Biuro podróży chciało opłacić dziennikarzom wycieczkę do Egiptu. Żeby pokazali, że jest spokojnie. "Niemoralne"

Biuro podróży Exim Tours proponowało dziennikarzom wyjazd do jednego z kurortów w Egipcie. W zamian za przelot i hotel, biuro oczekiwało, że media będą przekonywać polskich turystów, że w Egipcie jest bezpiecznie. Samolot przeznaczony dla dziennikarzy wyleciał wczoraj rano - dowiedział się Presserwis. Zarząd biura nie komentuje sprawy.
Z informacji Presserwisu wynika, że propozycje wyjazdu otrzymały m.in. "Wiadomości" TVP1, "Panorama" TVP2, Program I Polskiego Radia i RMF FM. Żadna z redakcji nie zgodziła się na wysłanie swoich dziennikarzy do Egiptu.

- Odmówiłem i uprzedziłem, że żaden z naszych reporterów nie weźmie udziału w takim przedsięwzięciu - powiedział Presserwisowi szef "Wiadomości" Piotr Kraśko. "W takich wyjazdach nie uczestniczymy" - usłyszeli z kolei od kierownictwa dziennikarze radia RMF FM. Zdaniem Michała Niewiadomskiego, szefa aktualności w "Jedynce" Polskiego Radia, taki wyjazd byłby niemoralny. - Nie zdecydowalibyśmy się na taki wyjazd. Działalibyśmy w interesie określonych firm i określonego lobby - powiedział Niewiadomski.

Biuro podróży Exim Tours dwa dni temu odwołało wszystkie loty do Egiptu do 30 września. W ubiegłym tygodniu przez Egipt przetoczyła się fala zamieszek wywołanych tym, że siły bezpieczeństwa przystąpiły do likwidowania w Kairze dwóch obozowisk stronników odsuniętego od władzy prezydenta Muhammada Mursiego.

Zwolennicy obalonego prezydenta utrzymują, że w ich szeregach zginęło 3 tys. ludzi, władze informują o 638 zabitych i ok. 4 tys. rannych. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy, w niektórych regionach godzinę policyjną. Do zamieszek doszło w ostatnich dniach w jednym z kurortów nad Morzem Czerwonym - Hurghadzie; jednak w miejscach oddalonych od obiektów turystycznych.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o sytuacji w Egipcie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (10)
Biuro podróży chciało opłacić dziennikarzom wycieczkę do Egiptu. Żeby pokazali, że jest spokojnie. "Niemoralne"
Zaloguj się
 • rysiyk

  0

  Żeby było moralnie musi każdy z obdarowanych mieć immunitet.

 • readertobi

  0

  Komentarz na akademickim poziomie

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 2 razy -2

  Uhu, ktoś w Exim Tourze chciał błysnąć, ale mu nie wyszło, co było do przewidzenia. Premia dla tego marketingowca za 'genialny' wręcz pomysł...

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  No, no no, ale wysokie standardy, a może atrakcyjność kiepska? No i cykorek o własną pupcię też nie bez znaczenia...

 • chi_neng1

  Oceniono 2 razy 2

  "Niemoralne"

  Nienormalne.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Niewielka Abchazja uruchomiła najlepszy w świecie kanał informacyjny. Informacje poparte aktualnymi filmami dokumentalnymi dobrej jakości. Komentarz na akademickim poziomie. Raczej na lepszym, bo zwięzły, profesjonalny i bez eufemizmów.
  anna-news.info/
  Szkoda że tylko po rosyjsku.

  Czy minister Radosław Sikorski planuje uznanie Abchazji w świetle jej sukcesów propagandowo - informacyjnych?

 • marcin1956

  Oceniono 4 razy 4

  Według zgodnego chóru USA i EU niemoralne jest wysyłanie policji i wojska przeciwko bandytom.
  Za to do standardów moralności zachodniej należą:
  - masowe rabunki i podpalenia kościołów chrześcijańskich wszystkich wyznań,
  - masowe mordy Koptów (największe od 330 lat),
  - ataki bombowe na policjantów i obiekty publiczne,
  - rabunki muzeów i niszczenie eksponatów,
  - masowe kłusownictwo w parkach narodowych i rezerwatach.

 • marcin1956

  Oceniono 5 razy 3

  Jakoś na relacje z kurortów w Hurghadzie serwowane przez reporterów TVN i TVP nikt nie krzyczy, że są niemoralne. Są po prostu TENDENCYJNE. Na siłę (tylko to się niestety nie udaje) usiłują pokazać atmosferę zagrożenia - tylko że nie ma czego pokazać. Biura proponowały, żeby reporterzy polecieli zobaczyć jak jest naprawdę - ale oglądanie realu jest niemoralne??? skoro cały świat WIE???, jak jest?

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy -1

  Polaku, pamiętaj!
  Po oficjalnym ostrzeżeniu amerykańskiego Departamentu stanu, polskiego MSZ, PAP, GW o ryzyku takiego wyjazdu każdy wyjazd to splunięcie w twarz polskim sojusznikom i ekipie rzekomych profesjonalistów wywodzącej się z Okrągłego Stolu.

  A fala takich wyjazdów to jak pogrom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX