"Proszę nam nie wmawiać politykierstwa! My naród krzyczymy: Rządzie opamiętaj się" - szef OPZZ kłóci się z Żakowskim

- Szanowni państwo, w jedności siła. Razem pokonamy wszystkie złe duchy - tak szef OPZZ Jan Guz apelował w TOK FM, o udział w związkowych protestach. Związkowiec - w gorącej dyskusji - przekonywał Jacka Żakowskiego, że czterodniowe protesty nie mają postulatów czysto politycznych. - Mówimy: Rządzie chcemy, żebyś rządził sprawnie. Chcemy pokazać, że nie pozwalamy na lekceważenie nas - mówił Guz.
20 tys. związkowców dziś, a w sobotę może nawet ponad 100 tys. - w Warszawie zaczynają się protesty zorganizowane przez największe centrale związkowe. Jak zapowiedział przewodniczący OPZZ Jan Guz, w "Poranku Radia TOK FM", zainteresowanie protestami jest duże, bo "ludzie są niezadowoleni i gorycz jest bardzo głęboka". - My, naród, krzyczymy dziś: Rządzie opamiętaj się!

Przekonywał, że w protestach chodzi o poprawę życia w Polsce, a nie o politykę. - Ale jest taki lider związkowy, nazywa się Piotr Duda, który mówi o usunięciu rządu - przypomniał swojemu gościowi Jacek Żakowski. Dziennikarzowi nie podoba się m.in. wczorajsza wypowiedź Dudy, o tym, że rząd powinien odejść. Bo jego miejsce jest na "śmietniku historii".

- Ale w naszych oficjalnych dokumentach nie ma postulatu o usunięciu rządu. Proszę nam tego nie wmawiać! My mówimy: Rządzie, chcemy żebyś rządził sprawnie, żebyśmy nie ciągnęli się w ogonie Europy - odpowiadał Jan Guz. I starał się tłumaczyć Dudę. - On ma rację w tym sensie, że każdy bunt społeczny prowadzi do zmiany rządu. Zawsze związki zawodowe były tym dynamitem, który rozsadzały nieprawidłowości. Być może teraz też tak będzie. Jeśli od sześciu lat apelujemy o dialog i naprawę RP, ale ten rząd nie słucha.

"Razem pokonamy wszystkie złe duchy"

Odpowiedzi szefa OPZZ nie zadowoliły Jacka Żakowskiego. - Czy wasze postulaty mają wynieść Jarosława Kaczyńskiego od władzy? Bo ja to słyszę cały czas u pana Dudy - pytał.

- Pan ciągle mówi o moim koledze Dudzie, może niech go pan zaprosi i spyta... Proszę nam nie wmawiać politykierstwa! To są postulaty ekonomiczne. Nie są po to, by wynieść jakąś partię do władzy - odpowiedział wyraźnie zirytowany Guz.

Gość "Poranka Radia TOK FM" liczy, że protesty zrobią wrażenie na rządzie Donalda Tuska. Jak stwierdził, chciałby usłyszeć od rządzących zaproszenie do rozmów. - Prędzej czy później przecież musimy się porozumieć. Ale chcemy pokazać, że nie pozwalamy by nas lekceważono. Szanowni państwo, w jedności siła. Razem pokonamy wszystkie złe duchy! - apelował do słuchaczy TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (17)
"Proszę nam nie wmawiać politykierstwa! My naród krzyczymy: Rządzie opamiętaj się" - szef OPZZ kłóci się z Żakowskim
Zaloguj się
 • trese51

  Oceniono 1 raz -1

  "My, naród, krzyczymy dziś: Rządzie opamiętaj się!"
  A ja już nie jestem częścią "narodu" tylko jeleniem, do płacenia składek, opłat i podatków na "naród"?
  W proteście związkowym kroczą ramię w ramię: munurowi, górnicy i rolnicy.
  Czy to oznacza, że "naród" to już tylko oni + ci, którzy popierają
  ich przywileje (np. idąc razem z nimi w poroteście)?

 • pucha-tek

  Oceniono 1 raz 1

  Z jednym się zgadzam, rząd jest mało energiczny. Dziadek Piłsudski znalazłby kilka cel w Berezie Kartuskiej dla tych którzy w sytuacji wychodzenia z kryzysu, znowu kilkudniowymi manifestacjami powodują straty w przedsiębiorstwach

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się komuś nie podoba ten rząd, niech się przesiądzie do drugiego rzędu.

 • stanimager

  Oceniono 1 raz 1

  "...nie ma postulatu o usunięciu rządu. Proszę nam tego nie wmawiać! " Ze białe jest białe a czarne jest czarne !

 • errata_net2

  Oceniono 4 razy 2

  Bezczelny typ! Jakim prawem wyciera sobie gębę pojęciem "naród".?! "My, naród"? Jaki? Ze Wschodu czy Zachodu, Północy czy z Południa? Pajac chory na władzę i kasę.

 • marcin1956

  Oceniono 2 razy 0

  I znowu seria czarno-PR-wych postów. Mimo różnych nicków, pewnie jak zwykle z jednego adresu IP.

 • litrahalf

  Oceniono 9 razy 5

  Ten pan był wyraźnie wzmożony wiecowo i bełkotał coś o narodzie. Ciekawy o jaki naród mu chodziło. Może o SMOLEŃSKI?

 • blogfiles

  Oceniono 4 razy 2

  Na takie dictum to nawet mi się trolować nie chce.

 • klara551

  Oceniono 15 razy 7

  Wam kacykom związkowym nikt nie wmawia politykierstwa bo jedyne co robicie to je uprawiacie.Wy macie bronić pracowników tam gdzie ich krzywdzą a tam was nie ma. Jedynym znakiem waszej działalności Polsce są wasze festyny na które zwozicie ludzi za pieniądze przeznaczone na pomoc dla krzywdzonych. Organizujecie zjazdy niczym PZPR pochody pierwszomajowe radosne roześmiane,oflagowane ,hałaśliwe z wiktem.Brakuje tylko zabawy z występami po marszu. Jedynym efektem efektem jest to ,że zwiezieni przez was będą wiedzieć w jakich budynkach są ministerstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX