Kurski: W PiS jest panika, wściekłość i łzy nad traconym monopolem na prawicy

- PiS symbolicznie przyznaje, że trzeba się liczyć z Solidarną Polską - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Kurski, europoseł SP. Jego zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego czuje, że traci monopol na prawicy. Dlatego robi wszystko, by zdyskredytować kandydaturę Kazimierza Ziobry w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu.
Czy Jarosław Kaczyński wyciągnął do Solidarnej Polski rękę na zgodę, pod warunkiem że ta wycofa swego kandydata Kazimierza Ziobrę z wyborów uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu? - pytała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Jest dokładnie odwrotnie. Dysponujemy bogatą dokumentacją świadczącą o tym, że proponowaliśmy wspólnego kandydata, ale zostało to zignorowane - przekonywał Jacek Kurski, europoseł SP.

- Kaczyński dał wyraz swojej irytacji tym, że kandydat SP otrzyma bardzo dobry wynik w tych wyborach i położy kropkę nad wykrzyknikiem mówiącym o tym, że PiS nie ma monopolu na prawicy. Tym należy tłumaczyć szereg nerwowych posunięć prezesa PiS - mówił Kurski. I dodawał, że po całym Podkarpaciu krążą "lotne brygady PiS", które zrywają plakaty wyborcze Ziobry. - PiS symbolicznie przyznaje, że trzeba się liczyć z SP - zauważył gość Poranka Radia TOK FM.

"Panika, wściekłość i łzy nad straconym monopolem"

Zdaniem europosła PiS zbyt późno uświadomił sobie, że konkurentów ma także na prawej stronie sceny politycznej. - Teraz, kiedy jest oczywiste, że Ziobro jest o trzy długości lepszy od Zdzisława Pupy (kandydata PiS - dop. red.), jest panika, wściekłość i łzy nad traconym monopolem - mówił Kurski. Po chwili jednak ocenił: - Każdy wynik jest możliwy. Wszystkie kandydatury, pan Kawa i Pupa, oscylują w granicy wysokich, dwucyfrowych wyników.

Politycy PiS mają jednak zarzucać SP, że wystawiając kolejnego kandydata prawicy, zwiększa szansę Platformy Obywatelskiej w wyborach. - Na korzyść Tuska działał ten, kto wyrzucił popularnych i wiarygodnych polityków prawicy - odparował Kurski.

"Zagraliście na oszukiwanie wyborców"

Dominika Wielowieyska zastanawiała się jednak, czy wystawienie Kazimierza Ziobro przez partię, której liderem jest Zbigniew Ziobro, nie jest celowym wybiegiem. Wyborcy głosowaliby na kandydata SP w przeświadczeniu, że popierają byłego ministra sprawiedliwości. - Zagraliście na oszukiwanie wyborców - zauważyła dziennikarka "Gazety Wyborczej". - Żadnego oszukiwania nie było - zaznaczył Kurski. Przypomniał, że Kazimierz Ziobro to "legenda podkarpackiej "Solidarności" i założyciel związku zawodowego w Hucie Jarosław. Europoseł zaznaczył też, że Ziobro jest miejscowym posłem, a w wyborach uzupełniających w Rybniku PiS wystawił Bolesława Piechę, także aktywnego parlamentarzystę.

Więcej o:
Komentarze (37)
Kurski: W PiS jest panika, wściekłość i łzy nad traconym monopolem na prawicy
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 1 raz 1

  Za to wyborcy, mam nadzieję "położą kropkę nad wykrzyknikiem" skreślającą tego małoletniego kombatanta Kurskiego w najbliższych wyborach.
  A swoją drogą Ziobro rywalizuje z pupą? Czyją? To już pupa Patikoti mu nie wystarcza?

 • drojb

  Oceniono 1 raz 1

  "nad wykrzyknikiem mówiącym " --- Ło Jezusiu! To wykrzykniki zaczęły mówić??? W naszym kraju (i katolicyzmie) cuda się dzieją, panockoiwie, łoj~!

 • szmul.bender

  Oceniono 1 raz 1

  "Ziobro jest o trzy długosci lepszy od Pupy" - cytat roku

 • zd46

  Oceniono 5 razy 3

  Panie prezesie J.Kaczynski, straciliscie takze monopol na kulture o ktorej pan tak bredzisz. Wasza partia PiS, to ludzie tacy sami jak inni i ......oto kwiatek znaleziony 02.09.13 r. w internecie: "Panie prezesie,jestem ciekaw co pan ma do powiedzenia,na temat przedwyborczej balangi,jaka sobie urządzili niektórzy posłowie PiS na Podkarpaciu? Według jednej z gazet,poseł Lipiński nie był w stanie wyjść z basenu,ale dobrze ze pomogło mu 3 innych uczestników balangi,i ubrac sie w szlafrok..Jak wysoko awansował poseł Tomasz Kaczmarek,ze aż poseł Hofman przed nim przykleknął.Jaką wódką sie raczyli,że wprawiła ona w tak błogi stan całe towarzystwo ? Na zdjęciach widoczne też były dosyć zgrabne panie..Czy to były posłanki PiS ? Pytam nie dlatego,żeby mieć pretensje do owego towarzystwa,ale dlatego ze uwielbiam takie balangi,i chciałbym sie na nastepny raz załapać". Budujaca relacja, plotka, pomowienie czy obraza uczuc???

 • jkal

  Oceniono 5 razy 1

  wreszcie okazało sie,że Jacek NIEwiele odbiega mentalnościowo od jego brata, przydoopasa Szechtera, Jarka!

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 5 razy -1

  Hehehe. Panika w GWnie, a Kurski z przykrością, ale stałeś sie śmieciem

 • biaeo

  Oceniono 8 razy -4

  Panika w Peo chyba raczej.

 • ergosumek

  Oceniono 6 razy 0

  Słucham Kurskiego z zażenowaniem...
  " W PiS jest panika, wściekłość i łzy nad traconym monopolem na prawicy"
  Co to za język?
  Straciłem dla niego całą sympatię.
  Na co on liczy, na podjęcie skutecznej walki z Kaczyńskim?
  Kanapa partnerem dla PIS?
  Szkodząc PIS-owi gra dla jego wrogów.

 • kolektywnie

  Oceniono 3 razy 1

  PIS i SP nie sa partami prawicowymi.Oni na lewo sa dalej niz SLD.

  PO gdy pierwszy raz wygralo wybory bylo centroprawicowa partia ale teraz jest juz lewicowa a dokladnie czuja sie socjaldemokratami.

  Osobiscie mam poglady prawicowe chaciaz dla radykalow bylbym zbyt umiarkowany .Nigdy nie bylem zwolennikiem PIS i SP bo programowo sa lewicujacy ale pobozni.Tylko nasza "zakrecona historia"sprawila ze chlopaki sa uwazani za prawicowcow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX