Jarosław Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego. "Uważam, że zioło powinno być legalne"

Europoseł PO Jarosław Wałęsa w programie Kuby Wojewódzkiego opowiedział się za legalizacją marihuany. Choć rozmowa była utrzymana w żartobliwym tonie, Wałęsa kilkakrotnie podkreślił, że jego zdaniem marihuana jest taką samą używką jak alkohol i albo powinno się ją zalegalizować, albo zakazać sprzedaży alkoholu.
Rozmowa na temat używek zaczęła się od prowokacji Wojewódzkiego: - W którym roku rodzice prosili cię, żebyś przestał palić marihuanę? - zapytał. - Nigdy nie prosili - zripostował szybko Wałęsa. Dodał jednak, że jego zdaniem marihuana powinna być legalna.

W parlamencie nie powinno być hipokryzji

- Powiem coś innego, niech to przejdzie przez parlament, nie powinno być hipokryzji - powiedział europoseł. - Bo jeżeli marihuana jest nielegalna, to i alkohol powinien. Jeśli alkohol jest legalny, to i marycha powinna. Takie jest moje stanowisko.

Jarosław Wałęsa zaprzeczył jednocześnie, że pali marihuanę: - Nie palę, ja naprawdę nie palę. Nie zabraniam tego innym, ale sam tego nie robię - podkreślił. Podczas rozmowy z Wojewódzkim podsumował też swoje poglądy dotyczące wrażliwych tematów: - Geje tak. In vitro tak. Marycha tak. Wóda nie - skwitował. Na pytanie Kuby: - A eutanazja po pięćdziesiątce? - odpowiedział zdecydowanym "nie".

Pełną relację z rozmowy Kuby Wojewódzkiego z Jarosławem Wałęsą można przeczytać tutaj >>Chcesz wiedzieć więcej o Jarosławie Wałęsie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (85)
Jarosław Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego. "Uważam, że zioło powinno być legalne"
Zaloguj się
 • totalnyamator

  Oceniono 1 raz -1

  koleś miał ciężki wypadek i tate Lecha Wałese więc można mu wybaczyć!

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz -1

  Synek TW Bolka mędrkuje u koszernego celebryty a informuje nas o tym koszerna gadzinówka Szechtera, brata i syna stalinowskich zbrodniarzy. Niech nam żyje III Rzecza!

 • tepicpo

  Oceniono 1 raz -1

  pogadał sobie pajac z pajacem xd

 • ulebyk

  0

  A co uważasz o TW Bolku w roli dyżurnego autorytetu michnikowszczyzny i Oberredaktoara Adama chlejącego wóde z Urbachem?

 • totalnyamator

  Oceniono 1 raz 1

  jestem dla państwa bezużyteczny!
  nie używam narkotyków- nie daje pracy policji, lekarzom, mafii, streeworkerom...
  rzuciłem palenie papierosów- budżet państwa tego nie wytrzyma!
  rzadko pije alkohol- i znów nie przynosze budżetowi dochodu
  kupiłem CB i nie płace mandatów- Nowak rwie włosy i zegarki
  nie jestem patriotą!

 • goran69

  Oceniono 4 razy 0

  cała nadzieja w nowych twarzach jak np. młody Wałęsa, dzięki nim Polska może stać się normalnym i tolerancyjnym krajem a nie represyjnym katolandem, osobiście nie popieram legalizacji marihuany ale oburącz podpisuję się pod NIE KARANIEM za posiadanie niewielkich ilości na własny użytek bo to absurd od którego odeszły wszystkie cywilizowane kraje

 • paastafarai

  Oceniono 8 razy 6

  Jak fajnie że wszyscy sa na tak
  a niewinni ludzie dalej siedzą w pierdlu...

  ludzie którzy nikomu nie zrobili krzywdy nawet sobie za odrobinę suszu roślinnego (no znalezionego dwa razy) siedzą w pierdlu!

  "Nielegalność konopii jest oburzająca, jest to ograniczanie wykorzystania pełnego potencjału specyfiku, który ma działanie uspokajające, poprawiające wgląd do własnego wnętrza, czułość, braterstwo - tak bardzo potrzebne w tym coraz bardziej szalonym i niebezpiecznym świecie." Carl Sagan

 • lisa2

  Oceniono 5 razy 3

  Legalne to powinno być wtłaczanie oleju do głowy.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 11 razy 5

  Łamiesz przepisy ruchu drogowego. Dochodzi do wypadku. Uciekasz przed odpowiedzialnością i by nie zostać ukaranym chronisz się za immunitetem ale jednocześnie pozywasz człowieka z ktorym się zderzyłeś o odszkodowanie. I oczywiście je otrzymujesz. To nic że zapier*alałeś motorkiem na złamanie karku i gdyby nie twoja głupota to do wypadku by nie doszło. Oczywiście ja jako podatnik musiałem zapłacic za twoje leczenie tylko z tego powodu ze sodówka uderzyła ci do głowy i władza upoiła bezkarnością.

  No ale dla wiekszości na forum Jarosław Wałęsa to nasza przyszłość, bo chce legalizacji maryśki. Ludzie kochani czy jeżeli Jarek z Antkiem też to zaproponowali to też byscie im zapomnieli co sobą reprezentują i ze z immunitetu zrobili sobie glejt na bezkarność??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX