"Ustawa będzie gotowa do końca tego roku" - MSW odpowiada na Facebooku Gazeta.pl

"Ustawa 'przeciw Wielkiemu Bratu' będzie gotowa do końca tego roku" - napisało na fanpage'u Gazeta.pl Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w odpowiedzi na tekst o możliwych opóźnieniach w pracach nad zmianą przepisów dotyczących monitoringu.
"Gazeta Wyborcza" napisała dzisiaj o obawach związanych z ustawą, nad którą pracuje MSW. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących monitoringu. Minister Bartłomiej Sienkiewicz poruszył kwestię konieczności uregulowania monitoringu pod koniec maja, kiedy rozpoczął swoje urzędowanie. Minister nazwał monitoring wizyjny "dzikim polem" i wymieniał miejsca, w których podglądają nas kamery: "W łazienkach, przebieralniach, pokojach hotelowych, gabinetach lekarskich".

O uregulowanie zasad zakładania monitoringu, korzystania z niego i odpowiedzialności za nagrania od lat upominają się organizacje pozarządowe, głównie Panoptykon - przypomina "GW". I dodaje, że zapowiedzi ministra Sienkiewicza prawdopodobnie nie ziszczą się za jego kadencji w MSW. Postanowił bowiem połączyć sprawę monitoringu wizyjnego z tzw. billingowaniem, czyli sięganiem przez policję i służby specjalne po nasze dane telekomunikacyjne.

MSW komentuje na fanpage'u Gazeta.pl

Temat opisaliśmy również na portalu Gazeta.pl i wrzuciliśmy na nasz fanpage na Facebooku. Szybko zaskoczył nas jeden z komentarzy. Okazało się, że wystawiło go samo ministerstwo. MSW postanowiło zapewnić, że prace nie powinniśmy się obawiać opóźnień w pracach nad zmianą przepisów. "Ustawa 'przeciw Wielkiemu Bratu' będzie gotowa do końca tego roku. Jeśli wystąpi zagrożenie dla tego terminu, ustawa o monitoringu wizyjnym zostanie wydzielona, a jej projekt ukończony w terminie" - czytamy.

Trzeba przyznać, że w kwestii monitoringu - w tym wypadku akurat Social Mediów - ministerstwo pokazało, że trzyma rękę na pulsie.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (18)
"Ustawa będzie gotowa do końca tego roku" - MSW odpowiada na Facebooku Gazeta.pl
Zaloguj się
 • do_buzi_policjancikowi

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie pracowałoby te niedouczone biedne frajerstwo z chłopskich oraz proletariackich patologicznych rodzin gdyby nie te wszystkie żałosne oraz groteskowe policje , cba , abw itd ? Przecież nie pójdzie tam pracować młody człowiek z zamożnej warszawskiej inteligenckiej rodziny , tylko życiowi nieudacznicy z nizin społecznych , biedota oraz durnie– synowie cieciów i sklepowych ewentualnie kierowców i pielęgniarek . Oni nawet nie potrafią zapewnić sobie bezpieczeństwa ( patrz sprawa wsiowego głupka papały , lub tych dwóch frajerków z policji którzy ” potopili ” się na rybach bo za bardzo węszyli w sprawie Pańki lub te męskie cipy bojące się własnego cienia , silne tylko w grupie które w Magdalence w kilkudziesięciu nie poradzili sobie z dwoma leszczykami będącymi ich ucholami !!! ). Kondomiarstwo policyjne nie nadaje się do niczego a odchodzi na emeryturę po 15 latach nic nie robienia i zdrowa tkanka społeczeństwa ma przez kilkadziesiąt lat na utrzymaniu takiego śmiecia - mundurową prostytutkę !

 • koniu800

  0

  na pewno napiszą bubla

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Powinny być zakres wyłączenia monitorowania.

 • iremus

  Oceniono 8 razy 8

  A co to jest ten cały fanpage'u ? Czy to jest coś brzydkiego w języku jidysz ? Po ch.uj sejm uchwalał ustawę o języku polskim?

 • zbig501

  Oceniono 4 razy -2

  smoleńskie pisotłuki o co wam chodzi ? cokolwiek by rząd nie zrobił, a jeszcze jak to ukazuje się na forum Gazeta.pl, to smoleński pisotłuk opluje , bo tak mu kazał oberpisotłuk

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 2

  @jgie2
  "Wynika z tego, że MSW zrównało się poziomem z tak dennym, nachalnym, prostackim portalem jakim jest Facebook."
  -----
  Tam pracują 'social media ninja' po 4 tys. na miesiąc, a Ty jesteś okropny, o! :)

 • mszczuj_von_kain

  Oceniono 6 razy 2

  To znaczy że ministerstwo oficjalnie obserwuje gazetę... Wielki Brat popatrzył, przeczytał i odpisał...

  Jaka jest podstawa prawna do posiadania przez MSWiA konta na FB? Kto oficjalnie wydał ten komunikat?

 • mielis

  Oceniono 4 razy -2

  Pan Bóg wszystko widzi. Przekazuje to klerowi. Ci z kolei klasyfikują ludzi na przydatnych Bogu i skazanych na piekło. Czy ta ustawa pozwoli zaskarżyć po śmierci klasyfikatorów o nielegalny monitoring i kasacji niekorzystnej decyzji wydanej na bazie tego monitoringu ?

 • maro2009

  Oceniono 8 razy 2

  żenujące!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX