Po odwołaniu nuncjusza. "Papież ogłosił zero tolerancji dla pedofilii w Kościele i wezwał biskupów do tego samego"

"Szybkość, z jaką abp Wesołowski został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska i zameldowania się w Rzymie do wyjaśnienia, wskazuje, że sam papież traktuje zarzuty poważnie" - pisze o odwołanym za zarzuty pedofilii nuncjuszu na Dominikanie Adam Szostkiewicz na Polityka.pl.
Nuncjusz apostolski na Dominikanie arcybiskup Józef Wesołowski został odwołany ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię. Hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka 21 sierpnia.

Zdaniem Adama Szostkiewicza działania papieża Franciszka pokazują kilka ważnych elementów: szybkość, z jaką został zmuszony do ustąpienia ze stanowiska nuncjusz, miałaby wskazywać, że sam papież traktuje zarzuty poważnie; to, że zarzuty dotyczą właśnie nuncjusza, miałoby pokazywać, że "zaraza sięgnęła kościelnej elity elit"; równie znaczące jest też to, że Wesołowski jest z Polski, a karierę zawdzięcza Wojtyle.

"Pedofilia jest tak samo na Karaibach, jak w Polsce"

Według Szostkiewicza, jeżeli w sprawie pedofilów nie będą podejmowane konkretne czyny, nie można liczyć na poprawę wizerunku Kościoła. "Pedofilia jest tak samo na Karaibach, jak w Polsce. I tak samo jest tam i tu w Kościele. Pedofila jest tak samo zła i w Kościele, i w rodzinie, i w każdej instytucji czy środowisku. Niszczy wiarygodność i zaufanie. W Kościele, jeśli jest świadomie ukrywana i tuszowana, oznacza w sensie moralnym i duchowym jego koniec" - podsumowuje publicysta.

Cały wpis na blogu Szostkiewicza na Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (30)
Po odwołaniu nuncjusza. "Papież ogłosił zero tolerancji dla pedofilii w Kościele i wezwał biskupów do tego samego"
Zaloguj się
 • mielis

  0

  Już widzę ak Biskupi Polscy go słuchają....
  He, he, he,....

 • fetta_wielki

  Oceniono 2 razy 2

  Faktycznie zero tolerancji. Przestepstwo za które każdy normalny człowiek ląduje na grube lata w więzieniu kończy się dymisją. Hardkor.
  Wyslijcie go do Dominikany na sprawiedliwy proces, a nie do szefa na dywanik.

 • wyciety

  Oceniono 1 raz -1

  nie sadze,ze cohn-bendit poslucha papieza.zydzi postepuja raczej na przekor chrzescijanom.

 • hardy1

  Oceniono 3 razy 3

  Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że wśród hierarchów w Polsce zapanowała panika...albo spróbują zawiązać jawny opór lub spisek przeciwko papieżowi.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 3 razy 3

  Zero tolerancji = ostrzegawczy strzał w głowę

 • clarus2

  Oceniono 3 razy 3

  Ostatni gasi światło.

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 11 razy -11

  Adam Szostkiewicz niepotrzebnie wspomina Karola Wojtyłę, który powołał abpa. Wesołowskiego na reprezentanta Kościoła wobec świata w 2002 r. Karol Wojtyła utrzymywany był w ciemności. Wierzył, ze Polakom można zaufać. Walczył z pedofilią i homoseksualizmem cały swój pontyfikat! Skąd Papież, zwłaszcza w tym wieku, mógł wiedzieć co zgniłego jest w ludzkich duszach powołanych przez Boga?

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 9 razy 7

  Dlaczego przełożeni abpa. Wesołowskiego nie wytłumaczą chrześcijanom polskim, o czym uczyli tego abpa. w seminarium? Gdy ja stanąłem do walki z homoseksualizmem w seminarium polskim w Orchard Lake, w Michiganie, skreślono mnie z listy kandydatów na kapłana! Co się dzieje w Kościele? Czy zło jest teraz "dobrem", a dobro "złem". Te rzeczy trzeba tłumaczyć wiernym, bo się słusznie obawiają o Kościół Boży!

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 4 razy 4

  Te wiadomości są przerażające. Ja chciałem zostać świętym i powiedziano mi w twarz, wielokroć, "zapomnij o powołaniu: takich jak ty, pięknoduchów, Bóg nie powołuje"! Zapisali to w instrukcjach polskiego Episkopatu "O powołaniach" [2002], że "pięknoduchów nie powołujemy"! A tu jeden za drugim , ksiądz, biskup, arcybiskup, popełnia zbrodnie pedofilii jak gdyby nic. I byli powołani. Ci ludzie chcą zatopić Kościół! Chrześcijanie maja prawo się bać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX