Kurski ujawnia SMS-a od Kaczyńskiego: PiS zabrania swoim członkom udziału w demonstracji "Solidarności"

- Prawo i Sprawiedliwość zabroniło swoim członkom udziału w demonstracji "Solidarności" - ujawnił w Radiu ZET Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Na antenie odczytał SMS-a Jarosława Kaczyńskiego do członków partii, w którym prezes informuje członków, że "Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie wyraża zgody na uczestnictwo w tej manifestacji członków PiS".
Europoseł dodał, że SMS-a przesłali mu posłowie PiS, którzy sympatyzują z Solidarną Polską. Przeczytał treść wiadomości: "Szanowni członkowie PiS, w związku z akcją protestacyjną planowaną przez związki zawodowe 14 września i zapowiedzią uczestnictwa w tych protestach polityków SLD, Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości nie wyraża zgody na uczestnictwo w tej manifestacji członków PiS i używanie przez kogokolwiek podczas jej trwania symboli i znaków PiS. Używanie podczas jej trwania symboli i znaków PiS jest zabronione" - miał napisać do członków swojej partii Jarosław Kaczyński.Sasin: "Elementy manifestacji "S" nam się nie podobają"

Monika Olejnik zwróciła się do posła PiS Jacka Sasina, który nie zaprzeczył prawdziwości informacji Jacka Kurskiego. Przyznał, że nie wybiera się na demonstrację "Solidarności".

- To jest demonstracja związków zawodowych. My idee i hasła popieramy, natomiast nie podobają nam się pewne elementy tej manifestacji, choćby to, że obiera ona za cel parlament, a nie Kancelarię Prezesa Rady Ministrów - mówił w audycji "7. Dzień Tygodnia" poseł PiS.

Protesty niezadowolonych z polityki rządu

Od 11 do 14 września w Warszawie protestować będą związkowcy niezadowoleni z polityki rządu. Wspólna akcja trzech central będzie przebiegała pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa - Ogólnopolskie dni protestu".

Organizujące protest centrale: "Solidarność", Forum Związków Zawodowych i OPZZ domagają się m.in.: "wycofania antypracowniczych zmian w Kodeksie pracy" - chodzi m.in. o wydłużenie do roku okresu rozliczeniowego czasu pracy, "przyjęcia ustawy wymuszającej szybszy wzrost płacy minimalnej, wycofania się z wprowadzonego podwyższenia wieku emerytalnego, pełnego wykorzystania środków finansowych przewidzianych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu". Związkowcy chcą też: "podniesienia progów dochodowych upoważniających do świadczeń rodzinnych i socjalnych, ograniczenia stosowania 'śmieciowych' umów o pracę, pakietu zmian poprawiających funkcjonowanie ochrony zdrowia oraz dostępu do bezpłatnej edukacji".

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (263)
Kurski ujawnia SMS-a od Kaczyńskiego: PiS zabrania swoim członkom udziału w demonstracji "Solidarności"
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Falsz, obluda, zaklamanie, hipokryzja – to cechy moralne prezesa.

  Bojowki bolszewicko-kibolskie z pisu zgrupowane w klubach gazetyANTYpolskiej nawoluja do rozruchow.
  Prezes obludnie sklada raczki do modlitwy, a chylkiem organizuje bitwy i buczenia.

  "Kluby „Gazety Polskiej” z satysfakcją przyjęły zaproszenie przewodniczącego Piotra Dudy i razem z „Solidarnością”, organizacjami patriotycznymi, społecznymi i związkowymi wezmą udział w proteście."

  a kaczynski planuje ze duda bedzie ministrem pracy w jego rzadzie.

 • henryk_gdansk

  Oceniono 2 razy 0

  A Kurski, znowu uprzejmie donosi. Ma to chłop we krwi

 • gadojan

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Kurski, sam zes pan napisal tego sms, z taka iloscia znakow nikomu innemu by sie nie udalo, a juz zwlaszcza czlonkom PIS,

 • razb1947

  Oceniono 3 razy -1

  Kura, Ziobro i ich reszta są teraz zerem, bo chcieli za dużo jak byli w PISie- mogli być mniej zachłanni na władzę w PISie-teraz się przekonali co to znaczy być zachłannymi.

 • mesaverde111

  Oceniono 3 razy 1

  Dupa Kurskiemu płonie...

 • esmo844

  Oceniono 4 razy 2

  Prezio dobrze przestudiował nauki fasz...kie i wprowadza je w życie. Kłamstwa, marsze z pochodniami, prowokacje z fałszywymi bombami przed wyborami 2005, prawdziwi niemcy/polacy no i walka ze złym systemem, w którym aktualna władza kradnie. Tylko on ma powołanie przez boga i ojca Rydzykowskiego na wybawienie Polski z niewoli. Pytanie tylko, jak to było z przejęciem majątku z RSW przez poprzednią partię Prezia <CENTRUM> a także kto był powojennym beneficjentem jego wujów /morderców z Katynia/, którzy władali PRL-em. Nie pozwolimy, żeby Prezio zmienił Polskę w drugą Koree Płn.!!!

 • tomasz62

  Oceniono 2 razy 2

  sms wysłał kot bo poddani prezesa podmywaja go,ale pan Duda już myśli jak go wykiwać.panie kurski a pan rydzyk do bractwa moherowego czegoś podobnego nie napisał

 • blueola2

  Oceniono 3 razy 1

  Buehehehehehe ! Śmieszny prezes, śmieszna partia, śmieszny związek. Prezes postawił na śmieszną sektę toruńską. PiS karleje...

 • 68jacekw

  Oceniono 2 razy 0

  Prowokacja Kurskiego na,którą wszyscy się nabrali.Nie ma sms-ow o takiej ilości znaków w jednym kawałku.Poza tym sms-y w tych telefonach maja tło zielone,a niebieski to tekst ,który można wpisać samemu.No i brak nadawcy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX