Pędził na czerwonym 90 km/godz. Na pasach potrącił 12-latka

O ogromnym szczęściu może mówić 12-letni rowerzysta z Włocławka, w którego na pasach uderzył rozpędzony samochód. Kierowca nawet się nie zatrzymał, by sprawdzić, czy dziecko przeżyło zderzenie. Jak donosi serwis DDWloclawek, kierujący następnego dnia sam zgłosił się na komendę policji.
Mężczyzna, który potrącił dziecko, powiedział, że odjechał z miejsca wypadku, bo był w szoku. Policja zatrzymała jego prawo jazdy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle z prędkością około 90 kilometrów na godzinę.

Cały zapis zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Film na swojej stronie internetowej zamieścił serwis DDWloclawek (wideo jest drastyczne).

Chłopiec jechał po ścieżce rowerowej

Na nagraniu widać, jak dwaj rowerzyści wjeżdżają na pasy na zielonym świetle - chłopcy jadą po ścieżce rowerowej. Do skrzyżowani zbliża się rozpędzony samochód osobowy. Jego kierowca w ogóle nie zwalnia, jakby nie widział nastolatków na pasach. Tuż przed nimi samochód zaczyna ostro hamować.

Auto z dużą siłą uderza w pierwszego rowerzystę. Odrzucone dziecko upada na asfalt. Kierowca jedynie lekko zwalnia, by po chwili odjechać z miejsca zdarzenia. Chłopiec wstaje o własnych siłach.

Okazało się, że 12-latek nie wymaga hospitalizacji.

33-letni sprawca kolizji - jak zdarzenie zakwalifikowali policjanci - może zostać ukarany grzywną. Niewykluczone, że straci też prawo jazdy na 3 lata.

Więcej o:
Komentarze (283)
Pędził na czerwonym 90 km/godz. Na pasach potrącił 12-latka
Zaloguj się
 • dark.writer

  0

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14580186,Wloclawek__Kierowca__ktory_potracil_rowerzyste__przejezdzal.html
  Heh!
  I okazuje się, że całe wczorajsze napinanie było bez podstaw.

  A gazeta pisze "Wczoraj serwisy internetowe publikowały ..."
  Do tego zero linków pomiędzy artykułami.
  Bo "my nie publikowali".
  Żenada.

  Oddać trzeba, że niektórzy już wczoraj zwracali uwagę na pewne nieścisłości.
  Okazuje się, że kierowca miał zielone światło.
  Gazeta wciąż powiela wczorajsze ustalenia o prędkości 90km/h - ale to co widać na monitoringu rzeczywiście nie wygląda na taką prędkość.
  Wychodzi więc na to, że kierowca jechał poprawnie a dzieciaki wyskoczyły mu pod maskę.
  Osoby pytające dlaczego ich w tej sytuacji odpowiednio wcześniej nie widział, powinny wstrzymać się z komentowaniem do czasu zrobienia prawa jazdy i przejechania chociaż ze 100kkm.

  Pozostaje kwestia odjechania z miejsca wypadku. Oczywiście jest to naganne. Kara kierowcy zapewne nie minie. Oceny pozostawcie sobie jednak do czasu aż sami zobaczycie fruwające ciało dzieciaka przed maską swojego samochodu. Jak zostało powiedziane "tyle wiemy o sobie...."

 • prinsik

  Oceniono 2 razy 0

  To jest dopiero panstwo prawa.
  Nie skomentuje bardziej bo usuna.
  Lepiej wsadzac rowerzystow za jazde po jednym piwie czy pol skreta.
  Polska - kraj tak komiczny, ze az przerazajacy.

 • zyrol

  Oceniono 1 raz -1

  A no tak... zoku. w tym całym szoku jechał z prędkością 90km/h. W szoku tez przejechał czerwone światło. Zapewne w szoku uderzył w dziecko i na pwno w szoku uciekł. Ciekawe czy w tym całym szoku wiedział że jedzie samochodem. Bo zapewne w szoku był jak już do niego wsiadał... Szok.

 • strenght1

  Oceniono 3 razy 1

  ...a tak na marginesie - czy rowerzyści nie powinni przypadkiem prowadzić rowerów przez przejście a nie jechać na nich? Też złamali przepis.

 • honkers

  0

  Grzywna ? Włos się na głowie jeży - to było usiłowanie zabójstwa .

 • robee73

  Oceniono 2 razy 0

  Sorry Vinnetu, ale ja tam nie widzę ścieżki rowerowej. Z tego, co pamiętam, to ścieżka taka ma dwa pasy wpoprzek jezdni. Co oczywiście nie pomniejsza winy kierowcy, jeśli przejechał na caerwonym.

 • jolkak11

  Oceniono 2 razy 2

  uciekł, bo "był w szoku"!!! Bzdura, był pod wpływem (alkohol lub narkotyki) i tyle! Uciekł i mam nadzieję że dodatkowo za to odpowie! Bandyta!

 • robertst2012

  0

  A moze nie calkiem docpany i dopity??

 • caards

  Oceniono 8 razy -2

  'Na nagraniu widać, jak dwaj rowerzyści wjeżdżają na pasy na zielonym świetle - chłopcy jadą po ścieżce rowerowej.'
  Nie jadą po ścieżce rowerowej, wjechali na środek pasa dla pieszych. Rowerzysta nie może przejeżdżać rowerem po pasach dla pieszych. Gazeta pisze nieprawdę mimo dokładnej dokumentacji filmowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX