Rostowski nielubiany, ale zręczny. Kraśko: "Polubił polemiki. Dobrze mieć kogoś takiego w rządzie"

- W otoczeniu premiera są osoby, które chciałyby się pozbyć ministra Rostowskiego - mówił w Poranku Radia TOK FM Łukasz Lipiński z Polityki Insight. Publicyści komentowali zdementowane już przez premiera doniesienia o dymisji ministra finansów. - On polubił te debaty sejmowe, polubił te polemiki. I dobrze mieć kogoś takiego w rządzie - mówił o Rostowskim Piotr Kraśko z "Wiadomości" TVP.
Wczoraj wieczorem "Newsweek", powołując się na "dwa niezależne źródła" poinformował, że Jacek Rostowski podał się do dymisji. Donald Tusk zdementował te informacje na Twitterze. Kilka dni temu o zmianach w rządzie pisała agencja Reutera.

- Gdyby Tusk chciał ostatecznie tę dyskusję zakończyć, wczoraj na konferencji prasowej nie mówiłby, że nie komentuje plotek, tylko po prostu powiedziałby, że nie planuje dymisji ministra finansów. Dobrze wiemy, że lepiej odbierane sa konkretne deklaracje - skomentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Są wakacje, media się nudzą - stwierdził Jarosław Gugała z "Polsatu".

"Rostowski okazał się sprawnym ministrem"

- W otoczeniu premiera są osoby, które chciałyby się pozbyć ministra Rostowskiego - przyznał Łukasz Lipiński z Polityki Insight. - Jest przepychanka do ucha premiera, żeby powiedzieć, co robić w tej sytuacji - dodał analityk. - Bardzo mało prawdopodobne, by premier chciał dymisji Rostowskiego - ocenił natomiast Piotr Kraśko, szef "Wiadomości" TVP. - To dla niego bardzo wygodna sytuacja. Rostowski okazał się sprawnym ministrem finansów. To, że Polska przeszła przez czas ogromnego kryzysu w Europie lepiej niż inne państwa, było jednym z atutów rządu, jeśli nie głównym argumentem dla podtrzymania tezy, że jesteśmy u władzy, bo robimy to lepiej niż inni - tłumaczył Kraśko.

"Jeśli Tusk go zmieni, bierze na siebie całą odpowiedzialność"

- Rostowski okazał się, oczywiście przez niektórych niecierpianym, nielubianym, ale zręcznym politykiem - kontynuował Kraśko. - On polubił te debaty sejmowe, polubił te polemiki. I dobrze mieć kogoś takiego w rządzie - zaznaczył szef "Wiadomości". Jego zdaniem zastąpienie Rostowskiego na przykład często wskazywanym Januszem Lewandowskim na wiele by się nie zdało. - To nie jest polityk, który wdaje się w ostre wymiany zdań na granicy bójki politycznej - mówił Kraśko. I podkreślał, że dzięki obecności Rostowskiego odpowiedzialność premiera rozkłada się na kilka osób. - Jeżeli Tusk go zmieni, to weźmie wszystko na siebie - dodał.

"Stabilność rządu to stabilność ministra finansów"

- Stabilność tego rządu opiera się na stabilnej pozycji ministra finansów. To sygnał dla rynków, że sytuacja jest przewidywalna - mówił Gugała. Publicysta podkreślał, że Rostowski ma "bardzo dobre notowania za granicą". - Przenosi Polskę na forum międzynarodowym na bardzo wysoki poziom. Jemu zawdzięczamy, że o Polsce dużo się mówi, bo jest stale obecny na różnych debatach - podkreślał Gugała. - To silna postać tego rządu. Tusk nie może udawać, że nie było Rostowskiego albo próbować zrzucić ministra i razem z nim wszystkie problemy. Tak nie jest. Tusk musi jasno powiedzieć: to mój minister finansów, jestem dumny, że ten człowiek pracuje w rządzie, nie będzie tu żadnej zmiany - zakończył Gugała.

Więcej o:
Komentarze (12)
Rostowski nielubiany, ale zręczny. Kraśko: "Polubił polemiki. Dobrze mieć kogoś takiego w rządzie"
Zaloguj się
 • fordysta

  Oceniono 3 razy 3

  Festiwal skandali, obłudy i oszustw.
  Nie ważne, że Rostowski (z Tuskiem) doprowadził Polskę do 3-bilionowego zadłużenia.
  Ważne, że LUBI POLEMIKI w Sejmie. I dlatego musi być nadal ministrem finansów.

 • antua43

  Oceniono 5 razy 3

  Rostowski zwinie żagle i wypierniczy do Anglii a was POpaprancy będzie miał głęboko w dupie.

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 5

  Rostowski jest równie dobrym ministrem finansów jak Kraśko dziennikarzem...

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 7 razy 5

  Jeżeli w rządzie jakiegoś kraju będą sami "nielubiani, ale zręczni" politycy - to bardzo źle wróży temu krajowi. Może to w ekstremalnych przypadkach doprowadzić nawet do siłowego obalenia owego rządu "nielubianych", acz będących z takich czy innych przyczyn "nie do ruszenia" polityków.

 • todaleft

  Oceniono 15 razy 7

  Niezależny dziennikarz Kraśko jak zwykle mówi jak jest:
  -2 krotny laureat gospodarczych malin roku wg. miesięcznika Forbes
  -najgorszy minister finansów wg. niedawnego plebiscytu money.pl
  -człowiek który gigantycznie zwiększył zadłużenie
  -człowiek który podpisał nierealny plan budżetowy na 2013 przez który trzeba było zmieniać przepisy prawne
  (to nie wystarczy trzeba będzie załatać 24 mld dziury między innymi tnąc ustawowe 1,95% PKB na wojsko)

 • pawel_z_wroclawia

  Oceniono 11 razy 5

  Kraśko, ty nie udawaj eksperta. Bo gdyby nie dziadek - sekretarz w PZPR, to teraz w tej telewizji by cię nie było. Nie za ciężką pracę czy talent się tam znalazłeś, ale za plecy. "Wielkie plecy" odpowiednich przodków.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 13 razy 5

  Dupolis Krasko: << Dobrze mieć kogoś takiego w rządzie >>

  Slusznie, trzymac do konca i ogloszenia bankructwa.

  Wg. www.zegardlugu.pl/:

  Dług publiczny Polski wynosi 1 026 510 966 715 zł
  Państwowy dług w przeliczeniu na obywatela wynosi 27 027 zł
  Prywatne i państwowe zadłużenie Polaków wynosi 1 874 709 608 102 zł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX