"Polityka to gra zespołowa. Ja bym nie tolerował zachowania Gowina"

- Jak długo Donald Tusk będzie tolerował zachowanie Jarosława Gowina? Ja bym nie tolerował - mówił w TOK FM szef SLD Leszek Miller. Sceptycznie na przyszłość Jarosława Gowina w PO patrzy też m.in. Bogdan Zdrojewski. - Krytyka od czasu do czasu się przydaje. Ale ważne jest, by nie przekraczać granic - mówił. I sugerował, że Gowin granice już przekroczył.
Koniec wyborów nie oznacza uspokojenia sytuacji w Platformie Obywatelskiej. Jarosław Gowin nie rezygnuje

z atakowania swojej własnej partii. - Odnoszę wrażenie, że on nie przyjął do wiadomości wyniku wyborów. Przyjął rolę lekarza, który stoi u łoża chorej PO. Ale jest pytanie, czy chory traktuje tego osobnika jako lekarza, czy znachora - zastanawiał się przewodniczący SLD Leszek Miller.

Gość "Poranka Radia TOK FM" przypomniał, że "polityka to gra zespołowa, a nie gra solistów". Dlatego taktyka Jarosława Gowina źle służy jego partii. - Jak długo Donald Tusk i kierownictwo PO będą tolerować takie zachowanie? Ja bym nie tolerował - przyznał Miller.

Szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej śmieszy udowadnianie, że w wyborach sukces odniósł Jarosław Gowin, a Donald Tusk poniósł klęskę. - Jeszcze w Szkole Podstawowej nr 4 w Żyrardowie nauczyłem się, że 80 to więcej niż 20.

"Marnotrawi dobry rezultat"

Zachowania Jarosława Gowina nie pochwala minister kultury Bogdan Zdrojewski. Jak stwierdził w TOK FM, konkurent Donalda Tuska "marnotrawi dobry rezultat" uzyskany w wyborach. - Gowin czyni, świadomie albo nieświadomie, wiele ruchów i gestów, które mogą być nie tyle pretekstem, co powodem, żeby opuścił Platformę Obywatelską - mówił. A PO powinna postawić teraz na mobilizację, pracę i "brak podziałów" przed rozpoczynającą się w przyszłym roku serią wyborów.

Według Zdrojewskiego dużym atutem jest różnorodność PO. I odejście Gowina osłabiłoby skrzydło konserwatywne. Ale jak ocenił, bilans korzyści z jego obecności w partii i strat wynikających z ewentualnego rozstania "wyzerował się".

"Jaka jest motywacja Gowina? Czy niszczeniem PO chce się przypodobać Kaczyńskiemu? - zastanawia się Dominika Wielowieyska>>

Więcej o:
Komentarze (15)
"Polityka to gra zespołowa. Ja bym nie tolerował zachowania Gowina"
Zaloguj się
 • pseudo12345

  0

  Panie Premierze
  Pierwszy raz się z Panem nie zgadzam.
  Państwo potrzebuje ratunku. Gowin nikomu nie chce się przypodobać. Społeczeństwo oczekuje natychmiastowych, zdecydowanych działań.
  Czy program PO miał służyć jedynie wygraniu wyborów? Czy poseł przypominający o nierealizacji programu jest zdrajcą i szkodnikiem?

 • moro01

  0

  www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=135metod

 • m.arco

  Oceniono 5 razy -1

  Miller mizdrzy się do Tuska. Ale albo słabo uczyli go w Żyrardowie, albo uczniem był niepojętnym bo ile to słów padło z ust geniusza lewicy o klęsce kiedy Kaczyński przy miażdżącej krytyce mediów wygrał wybory jako główna siła opozycyjna, podobnie wybory prezydenckie, które przegrał niecałe 3% przy totalnym ataku medialnym a jednocześnie wspieraniu przez te media ,marszałka pierdoły,który po zostaniu prezydentem kontynuował karierę pierdoły prezydenta i niestety nic się w tym temacie nie zmieniło.

 • aghrra

  Oceniono 4 razy -2

  A towarzysz Miller jeszcze nie w więzieniu za przynależność do partii komunistycznej i najbardziej ludobójczego sytemu historii ludzkości jaki był komunizm

 • bog43

  Oceniono 3 razy 1

  czym dłużej w PO , tym gorzej dla PO . Dziwne , hodować wrzód na własnej dopie , jeśli to ma być liberał to ta nazistowsko-bolszewicka PIS z tym zakłamanym kurduplem jest wzorem cnót jak miłość , skromność i uczciwość .

 • m.arco

  Oceniono 5 razy -1

  A co z wyborcami,do których fałszywy rudy się mizdrzył przekonując,że poglądy Gowina będą w pełni w PO akceptowane i uwzględniane w działalności partii.

 • zoil44elwer

  Oceniono 2 razy 0

  Lesiu w polityce grał wespół wzespół,zwłaszcza z mgr Kwaśniewskim i dr Kulczykiem?

 • panjegoziom

  Oceniono 1 raz 1

  MARIONETKI

 • mark6

  Oceniono 15 razy 5

  Jak długo będziecie BEŁKOTAĆ o "dobrym" rezultacie Gowina?
  Jak długo trzeba tłumaczyć, że większość z tych 20% głosowała PRZECIWKO Tuskowi a nie ZA Gowinem.
  Zdechlak Gowin ma najwyżej 3-5% sympatyków.
  Rezultat Gowina jest w stanie uzyskać KAŻDY startujący w Wyborach.
  Poza tym 80% dla Tuska to jego "PORAŻKA" ????? Ludzie w Polsce kompletnie zwariowali?
  Bardziej obrzydliwego polityka niż Gowin trudno znalezć. Tusk winiem wykopać go na zbity pysk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX