PiS nie weźmie udziału w manifestacjach "Solidarności". "Opinia publiczna powinna się cieszyć"

- Kaczyński nie ma politycznego interesu w tym, żeby wspierać Piotra Dudę, który wykreował się na trybuna ludowego - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". Publicyści komentowali zakaz udziału polityków PiS w planowanych manifestacjach "Solidarności". - Postrzegałbym to jako próbę sił - ocenił Paweł Lisicki, szef "Do Rzeczy".
Jacek Kurski ujawnił wczoraj, że Prawo i Sprawiedliwość zabroniło swoim członkom udziału we wrześniowej demonstracji "Solidarności". Taką informację członkowie partii mieli otrzymać SMS-em.

- Jeszcze niedawno duża część komentatorów narzekała na upolitycznienie "Solidarności". Teraz, kiedy Jarosław Kaczyński nie chce upolityczniać tej manifestacji, opinia publiczna powinna się cieszyć - zauważył w Poranku Radia TOK FM Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Duda groził Kaczyńskiemu?

- Kaczyński nie ma politycznego interesu w tym, żeby wspierać Piotra Dudę, szefa "Solidarności", który wykreował się na trybuna ludowego - dorzucił dziennikarz. Zwłaszcza że w "Solidarności" zbliżają się wybory przewodniczącego i zdaniem Szułdrzyńskiego Kaczyński nie chce być wciągany w wewnętrzne rozgrywki.

Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy", doszukiwał się przyczyn decyzji Kaczyńskiego w czerwcowym kongresie PiS. Wystąpił na nim Duda, który ostro krytykował nie tylko rząd, ale i pogroził samemu PiS. A później pojawił się na kongresie konkurencyjnej Solidarnej Polski. - Na zasadzie: każdy rządzący będzie się liczył z naszymi interesami. A jak nie, to popamiętacie - mówił Lisicki.

Związkowcy w polityce? "Absolutnie normalne"

- Nowy sposób prowadzenia "Solidarności" przez Dudę może oznaczać, że pojawił się konkurent dla dużej części wyborców - ocenił Lisicki. Zauważył także, że Duda stara się lawirować między PiS i SP, budując niezależną pozycję. I nie wiadomo, kiedy szef "Solidarności" postanowi ją wykorzystać. - Postrzegałbym to jako próbę sił - stwierdził publicysta.

Jan Ordyński dziwił się natomiast oburzeniu na kolejnych związkowych przywódców. Podkreślał, że na całym świecie związki zawodowe związane są z polityką. - To, że związki zawodowe są ideowo związane z pewnymi opcjami, jest absolutnie normalne - ocenił publicysta.

Więcej o:
Komentarze (14)
PiS nie weźmie udziału w manifestacjach "Solidarności". "Opinia publiczna powinna się cieszyć"
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  klamczuszek jak zawsze, on bedzie skladal tluste lapki w modlitwie o upadek Polski,

  ale jego bojowki z klubow gazetyANTYpolskiej beda niszczyc Warszawe

 • razb1947

  Oceniono 2 razy -2

  PIS wspiera związek zawodowy Solidarność i jak trzeba będzie to też przyłączy się do demostracji czy strajku.

 • orion57

  Oceniono 4 razy 4

  Zastanawiam się czy J.Kaczyński myślał kiedyś jak go oceni historia. Podejrzewam,że jako wichrzyciela, podżegacza. To co robi dzieli Polaków i ułatwia naszym przeciwnikom rozgrywanie Polski. Jest taki wyraz który oddaje to co robi J.Kaczyński - ale mam nadzieję że robi to bezwiednie. Miejsce J.Kaczyńskiego jest w innym miejscu daleko od polityki. Człowiek bez przyszłości, bez dzieci i ostatni z rodu miewa potężne problemy ze sobą.
  Duda stara się stroić w piórka walczącego o związki zawodowe. Zarobek tego Pana miesięcznie to prawie 20 000zł i udział w kilku radach nadzorczych. Duda szaleje wszędzie tam gdzie pozostały firmy zależne od państwa, w pozostałych nie ma szans. Dzisiaj ponad 70% pracodawców to prywatni przedsiębiorcy pozostałe to zwolennicy Dudy. Panie Duda otwórz Pan prywatną firmę, zatrudnij np 60 osób na umowę o pracę i udowodnij,że potrafisz utrzymać firmę rok. Wtedy będę Pana szanował na dzisiaj Pan postępuje jak dziecko które gryzie rękę pracodawcy. Przecież to absurd aby członkowie związku byli opłacami przez pracodawców.
  A za marsz na Warszawę jeśli coś się stanie powinien Pan ponieść karę

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 8

  Duda !
  Na kolana !
  Bo nawet posłem nie będziesz. Związkowe koryto, też może być puste.

 • chi_neng1

  Oceniono 9 razy 9

  Opinia publiczna baaardzo sie cieszy z atrakcji jakie nam gotuja jedni i drudzy we wrzesniu i pazdzierniku.

  Mysle, ze ta sama opinia zacznie skladac modlitwy dziekczynne pod jednym i drugim adresem :) .
  No i oczywiscie bedzie wyrazac swoj zachwyt kreatywnoscia owych.

  Jedni beda palic opony i wiazac sie lancuchami, a drudzy przywiazywac sie do krzyza i rzesiscie oswiecac cmentarz podpalacowy zniczami oraz zasypywac go wiencami....

  Nie wspomne juz hasel, transparentow, namiotow itp itd - jednych i drugich....

 • piemont12

  Oceniono 9 razy 7

  Trochę z boku....ku pokrzepieniu serc.

  '"Prezes PiS-u, J.Kaczyński, wystawił na Podkarpaciu Pupę na Ziobro"....Klasyka..!!!

 • stachkaz47

  Oceniono 7 razy 7

  DUDA to konkurencja PREZESA.
  To nie związkowiec to POLITYKIER co
  gra dla siebie.
  A takich Prezes nie lubi.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 18 razy 14

  PiS Kaczyńskiego i Solidarność Dudy to dwa toczące Polskę pasożyty. I rzeczą najkorzystniejszą dla kraju byłoby, gdyby te dwa pasożyty zaczęły się wzajemnie zwalczać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX