Paradowska: Żalek nie ma nic do powiedzenia poza powtarzaniem słów swojego mistrza

- Podobno odejście tych trzech posłów mogłoby zagrozić koalicji. Nie wydaje mi się. Koalicja jest bezpieczna. Raczej niebezpieczna jest z tymi dwoma panami, którzy jeszcze pozostali - mówiła w Poranku Radia TOK FM publicystka ?Polityki? Janina Paradowska.
Chodzi o posłów Johna Godsona (sam odszedł z PO), Jarosława Gowina i Jacka Żalka, którym grozi wykluczenie z partii. Wczoraj premier zagroził, że jeśli Gowin "jeszcze raz przekroczy miarę", to "na pewno pożegna się z Platformą".

Dziś "Rzeczpospolita" publikuje wywiad z Jackiem Żalkiem, posłem wspierającym Gowina. - To najśmieszniejszy tekst jaki znalazłam dziś w "Rzeczpospolitej". To dla mnie postać dziwaczna. Swoja karierę zrobił będąc adiutantem Gowina. Samodzielnie nie ma nic do powiedzenia poza powtarzaniem słów swojego mistrza, ale jest super - mówiła Paradowska i cytowała fragmenty wywiadu. "Jeśli premier nie zaproponuje zmian, powinien podać się do dymisji" - mówił m.in. Żalek. - No zmian oczywiście zgodnych z tym, co proponował pan Gowin. To taka rozmowa - komentowała Paradowska. "Czy zgadza się pan z tezą, że Donald Tusk powinien zacząć rekonstrukcję rządu od siebie?". - I jaką mamy odpowiedź? Długą ciszę. "Bardzo długo zwleka pan z odpowiedzią" - pytał redaktor Jacek Nizinkiewicz. "Nie mam zwyczaju doradzać premierowi w kwestiach, które należą do jego wyłącznej kompetencji" - odpowiedział Żalek. - Pewno by chciał, żeby należały do kompetencji pana Gowina i pana Żalka - mówiła publicystka "Polityki".

"Góra urodziła mysz"

Paradowska cytowała też inne wypowiedzi posła Żalka, który jest m.in. za tym, żeby pójść na referendum warszawskie i jest zwolennikiem debaty Waltz-Guział. - To ciekawe i śmieszne w kontekście wczorajszej decyzji Platformy, kiedy premier udzielił 155. ostrzeżenia - mówiła publicystka. - Wczorajszy zarząd Platformy to góra, która urodziła mysz. To jest kolejne ultimatum dla Gowina. Premier powiedział podobno, że jak się stoi w przeciągu, to można zachorować. Pan Gowin w tym przeciągu stoi od bardzo dawna. A ultimatum jest takie, że jeśli jeszcze raz przekroczy miarę, pożegna się z partią. Podobno mogłoby to zagrozić koalicji, jakby tych trzech posłów odeszło. Wydaje mi się, że koalicja jest bezpieczna, raczej niebezpieczna jest z tymi dwoma panami, którzy jeszcze pozostali.

Więcej o:
Komentarze (8)
Paradowska: Żalek nie ma nic do powiedzenia poza powtarzaniem słów swojego mistrza
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  pan Zalek ma betonowa mentalnosc slugusa sekty agenta ruskiego, nie bardzo rozumiem co on robi w PO.

 • sharn1

  Oceniono 9 razy -7

  "Nie mam zwyczaju doradzać premierowi w kwestiach, które należą do jego wyłącznej kompetencji" - odpowiedział Żalek. - Pewno by chciał, żeby należały do kompetencji pana Gowina i pana Żalka - mówiła publicystka "Polityki".

  hehehe - czasy się zmieniają, a Paradowska nadal tkwi po uszy w komunie.
  Odpowiedź na pytanie nie odpowiada tezie? Funkcjonariusz Paradowska zawsze na miejscu! Wie lepiej co myśli i co chciał powiedzieć rozmówca.

  "Dziennikarstwo" w wykonaniu Paradowskiej jest odrażające.

 • stachkaz47

  Oceniono 7 razy 1

  P. Paradowska

  Więcej swobody w myśleniu i mówieniu mieli członkowie PZPR.
  Dziś kto mówi inaczej niż PREZES wypada na margines.
  KORYTO się przed nim zamyka.
  I tyle w tym temacie.

 • milorex10

  Oceniono 20 razy -14

  Czy D. Tusk ma coś sensownego do powiedzenia Polakom. Oczywiście, może zgodnie z prawdą powiedzieć, że zawsze bardziej go obchodził los PO, niż los Polski. Ale to Polacy już wiedzą, bez potrzeby wypowiadania się tego złotoustego polityka.

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 18 razy 6

  100% zgody z Janina.

 • atlas41

  Oceniono 20 razy -6

  Pani Paradowska tez nie ma nic ciekawego do powiedzenia, albo same idiotyzmy, niedawno zachwycala sie wypowiedziami podwojnego agenta SB i Watykanu, skazanego na banicje do Gniezna obrzydliwca prymasa Kowalczyka, czlowieka ktory zakablowal klerykow molestowanych w Poznaniu przez zboka Paetza, kiedy ci zwrocili sie pismem do niego o pomoc odeslal je wlasnie oblesnikowi Paetzowi.
  Najwyzszy juz czas aby pani redaktor przeszla na emeryture i zajeta sie karmieniem golebi i kaczek w parku.
  Publikowanie najczesniej niemadrych wypowiedzi tej pani osmiesza redakcje Gazety.

 • harimau666

  Oceniono 15 razy 15

  pani jako i politycy ma nas za idiotów...
  my to już dawno wiemy o(pożalsięboże) Żalku ...

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 7

  Żałek powtarza słowa "mistrza", a ten gada to co uzgodnił z prezesem w zamian za jakieś stanowisko i miejsce na listach gdy już wyleci z platformy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX