Niesiołowski: Kościół nie powinien płacić odszkodowań ofiarom księży pedofilów. Niech płacą sprawcy

- Kościół nie powinien płacić odszkodowań ofiarom księży pedofilów. Odszkodowanie powinien płacić pedofil. Każdy powinien odpowiadać i płacić za swoje przestępstwa, a nie ktoś drugi - stwierdził Stefan Niesiołowski w Radiu ZET. - Jak się trafi redaktor pedofil, to pani ma płacić? - pytał Monikę Olejnik.
Sprawę odwołania przez papieża polskiego księdza, arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, nuncjusza na Dominikanie, który jest podejrzany o pedofilię, Niesiołowski nazwał "bardzo przykrą" i dodał, że pedofilia jest "plagą". - Siedziałem w więzieniu przez cztery lata i był jeden pedofil, strasznie katowany w więzieniu przez tych kryminalistów. Był jeden na cztery lata, a teraz co chwilę. Nie wiem, skąd to się bierze - mówił.

Niesiołowski zastrzegł jednak, że szczególny problem Kościoła z pedofilią to pomysł "wrogów Kościoła". - Mówienie o Kościele jako instytucji, która jest jakoś szczególnie skażona pedofilią, jest kłamstwem i szkalowaniem Kościoła - stwierdził.

Niesiołowski: Kaczyński to dyktatorek, nie demokrata

Niesiołowski komentował w Radiu ZET także pomysł Jarosława Kaczyńskiego na stosowanie podatków karnych, które mają wymusić podniesienie płac. - Jarosław Kaczyński to dyktatorek, to nie jest demokrata - stwierdził. - Podatki karne, używanie przemocy, presji i wkraczanie z decyzjami siłowymi do gospodarki to są pomysły dyktatorków, takich środkowoamerykańskich - dodał poseł PO.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!