Zmniejsza się przewaga PiS nad PO. Nowy sondaż

Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 30 proc. badanych, a na Platformę - 25 proc. To znaczy, że poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego spadło o 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown dla "Faktów TVN".
Sondaż przeprowadzono 10 września. Trzeci wynik po PO i PiS ma SLD z 10 proc. poparcia, bez zmian od poprzedniego sondażu. Ruch Palikota z 8-procentowym poparciem. To wzrost o 2 punkt proc. Także o 2 proc. zwiększyło się poparcie dla PSL-u, które może liczyć na 7 proc. głosów.

Mniejsza przewaga PiS

Poprzednie badanie dla "Faktów" odbyło się 3 lipca. Przewaga PiS-u nad PO zmniejszyła się z 9 punktów proc. do pięciu.


Na pytanie, czy gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę - 15 września - 51 proc. badanych odpowiedziało, że poszłoby zagłosować. 23 proc. stwierdziło: "trudno powiedzieć", zaś 26 proc. nie wzięłoby udziału w wyborach.

Telefoniczny sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1004 dorosłych Polaków.

"Kaczyński byłby najlepszym premierem"

Wczoraj "Fakty" wyemitowały pierwszą część sondażu. Według badanych najlepszym premierem byłby prezes PiS Jarosław Kaczyński (18 proc. głosów) przed Donaldem Tuskiem oraz Jerzym Buzkiem (po 13 proc.). Kolejne miejsca zajęli szef SLD Leszek Miller (9 proc.), Jarosław Gowin (8 proc.) oraz Grzegorz Schetyna (7 proc.).

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: