Nie żyje David Frost - autor słynnych wywiadów z Nixonem

Zmarł David Frost - słynny brytyjski dziennikarz. Przyczyną jego śmierci prawdopodobnie był atak serca. Frost miał 74 lata.
David Frost zyskał sławę po tym, jak przeprowadził serię wywiadów z byłym prezydentem USA Richardem Nixonem. Cykl rozmów dziennikarza i polityka stał się kanwą sztuki "Frost/Nixon" oraz filmu pod tym samym tytułem.Wywiady te śledziła rekordowa liczba widzów. Ich znaczenie było niezwykle duże zarówno dla kariery dziennikarza, jak i dla przyszłości byłego prezydenta. Nixon podczas rozmów z Frostem chciał ratować swoją reputację, która mocno ucierpiała po aferze Watergate. Podczas rozmów z Frostem polityk przyznał, że "zawiódł Amerykanów i będzie borykał się z tym ciężarem do końca życia".

Frost był też jedynym dziennikarzem, który przeprowadził wywiady ze wszystkimi sześcioma brytyjskimi premierami służącymi pomiędzy 1964 a 2007 r. oraz z siedmioma prezydentami USA pełniącymi urząd między 1964 a 2008 r. Jego rozmówcami były też osoby takie jak Orson Welles, Muhammad Ali czy Clint Eastwood.

Dziennikarz zmarł w sobotę podczas rejsu na pokładzie pasażerskiego liniowca "Queen Elizabeth" po Morzu Śródziemnym. Przyczyną śmierci Frosta prawdopodobnie był zawał serca.

Więcej o: