Putin nie chce siedzieć obok Obamy na G20. Użyje innego alfabetu

Podczas szczytu G20 w Sankt Petersburgu przedstawiciele Rosji i USA, zgodnie z alfabetem powinni zasiadać ramię w ramię. Jednak Władimir Putin nie ma zamiaru zajmować miejsca obok Baracka Obamy. Jak tego uniknie? Zamieni alfabety - zamiast rosyjskiego użyje angielskiego - informuje Tvn24.pl
Atmosfera pomiędzy Putinem i Obamą jest bardzo napięta. Biały Dom poinformował, że podczas szczytu G20 prezydent USA nie spotka się w cztery oczy z Putinem. Politycy nie widzieli się od kiedy Barack Obama odwołał wizytę po tym, jak Kreml przyznał azyl Edwardowi Snowdenowi. Sytuację zaostrzają także sprzeczne stanowiska prezydentów ws. Syrii.

Dziś Barack Obama przywitał Władimira Putina spojrzeniem, które zachodnie media określiły jako "mordercze":Fot. Twitter.com

Zazwyczaj przy stole obrad goście zasiadają alfabetycznie, zgodnie z alfabetem stosowanym w państwie - gospodarzu. Tym razem szczyt G20 odbywa się w Sankt Petersburgu, więc zastosowana powinna zostać rosyjska cyrylica - czytamy w serwisie Tvn24.pl.

W ten sposób Prezydent USA Barack Obama i prezydent Rosji Władimir Putin siedzieliby obok siebie. Ten drugi postanowił jednak to uniemożliwić. Użył prostego triku - zadecydował, ze zamiast cyrylicy użyty zostanie alfabet łaciński i język angielski.

Dzięki tej sztuczce pomiędzy przywódcami znajdą się przedstawiciele Afryki Południowej, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, Turcji, i Wielkiej Brytanii.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o sytuacji za granicą? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (213)
Putin nie chce siedzieć obok Obamy na G20. Użyje innego alfabetu
Zaloguj się
 • nie.mam.20

  0

  ile czasu trzeba przed lustrem cwiczyc mordercze spojrzenie, zeby dobrze wyszlo na foci czy tiwi?
  poki co, to Amerykanie sie obrazaja, nie Rosjanie. Czyli, kto komu zrobil kuku?

 • tatianaoo

  Oceniono 1 raz 1

  News rodem z Pudelka..

 • w.zboralski

  Oceniono 4 razy 2

  Od kiedy Putin wie, że interentową kampanię wyborczą Obamy zarządzał gej, współwórca Facebooka, Chris Hughes i po zatwierdzeniu przez Obamę małżeństw jednopłciowych w USA, Putin czuje się zagrożony seksualnie w pobliżu Obamy, bo myśli, że sympatia dla gejów jest zaraźliwa...

 • alebyk

  Oceniono 4 razy 4

  Redaktorze DT, skąd wziąłeś ten debilizm z alfabetem?

 • alebyk

  Oceniono 5 razy 3

  Jeśliby przyjąć że Obama i reszta tej swołoczy naprawdę wierzy że to Assad użył gazu byłoby to straszne bo mielibyśmy do czynienia z nieroeformowalnymi debilami. Ale Bogu dzięki to tylko cyniczni kłamcy i gangsterzy...A więc jest nadzieja.

 • seamusfilipowicz

  Oceniono 4 razy 0

  BUahaha ta czarna ciota wychowana ze zlota lyzka miedzy zembami moze sobie rzucac spojzenia, zeby mu tylko Diadia Putin zebow nie wybil...

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 8 razy 4

  Bambus Obama narysowal jakas czerwona kreske i teraz swiat jest na krawedzi wojny. Gratuluje USA takiego prezydenta.

 • wilku93wwww

  Oceniono 3 razy 3

  To lepsze niż kabaret:)

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 1 raz 1

  Mordercze?!? Dobrze, że Putin nie rzucił się Obamie w ramiona czule klepiąc po plecach ręką uzbrojoną w kuchenny nóż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX