Im mniej, tym lepiej? Naukowcy: Mężczyźni z mniejszymi jądrami są dużo lepszymi ojcami

Wielkość męskich jąder może wpływać na to, czy będzie się dobrym ojcem - wynika z najnowszych badań, które sugerują, że męskie zdolności rodzicielskie mają biologiczne podłoże. O odkryciu informują BBC i Independent.
Zdaniem naukowców mężczyźni z większymi jądrami będą przejawiać dużo gorsze cechy rodzicielskie niż ci z mniejszymi. Dlaczego? Winna ma być ewolucja - pisze Independent.

- Większe jądra to wyższy poziom testosteronu, liczby plemników i rozwiązłości seksualnej. U ludzi również większa liczba rozwodów i rozpadów małżeństw - twierdzą naukowcy. Z badań wynika, że mężczyźni z większymi jądrami rzadziej interesują się wychowaniem dzieci, zmienianiem pieluszek czy kąpaniem potomstwa. Mają dzięki temu lepszą wymówkę - według raportu naturalnie są gorszymi ojcami.

Lepsi ojcowie, szczęśliwsze dzieci

Badania objęły 70 mężczyzn, którzy żyją i mieszkają ze swoimi partnerkami i mają dzieci w wieku 1-2 lat. Byli pytani o szczegóły rodzicielstwa, badano też aktywność mózgu podczas pokazywania zdjęć ich dzieci. Badanie wykazało powiązanie między wielkością jąder i jakością ojcostwa u 53 panów.

- Dobrzy ojcowie zdecydowanie częściej wychowują szczęśliwe dzieci, które stają się dobrze osadzonymi, świadomymi dorosłymi. Dlatego właśnie jest bardzo ważne, by badać, dlaczego niektórzy ludzie są lepszymi rodzicami od innych.

- To ważne, tym bardziej że nasze wcześniejsze badania wykazały, że dzieci bardziej zaangażowanych ojców lepiej rozwijają się społecznie, psychologicznie i edukacyjnie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (13)
Im mniej, tym lepiej? Naukowcy: Mężczyźni z mniejszymi jądrami są dużo lepszymi ojcami
Zaloguj się
 • eques

  Oceniono 4 razy 4

  A to moje odkrycie:
  Mężczyźni bez jaj są doskonałymi MATKAMI !

 • ulebyk

  Oceniono 4 razy 0

  Najwspanialszym ojcem jest dewiant Bęgowski vel Grodzka, ulubieniec michnikowszczyzny, stary komuch, kumpel Siwca i Stolzmana.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy -3

  Na dobrą sprawę wszyscy pantoflarze to osobniki bez jaj. No, może z mniejszymi.

 • alexy-dwa

  Oceniono 6 razy -2

  Najlepszymi ojcami są ojcowie duchowni bez jaj - vide Tadeusz Rydzyk.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Dobra, a jaka jest korelacja między rozmiarami penisa, a na przykład wiernością małżeńską?

 • milleniusz

  Oceniono 9 razy 7

  A czy są badania na temat wielkości penisa? I jego wpływu na karierę polityczną na przykład? Bo jeśli chodzi o karierę Złotoustego Adama, to zdaje się długość ma odwrotnie proporcjonalny wpływ na powodzenie. Co by potwierdzało teorię...

 • antykkk

  Oceniono 16 razy -2

  Mężczyźni naukowcy z mniejszymi jądrami i siusiakami są dużo lepszymi kochankami i ojcami
  Zapewne taki był rezultat tych badań "naukowych" ale trochę musieli skorygować
  Zaraz naukowcy z PiSu ogłosza że po długich badaniach odkryli że prawdziwy polak patriota jest to niski stary szczerbaty, kawaler bez konta, komórki, mieszkający u matki razem z kotem . Potem łysi z szalikami, klechy i babcie słuchające radyja

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 12 razy 2

  "Mężczyźni z mniejszymi jądrami są dużo lepszymi ojcami"

  Ciekawa teoria. Idąc dalej należałoby stwierdzić, że dużo lepszymi kochankami są ci z (za przeproszeniem) mniejszym fiucikiem, a dużo lepszymi politykami - ci z mniejszym rozumkiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX