Korea Płd. Homoseksualny reżyser wziął symboliczny ślub ze swoim partnerem

Południowokoreański homoseksualny reżyser Kim Jho Gwang-soo wziął symboliczny ślub ze swoim wieloletnim partnerem - podała agencja Reutera. Małżeństwa par tej samej płci nadal pozostają nielegalne w tym konserwatywnym kraju.
Ubrany w biały garnitur Kim Jho Gwang-soo oraz jego partner od dziewięciu lat, Kim Seung-hwan, wzięli symboliczny ślub podczas wystawnej ceremonii, w której uczestniczyło kilkaset osób. - Teraz, skoro mieliśmy już wesele, ludzie mogą nazywać nas małżeństwem. To nieważne, czy jesteśmy nim w świetle prawa, czy nie. Chcemy jednak, aby ludzie wiedzieli, że także w naszym społeczeństwie geje mogą wziąć ślub - powiedział 49-letni Kim Jho Gwang-soo.

Ceremonia nie obyła się bez incydentów. W pewnym momencie chór został obrzucony jedzeniem przez mężczyznę, który wpadł na scenę. Został on później zidentyfikowany przez policję jako członek kościoła chrześcijańskiego.

Wolą ukrywać swoją tożsamość seksualną

Mimo że w Korei Południowej homoseksualizm nie jest nielegalny, wiele osób poddaje się presji ze strony konserwatywnego społeczeństwa i ukrywa swoją tożsamość seksualną. Geje i lesbijki są nadal przedmiotem nienawiści, w 2008 roku jeden z homoseksualistów został oblany kwasem przez znajomego. Homoseksualiści nie mogą prawnie zawierać małżeństw. Kim Jho Gwang-soo jest drugim gejem w Korei po coming oucie. Pierwszy - Hong Seok-cheon przyznał się do homoseksualizmu w 2000 r. Był wówczas gwiazdą programu telewizyjnego, ale po coming oucie został zwolniony z pracy.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: