Polska chce się pozbyć ostatniego rządowego ośrodka wczasowego za granicą. Nie opłaca się

Kancelaria Premiera zamknęła swój jedyny dom wczasowy za granicą. Chce się go pozbyć, bo przynosi straty - informuje ?Rzeczpospolita?. To koniec blisko 80-letniej historii Polskiego Domu w Świętym Konstantynie pod Warną.
Fragment wybrzeża, na którym powstał ośrodek, podarował Polsce car Bułgarii za pomoc w usuwaniu skutków trzęsienia ziemi. Budowę ukończono w 1935 r. W czasach PRL-u Polski Dom był miejscem wypoczynku dla przedstawicieli władzy.

Po 1989 r. ośrodek miał prowadzić działalność komercyjną, ale ze względu na niski standard nie udało się przyciągnąć turystów i utrzymać jego rentowności. Dom Polski nie wytrzymał konkurencji ze strony nowoczesnych hoteli powstających na bułgarskim wybrzeżu.

Co dalej z ośrodkiem?

Jak podaje "Rzeczpospolita", przepisy nie pozwalają go sprzedać, a jedynie komuś przekazać. Pojawił się pomysł, by nieruchomość wymienić na inną. Centrum Informacyjne Rządu twierdzi, że w sprawie losów ośrodka "żadne ostateczne decyzje do tej pory nie zapadły". "KPRM wspólnie z resortami spraw zagranicznych oraz skarbu podejmuje działania mające na celu zagospodarowanie ośrodka w sposób uwzględniający jego dotychczasowe przeznaczenie oraz z poszanowaniem praw państwa bułgarskiego" - pisze CIR w odpowiedzi na pytania "Rz".

Więcej w " Rzeczpospolitej"

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (34)
Polska chce się pozbyć ostatniego rządowego ośrodka wczasowego za granicą. Nie opłaca się
Zaloguj się
 • malone01

  0

  O co chodzi w podpisie pod drugim zdjęciem: "Warszawiacy będą mogli spacerować po pięknym ogrodzie"?

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 0

  następny przekręt Sikorskiego

 • ireksz

  Oceniono 1 raz 1

  glupi rzaD I GLUPIE DECYZJE

 • maro2009

  Oceniono 1 raz 1

  sprzedać wszystko! a co z pieniążkami? będzie na wynajem boiska dla premiera itp...

 • georgeb

  Oceniono 3 razy -1

  Najlepiej, żeby zamieszkały tam Kaczki.
  Nie musiałyby już do nas przylatywac i robic .......

 • abigail36

  Oceniono 1 raz -1

  czego nie przetrfonily komuchy to zrobily ich bachory tlumaczac to wiara w urojonego boga ...moze poprostu oddac polonii amerykanskiej gdzie sobie zrobia super osrodek za oszustwa ktorych sie dopuscily bachory komuchow nazywane dzis katolami wobec polonii amerykanskiej

 • swan_ganz

  Oceniono 5 razy -1

  "Kancelaria premiera sprzedaje..."

  i znowu nas kurde wydymają...

 • miksztal2354

  Oceniono 5 razy 5

  Za 20.tys. kupi to Kurski.

 • christhin

  Oceniono 2 razy -2

  SZODA, A SZKODA,BO KTOŚ KTO KUPI NIE POTO BY STAŁ PUSTY,A BĘDZIE MIAŁ POMYSŁ, CZEMU PREMIER NIE MA POMYSŁU,BO MOŻE TAM NIE BOISKA DO PILKI,ALE ZA TO JEST MORZE!!!!!!!!
  NIE WOLNO SPRZEDAWAĆ.SĄ TAKIE WARTWY URZĘDNIKOW,KTÓRE BY CHĘTNIE TAM POJECHAŁY.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX