Jacek Żalek odchodzi z PO: Moim hasłem wyborczym było serce do walki, nie zakneblowane usta

Poseł Jacek Żalek odchodzi z Platformy Obywatelskiej. To trzeci poseł PO w ostatnich tygodniach, który opuszcza partię. Wcześniej zrobili to John Godson i Jarosław Gowin.
- Odchodzę z Platformy Obywatelskiej. Moim hasłem wyborczym było serce do walki, nie zakneblowane usta. Moja decyzja ma związek z zawieszeniem mnie w prawach członka klubu PO. Bez podjęcia dialogu trudno będzie współpracować. Nie chcę być w sytuacji, w której walczę z własną partią - wyjaśnia poseł Jacek Żalek.

Pytany, czy jego decyzja ma związek z obecnymi protestami, Żalek odpowiada: - Miliony Polaków zaufało nam, że będziemy budować najwięcej autostrad - budujemy najdrożej, że obniżymy podatki - podnosimy je, że podniesiemy poziom edukacji - on się obniża, że stworzymy nowe miejsca pracy - ich dla młodych ludzi nie ma - tłumaczy były poseł PO.

Gowin stworzy nową partię?

Jak poseł wyobraża sobie swoją polityczną przyszłość? - Jak do tej pory. Będę walczył o sprawy, które są mi bliskie. W momencie, w którym okazało się, że z kolegami z PO różnimy się w fundamentalnych kwestiach gospodarczych stwierdziłem, że nie będę walczył z własną partią - wyjaśnia. Dodał, że będzie apelował do Jarosława Gowina, aby zjednoczył wokół siebie ludzi, którzy byliby w stanie utworzyć nową partię. - Mam nadzieję, że minister Gowin przywróci nadzieję tym Polakom, którzy czują, że dzisiaj nie są reprezentowani w Sejmie - odpowiada.

Koalicja ma problem?

Po odejściu Żalka klub PO liczy 203 posłów; wcześniej z partii i klubu odeszli John Godson i Jarosław Gowin. Koalicja PO-PSL ma obecnie w Sejmie dokładnie 232 głosy, większość parlamentarna liczy 231.

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje ze świata polityki? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Więcej o:
Komentarze (329)
Jacek Żalek odchodzi z PO: Moim hasłem wyborczym było serce do walki, nie zakneblowane usta
Zaloguj się
 • toberson

  Oceniono 1 raz 1

  Nadchodzi koniec POszamba!!Narod ma dosc skorumPOwanych i nieudacznych rzadow bandy ryzego!!Wszyscy widza ze POszambo tonie w swoim smrodzie !!Tylko przedterminowe wybory i wybranie PISu,uratuje Polske od anarchi!!Tusk oklamal i oszukal narod!!Zadnej obietnicy przedwyborczej nie spelnil.POwinien za to stanac przed Trybunalem-Stanu!!Precz z POszambem!!

 • cleryka

  Oceniono 2 razy 0

  ...i poszoł won!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli Gowinowi oprócz Żalka uda się wyłuskać z koalicji jeszcze parę szabel, i zablokować tym samym zmiany w OFE tak, żeby uniemożliwić rządowi dalsze zadłużanie się, to samym tym zasłuży na jakąs drobniutką wzmianeczkę w podręcznikach historii i naprawdę już nic więcej nie musi robić.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Co Jarosław Gowin widzi w Żałku? Może coś, może i nic, ale na pewno ma mały żalek to Donalda T: antyramki.com/antyramka/1880/Jaroslaw-Gowin

  Ale dla nas PODATNIKÓW to bardzo dobrze, jeśli rządowi zabraknie "szabel" w kluczowych głosowaniach (np w sprawie OFE), to rząd siłą nie wciśnie nas do kolejnej piramidy finansowej: antyramki.com/antyramka/1656/Piramidy-finansowe

  Obligacje skarbowe (DŁUG) przechodza z OFE do ZUS, ZUS umarza rzadowi ten dług (czyli anuluje obligacje skarbowe), rząd dalej moze się zadłuzać do woli (sprzedawać koljne obligacje skarbowe), a my PODATNICY będziemy spłacać ten DŁUG przez koljne 100 lat.

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  Wyglada to jak zasada liberum veto w dawnych czasach - posel niszczyl swój kraj aby osiagnac tylko i wylacznie wlasne cele bez patrzenia na to jaki wplyw bedzie mialo to na dalsze losy kraju! BRAWO ZALKU - idz sobie do pisu

 • banwit

  Oceniono 2 razy 0

  Pędź bąka palancie, won do PIS-u tam będziesz mógł mówić i robić co zechcesz. Przez tych gnojków, Żalka Gowina, Godsona od jakiegoś czasu platworma drepce w miejscu uwikłana w przepychanki wewnętrzne.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Jakby to powiedzieć - w polityce nie ma miejsca na sentymenty i żale, ale najprawdopodobniej Gowin ma jakiś niewielki Żalek do Tuska: antyramki.com/antyramka/1880/Jaroslaw-Gowin

 • kaschubowski

  Oceniono 4 razy 0

  - wreszcie ... kołtun idzie sobie za drzwi.. wypad padalcu... idź sobie na ,,dziewczynki,,

 • yani-51

  Oceniono 4 razy 2

  V-kolumna Vaty-klanu w PO....skonczyla dzialalnosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX