Passent: "Wyszedł dawny Kaczyński - populista, który kieruje gniew przeciwko burżujom"

- Jakieś przykłady? Nazwy? Nazwiska? Fakty? - Broń Boże, ale dla prawicowego wyborcy miłe słowa - o wywiadzie z Jarosławem Kaczyńskim pisze Daniel Passent na blogu w portalu Polityka.pl
"Prezes Kaczyński jest niezawodny. Zawsze powie coś ciekawego" - ironizuje Passent w swoim tekście. Kaczyński przypomniał o sobie po wakacyjnej przerwie, udzielając "Rzeczpospolitej" wywiadu, który według publicysty pełen jest populistycznych stwierdzeń. Passent wyróżnia m.in. zarzut o nierozwiązanie MSW, w którym "królują skamieniałe układy personalne z poprzedniej epoki". Zauważa przy tym, że Kaczyński nie precyzuje, o kogo i o co dokładnie chodzi. "Jakieś przykłady? Nazwy? Nazwiska? Fakty? - Broń Boże, ale dla prawicowego wyborcy miłe słowa" - stwierdza publicysta.

"W imię Boga wszechmogącego"

Passent wyśmiewa też pomysł Kaczyńskiego, by konstytucja zaczynała się od apostrofy do Boga. "Że są niewierzący i ludzie różnych wyznań? Nie szkodzi, tak każą tradycja i aksjologia" - pisze i dodaje, że tym sposobem prezes Kaczyński chce obronić Polskę przed zepsuciem przychodzącym z Zachodu.

Najistotniejsze według niego były jednak słowa prezesa o przedsiębiorcach. Publicysta wskazuje na cynizm Kaczyńskiego, który choć zapewne wie, że przedsiębiorcy są ważni dla gospodarki, bo płacą podatki i stwarzają miejsca pracy, to pisze o braku innowacyjności i wykorzystywaniu pracowników. "Szkoda, że i tym razem prezes nie podał faktów, tylko spekulacje miłe dla ludzi niezadowolonych, którzy z trudem egzystują - miło ich gniew skierować przeciwko wyzyskiwaczom" - stwierdza Passent.

"Odezwał się stary Jarosław Kaczyński"

Autor zauważa też, że Kaczyński mówił o konieczności podwyższenia płac, nie zważając na to, że w ciągu ostatnich 10 lat płaca minimalna wzrosła niemal dwukrotnie. Nie wspomina też o znacznym wzroście przeciętnej długości życia. "Widocznie dłużej żyją tylko biznesmeni" - żartuje Passent z wypowiedzi prezesa. Według niego Kaczyński od jakiegoś czasu starał się zmienić swój wizerunek, jednak w tym wywiadzie widać powrót Kaczyńskiego sprzed lat. Publicysta ironicznie wylicza populistyczne idee podane przez prezesa w rozmowie z "Rz" - ogólna podwyżka, podatek dla najbogatszych czy samo "kierowanie gniewu przeciwko burżujom". "Odezwał się stary, znany Jarosław Kaczyński, a wraz z nim ulubione słowa - aksjologia, układy, skamieliny, sojusz komunistów z przedsiębiorcami, powinniśmy więcej zarabiać, w sumie kuszenie elektoratu" - podsumowuje Passent.Cały tekst do przeczytania na blogu Daniela Passenta.

Więcej o:
Komentarze (21)
Passent: "Wyszedł dawny Kaczyński - populista, który kieruje gniew przeciwko burżujom"
Zaloguj się
 • 121uchatka

  Oceniono 2 razy 2

  Nareszcie ktoś zaczął odpowiadać na idiotyzmy. Trzeba częściej i więcej. Punktować konkretną demagogię tak żeby facio zrozumiał swój brak powagi! Chociaż o tym wątpię bo jest zbyt zwapniały i brak konkretności ma we krwi.

 • zmiany_zmiany

  Oceniono 7 razy -3

  płaca minimalna wzrosła dwukrotnie, a o ile wzrosła realna siła nabywcza średniej płacy? wie pan, panie passent?

 • iremus

  Oceniono 15 razy 5

  Passent: "Wyszedł dawny Kaczyński - populista, który kieruje gniew przeciwko burżujom" ......
  A ja się z tą diagnozą nie zgadzam. On realizuje hasło "KTO NIE Z NAMI TEN NASZ WRÓG, ŚMIERTELNY WRÓG KTÓREGO TRZEBA UNICESTWIĆ" Ciekawe kto będzie pracował na jego IV RP gdy wyrżnie wszystkich przeciowników? Pewnie IV RP będzie liczyła z 15 mln obywateli, prawdziwych Polaków, nieobrzezanych i obrzezanych ale wierzących w świętego ojca z Torunia.
  Tak nam dopomóż święta matko ojca dyrektora.

 • totalnyamator

  Oceniono 22 razy -6

  wyszedł stary , dobry Passent : czerwony sługus tych co akurat rządzą, uważaj ! nie napadaj tak na Kaczyńskiego bo on jest pamiętliwy .....

 • sharn1

  Oceniono 24 razy -6

  "populista, który kieruje gniew przeciwko burżujom"

  Powiedział ideowy komunista.

  Aj waj!

 • kermit.dolomit

  Oceniono 18 razy -6

  Dlaczego ten komuch jeszcze nie siedzi w więzieniu

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 21 razy -5

  .
  ''uklady z poprzedniej epoki''
  .
  Nikt inny tylko wlasnie zyd Passent byl i dalej jest pupilkiem tych z ''poprzedniej epoki''.
  .
  Zna i uklady i osobiscie tych '' burzujow'' o ktorych mowi Kaczor.
  Wielu komuchow sa ich liscie plac.
  Niejaki mgr Kwasniewski ma 50.000 PLN miesiecznie u jednego. Pytanie jest - za co ?
  Sekretrz KC PZPR Miller i jego sitwa tez ma z nimi biznesowe uklady.
  .
  Wiec nie opowiadajmy bzdur.
  .
  Komuna ma sie calkiem dobrze nawet dzis.
  Kaczor dokladnie wie co mowi. On i jego brat mieli dostep do dokladnych informacji na temat ''naszych ''nowych'' milionerow.
  TW Bolek powtarzal nie raz - pierwszy milion trzeba ukrasc. Tez wiedzial co jest grane.
  .
  .

 • polo-bolo

  Oceniono 11 razy 9

  Stara zagrywka --- Znajdź Czarnego Luda dla Głupiego Luda ---

 • swan_ganz

  Oceniono 25 razy -5

  zwróćcie uwagę na pewnie drobny szczegół polegający na moralnym wzmożeniu tzw; czerskich publicystów oraz ałtorytetów... Donald okrada naród ale tym mętom to nei przeszkadza bo bardziej zbulwersował ich Kaczyński, którego jak zwykle starają się obsikać na podstawie własnych wytworów fantazji... Udają, że nie potrafią przeczytać tego co rzeczywiście Kaczor powiedział i już mają pożywkę do swojej twórczości.. I tak kuziwa od 25 lat srają na każdego, kto nie zgadza się z czerską ideologią nie zwracając najmniejszej uwagi na to co się dzieje w realu..

  Pasent - zasrany komuchu; od kiedy to ty stałeś się człowiekiem z którym można o etyce gadać? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX