Radom: Samochód uderzył w grupę pieszych. Wracali z chrztu

Na skrzyżowaniu w centrum Radomia zderzyły się dwa samochody. Jeden z nich wpadł na chodnik, na którym była grupa pieszych. Dwanaście osób, w tym pięcioro dzieci, trafiło do szpitala. Grupa, w którą wjechało auto, wracała z kościoła, gdzie odbywał się chrzest. 2-miesięczne dziecko również ucierpiało.
Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kelles-Krauza i Niedziałkowskiego ok. godz. 17.30. Najpierw zderzyły się ze sobą jadące w przeciwne stronny pojazdy: audi i lancia. Następnie lancia odbiła się i wjechała na chodnik prosto w grupę przechodniów.

Do szpitala trafiło 10 pieszych, w tym 5 dzieci w wieku od 2 miesięcy do 7 lat oraz dwie pasażerki: jedna z lanci, druga z audi. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji wśród poszkodowanych jest także dwumiesięczne niemowlę, które wcześniej miało chrzest w pobliskim kościele.

Obaj kierowcy, w wieku 21 i 24 lata, byli trzeźwi. Jeden i drugi twierdzi, że miał zielone światło. Przyczyny wypadku bada policja.

Wiesz więcej? Poinformuj Alert24 - 605 24 24 24

Więcej w serwisie radom.gazeta.pl>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: