Baczyński: Kaczyński się rozhermetyzował. Uchodzi z niego ciśnienie po miesiącach milczenia

Lustracja biznesu, ekspansja pedofilii i wyborcze serwery, nad którymi nie ma kontroli. Jarosław Kaczyński zaskoczył komentatorów swoimi niedawnymi wypowiedziami. - Prezes po paru miesiącach ciszy się rozhermetyzował - ocenił w Poranku Radia TOK FM Jerzy Baczyński, naczelny ?Polityki?.
- Dość długo nie było Jarosława Kaczyńskiego. I objawił się - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. Prezes PiS udzielił wczoraj wywiadu "Rzeczpospolitej", wystąpił też na forum ekonomicznym w Krynicy. Wśród komentatorów opinie co do budzących kontrowersje propozycji Kaczyńskiego są podzielone. - Niektórzy mówią, że to samobójcze bramki, a inni: to jest to, czego oczekuje elektorat - mówiła Paradowska.

Sekielski po wywiadzie Kaczyńskiego: Boże, miej nas w swojej opiece >>>

- Kaczyński ma doskonałe wyczucie, do kogo adresowane są jego przesłania, np. dotyczące lustracji polskiego biznesu, w którym schroniła się cała masa postkomuchów i oszustów - przyznał prof. Janusz Czapiński z SWPS i Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. - Trzeba się za nich zabrać, aby ulżyć doli pracowników najemnych. Podnieść płace minimalną, zwiększyć koszty pracy, troszkę przyhamować eksport, zmniejszyć konkurencyjność - ciągnął socjolog. - Ale niczego takiego nie mówił - zdziwił się Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". - To jest naturalna konsekwencja - zaznaczył Czapiński.

"Kaczyński o ekonomii ma pojęcie jak o marihuanie"

- Prezes Kaczyński o ekonomii nie ma żadnego pojęcia. Ma o niej takie pojęcie jak o marihuanie, kiedy dziwił się, że jest robiona z konopi - mówił Wroński. Jego zdaniem program ekonomiczny lansowany przez Kaczyńskiego podporządkowany jest doraźnym celom politycznym. - Jeśli istnieje w społeczeństwie nienawiść do złych krwiopijców, dostaną teraz domiar podatkowy, bo są źli. Jeśli w środowiskach biznesowych istnieje przekonanie, że biznes nie idzie, bo rządzi jakaś sitwa, biznes będzie lustrowany, żeby wyłuskać tych postpezetpeerowców, którzy przeszkadzają dobrym biznesmenom robić biznes. A na końcu wszyscy dostaną pieniądze - mówił dziennikarz "Gazety Wyborczej".

- Premier pytał wczoraj, jakiż to obszar życia społecznego będzie poddany w przyszłym rządzie nadzorowi Antoniego Macierewicza - mówił Jerzy Baczyński, naczelny "Polityki". - Nie mam wątpliwości, że po tych zapowiedziach będzie ministrem gospodarki. Jeśli ma być przeprowadzona lustracja gospodarcza według kryteriów polityczno-moralnych, nie ma lepszej osoby - zaznaczył publicysta.

"Prezes się rozhermetyzował"

Zdaniem Baczyńskiego w wywiadzie Kaczyńskiego dla "Rzeczpospolitej" jest wiele humorystycznych fragmentów. Choćby ten, w którym prezes PiS mówi, że Polska zmierza do legalizacji pedofilii. I zaznacza, że w niektórych krajach już dopuszcza się kontakty seksualne z 12-letnimi dziećmi.

- Prezes po paru miesiącach ciszy się rozhermetyzował - ocenił Baczyński. - Znowu uchodzi z niego ciśnienie, jakie przez kilka miesięcy milczenia musiało w nim wzbierać. To jest w jakiejś mierze zaplanowane, żeby dać silny sygnał do twardego elektoratu - dodał Baczyński. - Ale puszczają nerwy - zauważyła Paradowska.

Więcej o:
Komentarze (20)
Baczyński: Kaczyński się rozhermetyzował. Uchodzi z niego ciśnienie po miesiącach milczenia
Zaloguj się
 • errata_net2

  Oceniono 12 razy 12

  Dobre określenie - "rozhermetyzował się". Skutkiem rozhermetyzowania jest bezładny wywiew wszystkiego, co w tej przestrzeni istnieje bez zakotwiczenia, a przede wszystkim wszelkie śmieci, a więc to, z czym wyskoczył prezes, ma taką właśnie wartość. Tylko tyle doda,m, że niczego innego po tym karzełku się nie spodziewam. Chce sobie strzelać w stopę czy w kolano - bardzo proszę. Może kilku ogłupiałych otrzeźwieje?

 • piotr110660

  Oceniono 8 razy -6

  Nie wiem kto zacz ten Baczyński, ale że jest chory na Kaczyńskiego to widać

 • lucjank510722

  Oceniono 18 razy 18

  Czego dobrego dokonał Kaczyński? Destrukcja,pomówienia,warcholstwo,partyjniactwo.Tyle osobiście, ile do spółki, trudno policzyć.Wszyscy zachwycają się , dzielą na atomy, każdego prezesowego bzdeta, powiedział,zaśpiewał,wielkie aj waj. Ludzie to tylko złośliwy karzeł, którego tylko przypadek wykreował.Gdzie są jego cnoty charakteru, gdzie zasługi? Niema i nigdy nie było. Zacznijmy wreszcie mierzyć przypadkowego kurdupla należną mu miarą.Są osoby godniejsze ,bezwarunkowo wartościowsze,o nich mówmy.

 • klara551

  Oceniono 10 razy 8

  Bardzo delikatnie nazwał pan puszczenie śmierdzącego bąka rozhermetyzowaniem. Nie polecam szukania tego na czym prezes się zna bo to próżny trud.

 • klara551

  Oceniono 19 razy 17

  Delikatnie nazwał pan puszczenie śmierdzącego bąka rozhermetyzowaniem. Nie polecam szukania tego na czym prezes się zna bo to próżny trud. Może zacznijmy od tego czy prezes potrafi zawiązać sznurowadła a to podstawa umiejętności przedszkolaka.

 • olewus.1

  Oceniono 19 razy 17

  Kaczyński, to mały , zakłamany gnojek...Karykatura człowieka.

  fotoforum.gazeta.pl/photo/0/sh/ed/fwtw/eLZQVVCynuzPfCVLcX.jpg

 • sstepniewski

  Oceniono 8 razy 6

  Zeby tylko nie zaczely uchodzic rowniez rozne plyny....

 • cena1309

  Oceniono 31 razy 27

  Kaczorek mówi wreszcie prawdę,na niczym się nie zna.Jedynie co potrafi,to skłócić naród.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 40 razy 36

  Milczący Kaczyński jest straszny, ale Kaczyński wygłaszający swoje "prawdy objawione" jest stokroć straszniejszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX