ZUS, OFE, a może jedno i drugie? Sprawdzamy, jakie rozwiązania proponują partie polityczne [INFOGRAFIKA]

Ogłoszony wczoraj przez Donalda Tuska plan reformy systemu emerytalnego zakłada, że każdy z nas będzie musiał podjąć decyzję, czy woli zostać w OFE, czy przejść tylko do ZUS. Sprawdziliśmy, jak gospodarowanie naszymi składkami emerytalnymi widzą inne partie.


Chcesz zadać pytanie zanim podejmiesz decyzję OFE czy ZUS - zadaj je tutaj

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (93)
ZUS, OFE, a może jedno i drugie? Sprawdzamy, jakie rozwiązania proponują partie polityczne [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się
 • lob1

  0

  Jak nie umieją rządzić to poproście ekonomistów niemieckich.Oni Wam pokażą jak zarządzać naszymi pieniędzmi.A tak długi rosną a nikt za to nie odpowiada.Dobrze tak rządzić,zbierać dobre pensje i za nic nie odpowiadać.

 • lob1

  0

  Weżcie przykład z lat 60tych było dobrze i nikt nie narzekał.Te ciągłe zmiany doprowadzają naród do chaosu a naród jest ciągle wykiwany.Dlatego nie chcą iść do urn wyborczych bo już w nikogo nie wierzą i to jest prawda.Żaden Rząd nie jest miarodajny,każdy obiecuje a długi rosną.

 • lech2011

  0

  a tu jeszcze prościej jak jest w USA:

  news.money.pl/artykul/tak;wyglada;system;emerytalny;w;usa,65,0,796993.html

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  a tak to wygląda w USA:

  biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_05/i-1142.pdf
  Nie lepiej kopiować sprawdzone wzorce niż wymyślać koło ?

 • lech2011

  0

  Droga Gazeto,

  Podaj jaka byłaby emerytura (i jak długo wypłacana) w obu konkurencyjnych rozwiązaniach,
  albo sobie dywaguj w dowolny sposób o emeryturach (i wyższości świąt) pisząc na Berdyczów.

 • lob1

  Oceniono 1 raz 1

  Pieniądze ,które idą do ZUSu,zaraz idą to Rządu,żeby łatać dziury za złe gospodarowanie przez naszych wykształconych ekonomist,,,,,,,,,,,,,ów.Dlatego młodzi pracują na nasze emerytury.Ja przepracowałąm 35 lat i przez te wszystkie lata odprowadzano moje składki do ZUSu,więc dlaczego mówią,że na moją emeryturę muszą pracować młodzi.Niegospodarność i szastanie naszymi pieniędzmi doprowadza nasz kraj do ruiny.Kto to widział,żeby państwo miała ponad 8set miliardów długu.To niesłychane.Każdy Rząd ,który zaczyna rządzić zostawia po sobie coraz więcej długów.Widac nasi polacy nigdy nie umieli ,nie umieją i nie będą umieli gospodarnie żyć.Po prostu taka nasza polska przypadłośc.

 • artur701

  0

  Brakuje mi tu postulatów Korwina. Kazdy pracuje sam na swoją emeryturę. Jeżeli zbijałeś bąki przez całe życie to na starość zdychasz pod płotem, ale co tam, nygusów i nierobów się nie żałuje. Ponadto złodziei z ZUS i naszego rządu nie potrzebujemy, aby okradali nas z pieniędzy i mówili nam, że w przyszłości dadzą nam z tych pieniedzy emeryturę. Złodzieje i nic więcej. TYLKO KORWIN.

 • alexypol

  Oceniono 1 raz 1

  www.youtube.com/watch?v=UmeHSFnD1Bk Czym tak naprawdę jest OFE i dlaczego jest tak atakowane przez władze?

 • alexypol

  Oceniono 1 raz 1

  www.youtube.com/watch?v=UmeHSFnD1Bk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX