Macierewicz bezkarnie zlikwidował WSI, a państwo wciąż płaci za jego raport

Blisko milion złotych kosztował do tej pory skarb państwa - czyli podatników - raport z likwidacji WSI przygotowany przez Antoniego Macierewicza. Sam były szef komisji likwidacyjnej nie zapłacił ani grosza. To kolejny przykład na to, że funkcjonariusze publiczni nie ponoszą odpowiedzialności za swoje działania - pisze dzisiejsza ?Gazeta Wyborcza?
W raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych (2006 r.) zamieszczono wiele nazwisk osób, które według komisji likwidacyjnej i jej szefa Antoniego Macierewicza działały nielegalnie, czy to pracując w WSI, czy współpracując z tą służbą.

Prokuratura stwierdziła, że są to w wielu przypadkach oskarżenia gołosłowne, że komisja nie zebrała dowodów, a sprawy w raporcie przedstawiono tendencyjnie (np. że ktoś był o coś oskarżony, ale już nie wspomniano, że sąd go uniewinnił).

Niektóre osoby i instytucje wymienione w raporcie pozywały Macierewicza o naruszenie dóbr osobistych. Bezskutecznie. Sądy stwierdziły, że skoro Macierewicz sporządził raport jako funkcjonariusz publiczny, to nie może odpowiadać jako osoba fizyczna. Może odpowiadać urząd, w imieniu którego działał. Do połowy maja MON, czyli skarb państwa, czyli podatnicy, zapłacił 807 tys. zł za przeprosiny w mediach i 191 tys. zł odszkodowań. Razem blisko milion złotych.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Komentarze (362)
Macierewicz bezkarnie zlikwidował WSI, a państwo wciąż płaci za jego raport
Zaloguj się
 • sobieszyn

  0

  Macierewicz zlikwidowal slugusow GRU

 • jvm410h

  Oceniono 1 raz -1

  Przepraszam bardzo - ale przecież resortowi przysługuje roszczenie zwrotne do Macierewicza za szkody opłacone z budżetu.
  Dlaczego MON nie wystąpi z pozwem przeciwko niemu?

 • moher.do.bulu

  Oceniono 1 raz 1

  www.wprost.pl/ar/397766/Masa-prawdziwa-mafia-to-byly-WSI-My-bylismy-mafia-trzepakowa/

 • pawel0004

  Oceniono 2 razy 0

  A nie można zrobić tak żeby Macierewicz bulił za te pomówienia, ale żeby miał za co -można by go na przykład wysłać do Brukseli (jak zrobili z Ziobrą) Saldo by było wtedy dodatnie. :) Ale do tego trzeba myślenia i szanowania kasy.
  Ale jak oni mogą szanować skoro mają ile sobie ustalą.

 • hardy1

  Oceniono 5 razy -1

  Pytam się krótko - kiedy wreszcie Macierewicz zostanie postawiony w stan oskarżenia za ogromne szkody, jakie przyniósł Polsce? Wystarczy jeden przykład - likwidacja polskich służb wywiadowczych i ujawnienie sposobów działalności tych służb. To jest zdrada państwa. Macierewicz to zdrajca.

 • red-akcja

  Oceniono 9 razy -1

  KGB potrzebuje jeszcze więcej lemingów-krasnoarmiejców.

 • red-akcja

  Oceniono 8 razy -2

  Lewackie Tofaszystwo teskni za WSI.

 • red-akcja

  Oceniono 8 razy -2

  Tak lewaccy dziennikole piorą rozumki naiwniakom.
  Poseł Macierewicz nie zlikwidował WSI.
  WSI zostało zlikwidowane przez Sejm RP.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 7 razy -3

  Ah, na wzbierajacej fali totalitaryzmu sieroty po Kiszczaku i Jaruzelskim nie moga przezyc likwidacji swojego bastionu - WSI. Komorowski tez im sprzyjal, ale bezskutecznie. WSI padl.

  A teraz GazoWnia murem za WSI, za ubekiem i stalinowskim zbrodniarzem Baumanem - odziera czytelnikow z resztek zludzen, z kim mamy do czynienia. Wyborcza to ostoja postkomuszych i ubeckich sierot, judzacy jednych przeciw drugim antypolski szmatlawiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX