Nie żyje David Frost - autor słynnych wywiadów z Nixonem

Zmarł David Frost - słynny brytyjski dziennikarz. Przyczyną jego śmierci prawdopodobnie był atak serca. Frost miał 74 lata.
David Frost zyskał sławę po tym, jak przeprowadził serię wywiadów z byłym prezydentem USA Richardem Nixonem. Cykl rozmów dziennikarza i polityka stał się kanwą sztuki "Frost/Nixon" oraz filmu pod tym samym tytułem.Wywiady te śledziła rekordowa liczba widzów. Ich znaczenie było niezwykle duże zarówno dla kariery dziennikarza, jak i dla przyszłości byłego prezydenta. Nixon podczas rozmów z Frostem chciał ratować swoją reputację, która mocno ucierpiała po aferze Watergate. Podczas rozmów z Frostem polityk przyznał, że "zawiódł Amerykanów i będzie borykał się z tym ciężarem do końca życia".

Frost był też jedynym dziennikarzem, który przeprowadził wywiady ze wszystkimi sześcioma brytyjskimi premierami służącymi pomiędzy 1964 a 2007 r. oraz z siedmioma prezydentami USA pełniącymi urząd między 1964 a 2008 r. Jego rozmówcami były też osoby takie jak Orson Welles, Muhammad Ali czy Clint Eastwood.

Dziennikarz zmarł w sobotę podczas rejsu na pokładzie pasażerskiego liniowca "Queen Elizabeth" po Morzu Śródziemnym. Przyczyną śmierci Frosta prawdopodobnie był zawał serca.

Więcej o:
Komentarze (5)
Nie żyje David Frost - autor słynnych wywiadów z Nixonem
Zaloguj się
 • co.ty.powiesz

  Oceniono 3 razy -3

  No i co z tego? 74 lata to wiek całkiem dobry do umierania. Że wywiad przeprowadził? Nie on jeden! Czyżby dzisiaj nie wydarzyło się nic ważniejszego na świecie, że takie wiadomości umieszczają na głównej stronie, a nie w jakimś Pudelku czy innym plotkarskim serwisie?

 • annx78

  0

  moje kondolencje.

 • jan.go

  Oceniono 9 razy -9

  Wystarczy zrobić wywiad ze znanym alkoholikiem i idiotą żeby przejść do historii to się nazywa mieć szczęście.

 • hare-hare

  Oceniono 7 razy -5

  74 lata,czyżby miał polskie korzenie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX