Hofman o wcześniejszych wyborach: Nie wierzę. Taniej będzie dokupić większość

- Stawiam dolary przeciw orzechom, że nie będzie wyborów. Donald Tusk czyta sondaże i wie, że wybory teraz to możliwość straty władzy. Taniej będzie dokupić sobie większość - powiedział w Radiu ZET Adam Hofman. Rzecznik PiS skomentował wypowiedź Pawła Grasia, który ocenił, że jeśli koalicja straci większość, niewykluczone będą wcześniejsze wybory.
Hofman ocenił, że PO mogłaby zbudować większość przez włączenie w swoje struktury "planktonu parlamentarnego" albo "instytucjonalnie z Leszkiem Millerem, albo Palikotem".

- To dla niego łatwiejsze rozwiązanie, więc stawiam tu dolary przeciwko orzechom, że tak się stanie. Niestety, bo uważam, że każdy dzień trwania tego rządu jest dla nas szkodliwy - mówił dzisiejszy "Gość Radia ZET". 

"Źli nie siedzą w Sejmie, tylko w Kancelarii Premiera"

Rzecznik PiS tłumaczył także w rozmowie z Moniką Olejnik, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w demonstracji "Solidarności" w połowie września. - Po pierwsze, chodzenie na manifestacje z Leszkiem Millerem jest absolutnie bez sensu, bo Miller jest gotów popierać ten rząd. Po drugie, jeśli się mówi Polakom, że blokujemy Sejm, bo tam siedzą źli politycy, to nie jest prawda. To jest mieszanie ludziom w głowach, bo ci źli siedzą w Kancelarii Premiera - mówił. - Nasi działacze mogą się tam pojawić prywatnie, mogą przyjść. Ja mówię tylko o takim wzięciu udziału jako całość - zastrzegł Hofman.

W SP działają wedle zasady Jacka Kurskiego "ciemny lud to kupi"

Hofman odniósł się także do wczorajszej propozycji spotkania liderów PiS i Solidarnej Polski. - Zbigniew Ziobro zrobił zbyt wiele złego, żeby się spotykać na kawę - stwierdził. - Przecież niedawno Jarosław Kaczyński mówił "synu wróć, ojciec czeka" - przypomniała Monika Olejnik. - Nie wraca i nie wraca. Ile można czekać? Herbata stygnie, bez przesady. Ta partia jest dla prawicy szkodliwa - odpowiedział Hofman.

Rzecznik PiS zarzucił też Solidarnej Polsce, że wystawili w wyborach na Podkarpaciu Zdzisława Ziobrę dlatego, że nosi to samo nazwisko co lider partii. - Widziałem kampanię wyborczą na Podkarpaciu. Na plakatach jest Zbigniew Ziobro, wielki napis "Ziobro". Pani wie i ja wiem, że działają wedle zasady Jacka Kurskiego "ciemny lud to kupi" - stwierdził Hofman.

Więcej o:
Komentarze (34)
Hofman o wcześniejszych wyborach: Nie wierzę. Taniej będzie dokupić większość
Zaloguj się
 • gosc111x

  0

  Tusk boi się odpowiedzialności i dlatego wcześniejszych wyborów nie będzie.
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • zyks

  0

  Błazen. Ale, skoro Tusk "może sobie dokupić większość", to czemu prezes+Hofman nie "mogą sobie dokupić większości". Niech dokupią i nie skamlają :))

 • skazuk

  0

  Hofman uważa że na Podkarpaciu sa takie matoły że nie odrożniają Zbigniewa od Zdzisława.To jest właśnie całe PIS-owskie postrzeganie Polakow.Wiemy,wiemy I gratulujemy dażenia do przejęcia władzy.

 • alek45

  Oceniono 5 razy -1

  nie wyobrażam sobie tragedii..gdyby nie daj Boże pisowska sekta sięgła do koryta ...KONIEC ŚWIATA

 • kkes

  Oceniono 8 razy -2

  Skowyt lewacko-liberalnego motłochu z dużych ośrodków to najlepszy dowód, że Hofman trafił w czuły punkt. Matoł za żadne skarby nie odda władzy, bo to będzie jego koniec. Jego trwanie przy korycie potęguje fakt, że Angela, mimo tuzina medali, które mu dała, to jednak ciepłej europosadki nie załatwi.

 • puszka-3

  Oceniono 8 razy 2

  SP nie jest dla prawicy szkodliwa.
  Dla prawicy jedynym szkodnikiem jest J.Kaczyński który swoimi populistycznymi wystapieniami ośmiesza i kompromituje prawicę.

 • jamcijest44

  Oceniono 5 razy 3

  I piękny ten Adaś, i mundry, i błyskotliwy. Musi z PiSu, bo jakby był skadsik indziej, to by był "zły", a "źli" to siedzą nie w sejmie, ino gdzie indziej...

 • abhaod

  Oceniono 4 razy -2

  POczekamy, zobaczymy....raz zdobytej władzy nie oddamy..od czego są rosyjskie serwery i szkolenia PKW w Moskwie...
  wpolityce.pl/wydarzenia/61066-b-wicepremier-bulgarii-gazprom-obalil-moj-rzad-wszystko-zaczelo-sie-od-gazu-z-lupkow-kulisy-akcji-z-udzialem-sluzb

 • jamcijest44

  Oceniono 10 razy 8

  "To jest mieszanie ludziom w głowach, bo ci źli siedzą w Kancelarii Premiera" - mówił Hofman.

  No patrz pan, a ja myślałem, że "ci źli" to siedzą na przykład w domu na lewym chrobowym i ciagną nienależną kasę z ZUSu, ale pewnie nie nadążam za mądrością etapu pana (niedo)rzecznika...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX