Sondaż TNS Polska: PiS zdecydowanie wyprzedza PO

PiS o 11 punktów procentowych wyprzedza PO w najnowszym sondażu TNS Polska przygotowanym na zlecenie ?Wiadomości? TVP 1. Z badania przedstawionego w TVP Info wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 43 proc. zdeklarowanych respondentów, a na PO - 32 proc. Oprócz dwóch partyjnych liderów w Sejmie znalazłyby się tylko cztery ugrupowania.
Obecny wynik Prawa i Sprawiedliwości jest o 3 punkty procentowe większy niż w badaniu sprzed miesiąca. Natomiast notowania rządzącej Platformy Obywatelskiej spadły o 2 punkty, a to oznacza, że na PO chce głosować 32 proc. wyborców. TVP Info zwraca uwagę, że PiS osiągnął największą od kilku lat przewagę nad głównym rywalem, przewagę, która sięga aż 11 punktów procentowych.

Według sondażu TNS Polska, na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 12 proc. poparciem oraz PSL, na które chce głosować 5 proc. respondentów.

Z zaledwie 3 proc. poparcie poza Sejmem znalazłby się Ruch Palikota, który w stosunku do poprzedniego badania, zaliczył spadek o 3 punkty proc.

Sondaż przeprowadzono 13 sierpnia na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Błąd w badaniu wynosi +/- 3,1 proc. Podstawą procentowania są osoby, które deklarują chęć udziału w wyborach i są zdecydowane, na kogo oddać głos.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w polityce krajowej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!