Duda: Rząd Tuska jest chory na władzę. Jego miejsce to śmietnik historii

- Rozpoczynamy protesty i będziemy walczyć do skutku. Ten rząd powinien jak najszybciej trafić na śmietnik historii. Nie wykluczamy, że zostaniemy w Warszawie dłużej niż tylko do soboty - mówi przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w Kontrwywiadzie RMF FM. Dodaje też, że związkowcy zamierzają przed Sejmem zwołać ?Parlament Narodu?.
- Już rząd Hanny Suchockiej ustąpił po protestach społecznych. Chcemy, żeby teraz było tak samo. Na początek żądamy dymisji ministra pracy Władysława Kosiniak-Kamysza - mówi Piotr Duda.

'Zwołamy Parlament Narodu. Możliwe, że zostaniemy dłużej niż do soboty'

- Rozpoczynamy protesty i będziemy walczyć do skutku. Ten rząd powinien jak najszybciej trafić na śmietnik historii. Nie wykluczamy, że zostaniemy w Warszawie dłużej niż tylko do soboty. Politycy się nie sprawdzili, dlatego przed Sejmem zwołamy Parlament Narodu - ogłasza gość RMF FM.- Widać, że Sejm nie sprawdza się w boju, rządzi dla siebie, nie widzi problemów społeczeństwa. Zawsze mówię, że władza sprawuje rządy w imieniu społeczeństwa, a nie przeciwko swojemu społeczeństwu. Jak widać, kolejne rozwiązania są antypracownicze, antyspołeczne. I śmieję się z tego, jak liberałowie mówią, co jest lepsze dla polskiego pracownika. To już jest naprawdę dla mnie śmieszne.

Czeka nas paraliż Warszawy. Będą przemarsze i pikiety

"Oni są chorzy na władzę"

W rozmowie dostaje się również rządowi Donalda Tuska. - Oni są chorzy na władzę - mówi i ocenia, że teraz "koalicja PO-PSL jest już tak słaba, że będzie zajmować się już wyłącznie sobą, a nie problemami Polaków". Przewodniczący komentuje też informacje, że PiS nie weźmie udziału w protestach organizowanych przez NSZZ Solidarność, OPZZ i Forum Związków Zawodowych. - Muszę poważnie porozmawiać z rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem - zapowiada Piotr Duda.

Po chwili łagodzi jednak swoje stanowisko. - Prawo i Sprawiedliwość wspiera nasze postulaty dotyczące "67", płacy minimalnej, elastycznego czasu pracy i jest to w zupełności wystarczające poparcie polityczne tej partii dla naszych działań.
- Czyli pan się na prezesa nie obraził?
- Absolutnie nie! - odpowiada przewodniczący.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o protestach w Warszawie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (503)
Duda: Rząd Tuska jest chory na władzę. Jego miejsce to śmietnik historii
Zaloguj się
 • kajetan907

  Oceniono 2 razy 2

  Kartoflany łeb i twarz zdradzająca deficyt intelektualny.

 • praw-dzic

  Oceniono 2 razy 2

  Duda jako były kapral walczący z solidarnością ma czelność walczyć z władzą która została wybrana w demokratycznych wyborach .A nie przez bandę pijanych związkowców nie liczącą się z mieszkańcami stolicy. Panie Duda jest pan prymitywny w myśleniu ,nie mówiąc o polskim języku. Pana chłopacy to nie anioły ale zwykli bojówkarze .tacy sami z jakimi pan walczył z solidarnością

 • pseudo12345

  0

  Ale zorganizowana akcja! Tylu odwiedzających? I to wszystko w imieniu ludzi pracy? Nie uwierzę. Zupełnie inne wpisy czytam pod artykułem o sprawowaniu władzy przez PO do 2015r.

 • laseczek34

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Duda - w sobote to ja przyjezdzam do Wawy z psem na wystawe. Jak mi zakorkujecie miasto, to osobiscie dostaniesz pan w japę ode mnie a moj pies uźre pana w d*pę i tyle w temacie!

 • yani-51

  Oceniono 3 razy 3

  - Czyli pan się na prezesa nie obraził?
  - Absolutnie nie! - odpowiada przewodniczący.,,,jakbym smial,gdzie znajde drugiego takiego idiote co do mnie pasuje jak ulal..

 • panspawacz3

  Oceniono 4 razy -2

  kilka tygodni temu padł Olsztyn,potem Elbląg... Z Rybnika też wykopano peowskie świnie. Wczoraj Podkarpacie,jutro wypiedrolimy Bufet z Warszawy...

  A pojutrze?

  Rudy,idziemy po ciebie!!!
  Już niedługo. Już nadchodzi ta chwila,gdy zostaniesz wywleczony ze swojego domu wczesnym rankiem...
  Skuty kajdankami z łapami do tyłu, w obfajdanych ze strachu kalesonach, zostaniesz wrzucony jak wór kartofli do więźniarki...

  RUDY KŁAMCO I SPRZEDAWCZYKU!!! IDZIEMY JUŻ PO CIEBIE!!!

  CZY JUŻ W SOPOCIE SŁYCHAĆ ŁOSKOT NASZYCH PODKUTYCH BUTÓW?

  "...Lepszy byłby dla ciebie świt zimowy,i sznur,i gałąź pod ciężarem zgięta..."

  Chyży ruju już czas...
  IDZIEMY PO CIEBIE,SKRUWIELU!!!

 • rikardino33

  Oceniono 3 razy 3

  Duda to czystej wody,skrzyżowanie nazisty z bolszewikiem.Choć naziści zdobyli władzę legalnie.
  Chcesz rządzić.Proszę bardzo.Ale zwróć się o to do suwewrena.Nie do związkowych kiboli.

 • mederith

  Oceniono 2 razy 2

  Po protestach proponuje wyliczyc wszystkie koszty miasta Warszawy zwiazane z HUCPA DUDY, a rachunek poslac ZWIAZKOWCOM-ZADYMIARZOM W SZCZEGOLNOSCI ich wodzusiowi dudzie.

 • exexpat

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Duda, najlepiej zwolac Parlament WszechGalaktyk (PW-G)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX