nim Adama Hofmana, niechlubnego bohatera artykułu tygodnika. - Prezes nie krył pretensji - pisze "Wprost".
W poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Wprost" zamieszczono materiał opisujący zakrapianą alkoholem imprezę działaczy klubu Prawa i Sprawiedliwości. Na nagraniach słychać m.in., jak Adam Hofman rubasznie żartuje m.in. na temat wielkości swojego przyrodzenia.

- Na posiedzeniu komitetu politycznego PiS Jarosław Kaczyński nie krył pretensji do rzecznika partii Adama Hofmana - pisze "Wprost", powołując się na nieoficjalne informacje. Sprawę - jak opisuje tygodnik - poruszono na posiedzeniu klubu PiS. - Hofmana na nim nie było. Opowiada poseł PiS: Posłowie z Podkarpacia mieli żal, że Hofman z kolegami popsuł im zwycięstwo. Pod adresem rzecznika padały krytyczne uwagi, lecz szef klubu Mariusz Błaszczak zamknął dyskusję. Przyznał jednak, że czas skończyć ze spoufalaniem się z pracownikami klubu - czytamy na stronie "Wprost". W czwartek sprawą zajął się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Jedna z osób we władzach partii mówi "Wprost": Prezes był wyjątkowo oburzony na Hofmana. Stwierdził, że jego zachowanie było niedopuszczalne i w żadnym wypadku nie powinno się zdarzyć - cytuje tygodnik.

Rzecznik miał posypać głowę popiołem. Wstał i wszystkich przeprosił, ale spotkało się to z chłodnym milczeniem.

Hofman z incydentu tłumaczył się m.in. w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" oraz w obszernym wywiadzie w piątkowej "Rzeczpospolitej". - Możemy obalić to przekonanie, że politycy i wyborcy prawicowi muszą chodzić w gumofilcach, nie potrafią się bawić, opowiedzieć pikantnego żartu, a do basenu czy jacuzzi idą w garniturze - stwierdził poseł PiS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: