"GW": PiS przestraszyło się rozmachu związkowców i rezygnuje z marszu 28 września

Partia Kaczyńskiego policzyła siły i wystraszyła się, że jej marsz 28 września nie będzie tak okazały jak protesty związkowców. W zamian zaprasza na mszę na Jasną Górę i obchody 11 Listopada.
To miała być wielka manifestacja siły partii, która idzie do władzy. Marsz miał być większy niż ten przed rokiem, gdy politycy PiS wraz z kilkudziesięciotysięcznym tłumem szli pod hasłem: "Obudź się, Polsko". Zaplanowany na 28 września, organizowany przez sejmowy zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski, miał być protestem przeciwko dyskryminacji katolików, w tym Telewizji Trwam o. Rydzyka.

Dwa tygodnie przed marszem PiS zmienia plany. - Dostaliśmy wiele telefonów od różnych osób i środowisk, żeby nie robić w tak krótkim czasie dwóch dużych imprez, bo oni nie będą mogli w nich uczestniczyć - mówi organizator marszu poseł Andrzej Jaworski.

Ta inna duża impreza to zaplanowana na tę niedzielę pielgrzymka ludzi pracy na Jasną Górę. Mszę odprawi metropolita gdański abp Sławoj Głódź. Kilkunastoosobową delegację wysyła też PiS. Osobiście ma przyjechać sam Jarosław Kaczyński.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o: