Lemański: "Oto idzie na dno jeden z flagowych okrętów Kościoła w Polsce" [FELIETON]

- Może ta decyzja o odwołaniu polskiego arcybiskupa sprawi, że niektórzy wreszcie przejrzą na oczy? Może dostrzegą, że krytyczne uwagi o księżach to sygnał alarmowy, a nie kolejny wściekły atak na Kościół? - o odwołaniu nuncjusza apostolskiego w związku z zarzutami o pedofilie pisze na swojej stronie ks. Lemański
Przypomniała mi się właśnie scena z jakiegoś filmu z dawnych lat. Oto matka chrzestna, nadając imię nowo zbudowanemu okrętowi, zamiast rozbić o jego burtę butelkę szampana, wybija tą butelką ogromną dziurę w tej burcie. Można powiedzieć, że wiadomość, która wczoraj obiegła lotem błyskawicy media całego świata (z wyjątkiem polskich mediów katolickich), ukazała światu, jak oto idzie na dno jeden z flagowych okrętów Kościoła w Polsce.

Oto jeden ze znanych polskich arcybiskupów został właśnie odwołany przez papieża z placówki dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Jeszcze jakiś czas temu takie odwołanie dostrzegliby tylko nieliczni watykaniści. Świat usłyszałby coś o planowej, sukcesywnej wymianie nuncjuszy przez nowego papieża. Być może napisano by o wdzięczności za długoletnią posługę arcybiskupa nuncjusza. Może pojawiłaby się jakaś wzmianka o szwankującym zdrowiu albo o potrzebie podjęcia nowych zadań dla dobra Kościoła Powszechnego.

A tu, jak grom z jasnego nieba, ogłoszona całemu światu decyzja o natychmiastowym odwołaniu polskiego arcybiskupa z powodu podnoszonych przeciwko niemu zarzutów o pedofilię. A więc jednak Kościół w Polsce nie jest wolny od tego plugastwa. Jeśli właśnie w atmosferze skandalu odchodzi jeden z polskich hierarchów, to jaką wizytówkę wystawia to naszym polskim seminariom duchownym, Papieskiej Akademii Teologicznej, polskiemu Episkopatowi? Gdzie były te wszystkie służby kościelne weryfikujące, sprawdzające, prześwietlające najlepszych synów Kościoła w Polsce przed ich oddaniem do dyspozycji Stolicy Apostolskiej?

Gdzie teraz znajdzie spokojną przystań powracający z Dominikany polski arcybiskup? Czy wróci do rodzimej archidiecezji krakowskiej, którą okrył wstydem? Czy usiądzie w pierwszym rzędzie podczas uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II, który przed laty konsekrował go na biskupa? Czy zacznie pisać i publikować wspomnienia z tych nuncjatur, w których pozostawił po sobie niezatarty ślad?

A może ta obnażająca słabość Kościoła w Polsce decyzja o odwołaniu, i to w takich okolicznościach, polskiego arcybiskupa sprawi, że niektórzy wreszcie przejrzą na oczy? Może dostrzegą, że krytyczne uwagi o księżach, o biskupach, arcybiskupie czy nawet kardynale,to sygnał alarmowy, a nie kolejny wściekły atak na Kościół?Tekst ze strony ks. Wojciecha Lemańskiego

Więcej o:
Komentarze (40)
Lemański: "Oto idzie na dno jeden z flagowych okrętów Kościoła w Polsce" [FELIETON]
Zaloguj się
 • wielkopolski99

  0

  Rabinów w takim przypadku nikt nie odwoływał.

 • wielkopolski99

  Oceniono 1 raz -1

  Ksiądz Lemański chciał zamienić swój kościół w żydowską bożnicę umieszczając w nim skrzynkę z żydowską torą. Myślę że za taki numer każdy katolicki biskup musiał by go odwołać z probostwa.

 • talug2

  Oceniono 1 raz 1

  No nareszcie i w Kościele pojawił się "Gorbaczow", Ale czy to samo zrobi Frńciszek co Gorbaczow z ZSSR????

 • 3sabrina

  Oceniono 7 razy -5

  Podobno wybor Wojtyly byl tragedia. Ano byl: tragedia polskiego lewactwa. A to ze Wojtyla powstrzymal niejakiego Lonke Brezniewa od rozlewu krwi w Polsce jest dla nich wrecz nieopisana tragedia.

 • yoko00

  Oceniono 2 razy -2

  STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
  Ta metoda jest również nazywana “problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, “sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.Wiara i kościół nie wygodna masonom w ogłupianiu,my mówimy prawdę i żydostwo walczy gojami nie będziemy waszymi !
  www.wprost.pl/ar/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom/

 • kazek1948

  Oceniono 6 razy 6

  Ja za pedofilię dostałbym 8 lat ,Ty może 5 a ile dostanie arcyksiąże polskiego kościoła katolickiego???

 • patriotaa

  Oceniono 14 razy -14

  panie Lemański jak pana odwołano to jak pan postępował ? Gdyby był pan kapłanem prawdziwym nie trzymał by się pan rękoma i nogami klamek parafii tylko z pokora odszedł w zapomnienie. a na dodatek afiszuje się pan w mediach jak prostytutka reklamująca się. żeby innych krytykować samemu trzeba byś w porządku. Panie Lemański zapomniał pan przysłowie polskie---- KROWA KTÓRA DUŻO RYCZY MAŁO MLEKA DAJE I ZAZWYCZAJ TE MLEKO JEST SKI ŚNIĘTE. Życzę panu więcej pokory. A kościół popełnia jeden błąd, że przyjmuje do seminarium wiele śmieci, które w życiu normalnym się odnaleźć i byli by nikim, jak też przyjmuje szpiegów i dywersantów, komunistycznych i żydowskich by kościół katolicki rozwalić od środka. Komunistę trudno sprawdzić ale żyda łatwo wystarczy by pokazał penisa.

 • jack20

  Oceniono 8 razy -8

  Nie wiem czemu episkopat czeka z decyzja by dalej nie kalal sutanny duchownego katolickiego Niech go zydek z gw przydtuli jak swoja maskotke . ale 5 minut u zydka juz mial tak czy siak czeka go smietnik.

 • ulebyk

  Oceniono 20 razy -16

  Widać z ryja zakłamanego, pazernego na stanowisko dyżurnego klechy michnikowszczyzny politruka w koloratce. Scheda po TW Bonieckim czeka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX