Gmyz przegrał w sądzie z "Rzeczpospolitą". Wyrok jest prawomocny

Cezary Gmyz, były dziennikarz "Rzeczpospolitej", który zasłynął artykułem o trotylu we wraku tupolewa, przegrał z redaktorem naczelnym dziennika Bogusławem Chrabotą proces o zamieszczenie sprostowania.
"Rzeczpospolita" odmówiła swojemu byłemu dziennikarzowi zamieszczenia sprostowania. Były dziennikarz "Rz" podważał, że był zobowiązany do przedłożenia radzie nadzorczej wydawnictwa materiałów, na podstawie których napisał tekst "Trotyl we wraku tupolewa". Domagał się sprostowania o treści: "Nieprawdą jest, że kiedykolwiek zobowiązałem się do dnia 5 listopada 2012 r. do godz. 14.00 przedstawić władzom spółki Presspublica bądź też władzom redakcji "Rzeczpospolitej" dokumenty, nagrania i wszelkie materiały, na podstawie których napisałem artykuł "Trotyl na wraku tupolewa". Cezary Gmyz". Gmyz po odmowie złożył pozew.

W marcu sąd pierwszej instancji nakazał zamieszczenie sprostowania. Gmyz mówił wtedy, że "był zdumiony kłamstwami rozpowszechnianymi przez Hajdarowicza". Dzisiaj decyzje podważył sąd drugiej instancji. W uzasadnieniu wskazano, że sprostowanie dotyczyć może tylko publikacji pochodzących od redakcji. Redaktor naczelny nie musi zatem publikować sprostowań dotyczących materiałów, które nie pochodzą od redakcji. Wyrok jest prawomocny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (129)
Gmyz przegrał w sądzie z "Rzeczpospolitą". Wyrok jest prawomocny
Zaloguj się
 • praw-dzic

  Oceniono 1 raz 1

  ten podły dziennikarz , dowiedział się że prawo znaczy prawo.

 • jalat

  Oceniono 2 razy 2

  Są jeszcze sędziowie w Warszawie :)

 • moro0

  Oceniono 5 razy -3

  Przecież to nie są sądy tylko stalinowskie przechowalnie byłych ubekow i czego się można po tych mendach spodziewać . Przykład milewski na telefon albo ta cała tuleya.

 • mark6

  Oceniono 3 razy 3

  kochana redakcjo!!
  dlaczego skasowaliście najbardziej popularny wpis ?????
  dlatego, że napisałem, że "Gzyms" jest śmieciem i UDOWODNIŁEM dlaczego???
  Pisanie prawdy świadczy o braku "kurtury" ???
  adminie!
  Zanim zaczniesz kogoś kasować za brak "kurtury" wpierw się dobrze wymyj a potem przestań rzucać KU...MI na lewo i prawo jak ciebie nikt nie widzi.
  Zapewniam ciebie baranie, że nie ty będziesz uczył mnie poprawnego słownictwa i kultury osobistej!!!

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy -2

  "Kochana"redakcjo czemu mój tekst, po wbiciu najnowsze jest już za tymi co pisali 2-3 godziny temu?Jak byście przeoczyli to mój tekst należy do najnowszych.Co tam u was w redakcji się dzieje?Przytaczam tekst.
  "Kochana" redakcjo,czemu wrzucacie i przekierowujecie ,ciekawsze teksty na Tok.fm.Ten portal zalicza padaczkę za banowanie i cenzurę ,nie mam zamiaru tam zaglądać i na nich klikać.Co ciekawszy temat przerzucacie na Tok.fm,sztucznie napędzając im klikaczy.Przynajmniej ostrzegajcie na co wchodzę.Tam już nikt nie zagląda,a i przestaną zaglądać tutaj ,jak będą takie parszywe zagrywki.Życzę powodzenia.Zacznijcie pisać, nie o Tusku za nasze, tylko jak jest .Życzę rozumu i

 • jm2105

  Oceniono 6 razy 4

  Przegrało bożyszcze moherów specjalista ,od prawdy objawionej i szkalowania przyzwoitych ludzi .

 • munaciello

  Oceniono 6 razy 4

  Wyleciał jak Gmyz na trotylu.

 • costa3500

  Oceniono 7 razy 5

  Ten ćwok pewnie myślał,że koszerny Jaruś przyjmie go w szeregi PiS,tam wszyscy mają IQ małpy zwyczajnej.

 • kat-kk

  Oceniono 6 razy -2

  "Kochana" redakcjo,czemu wrzucacie i przekierowujecie ,ciekawsze teksty na Tok.fm.Ten portal zalicza padaczkę za banowanie i cenzurę ,nie mam zamiaru tam zaglądać i na nich klikać.Co ciekawszy temat przerzucacie na Tok.fm,sztucznie napędzając im klikaczy.Przynajmniej ostrzegajcie na co wchodzę.Tam już nikt nie zagląda,a i przestaną zaglądać tutaj ,jak będą takie parszywe zagrywki.Życzę powodzenia.Zacznijcie pisać, nie o Tusku za nasze, tylko jak jest .Życzę rozumu i braku wybiegów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX