Warszawa. Ktoś włamał się do mieszkania ambasadora Bułgarii. "Rezydencja jest splądrowana"

Dzisiaj w nocy ktoś włamał się do mieszkania ambasadora Bułgarii Wasilija Takewa. W środku rezydencja jest splądrowana. Przedmioty są porozrzucane - poinformował nas czytelnik serwisu Alert24. Policja nieoficjalnie potwierdza informację o włamaniu do mieszkania dyplomaty.
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Gazeta.pl, w mieszkaniu ambasadora pracują aktualnie policyjni technicy, którzy zbierają ślady. Nie zatrzymano jeszcze żadnej osoby, która mogłaby mieć związek ze sprawą. - Do włamania doszło w nocy. Czynności na miejscu na pewno jeszcze potrwają - mówi nam funkcjonariusz znający sprawę.

Sprawcą osoba, która ma dostęp do kluczy? Policja nie potwierdza

Policja oficjalnie nie udziela informacji, czy z mieszkania coś skradziono. Jak jednak poinformował nas czytelnik serwisu Alert24.pl, mieszkanie zostało splądrowane. "Włamania dokonano przez otwarcie mieszkania oryginalnym kluczem. Policja podejrzewa, że kradzieży dokonała osoba, która ma dostęp do kluczy" - napisał. Sama policja obecnie nie potwierdza tych informacji.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (25)
Warszawa. Ktoś włamał się do mieszkania ambasadora Bułgarii. "Rezydencja jest splądrowana"
Zaloguj się
 • slawekm7

  0

  Ponieważ jest dociekliwy, proszę do doprecyzowanie. Czy rezydencja czy mieszkanie ? A może mieszkanie w rezydencji ?

 • muchancha

  0

  Współczuję ,choć jest to wynik własnego zaniedbania.
  Niestety, nowe osiedla, apartamentowce, są pod szczególnym "ostrzałem" złodziei. Dlaczego? Bo tam z założenia mieszkają ludzie, którzy maja kasę, cenne przedmioty, jakieś papiery wartościowe,nowe wyposażenie mieszkania, a po za tym mieszkańcy takich miejsc święcie wieżą, że jak jest ochrona, to nic nie grozi. Nic bardziej błędnego w myśleniu. Ochrona owszem, ale jak coś zauważy w czasie obchodu. Monitoring (kamery). Są, bo są. Najczęściej zakładane metodą oszczędnościową, czyli, żeby pokazać, że są. W rzeczywistości, ze zwykłej oszczędności, na mało którym osiedlu, ktoś stale siedzi na obserwacji podglądu z kamer, bo to też są koszta. Ludzie na podglądzie muszą się zmieniać co 2 godziny i mieć 4 godziny przerwy.
  Obraz z kamer jest tylko zapisywany, ale i tu ze względu na oszczędności (za mała ilość kamer, za słabej jakości) zapisane zdarzenia są najczęściej bezużyteczne. Bo owszem, widać, że ktoś się kręci lecz rozpoznać już nie ma możliwości.
  Wyjściem jest własny system alarmowy, dobrze dobrany i dobrze zaprojektowany. Najlepiej przez firmę zajmującą się instalacjami Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu, a nie przez firmę ochroniarską. Te ostatnie najczęściej robią sztukę dla sztuki, czyli aby jakis alarm wisiał. W firmie ochroniarskiej warto tylko zamówić monitorowanie SWiN.
  I oprócz alarmu, samym mieszkaniu kilka odpowiednio dobranych kamer. Na drzwiach w miejsce wizjera w szczególności.

 • iza.zdesperowana

  Oceniono 2 razy 0

  Pomóżcie 51249010440000420054198444 uczelnia podala mnie do sadu o zalegle czesne, blagam o pomoc kwota kazda pomoze

 • bankokrata

  Oceniono 3 razy 1

  gdyby miał ambasador pozwolenie na broń i mógł strzelać to mielibyście jednego bandytę na minusie... Ale oczywiście socjaliści wolą się bawić w radary i ograniczanie prędkości... Tu są piraci na drogach... nawet TVN o tym programy kręci... a nie o piratach którzy wchodzą do chałup i gazują dzieciaki... SOCJALIZM I KOMUNIZM KWITNIE!!!

 • patriotaa

  Oceniono 2 razy -2

  Szanowny dziennikarzyno, jakie to włamanie jeśli otworzył kluczem? To na pewno sprawa policji ta kradzież.

 • iremus

  Oceniono 4 razy -4

  Ciekawe czy ambasador spędzał noc poza domem sam czy w towarzystwie ? Takie rzeczy robią złodzieje i podstawiona qrwa oraz spec. służby i podstwiona qrwa. Dużego wyboru nie ma.
  Pewnie ambasador chciał porównać czy ma takie warunki do rozmnażania jak pewien polski poseł z partii kochającej nie tylko prawo ale głownie tatę z Torunia.

 • kesik001

  Oceniono 6 razy 0

  Wali mnie że okradli urzędasa.
  Ale okradli też "szaraka" ze Szczecina.
  Może ich poznajesz???.
  www.youtube.com/watch?v=eSoowMvO0x8

 • zbycho52

  Oceniono 5 razy 3

  Zwiazkowcy zjezdzaja sie do Warszawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX