Rosja: Chirurg w areszcie za przywłaszczenie 5 g heroiny znalezionych w brzuchu pacjenta

Rosyjski chirurg ze szpitala Bogotol pod Krasnojarskiem został aresztowany za przywłaszczenie torebki z 5 gramami heroiny. Wyjął ją z brzucha pacjenta podczas operacji - informuje Interfax. Po zabiegu policja przeszukała lekarza i odkryła narkotyki ukryte w jego ubraniu.
Chirurg wszedł w posiadanie narkotyków podczas operacji mężczyzny podejrzewanego o handel narkotykami. Jak się okazało - najwyraźniej podejrzenia były słuszne - operowany mężczyzna miał w brzuchu torebkę z heroiną - pisze agencja Interfax. Lekarz wyjął ją - po czym ukrył.

Tuż po operacji sprytny chirurg jednak wpadł - policja dokonała przeszukania i znalazła przy nim zaginione narkotyki.

Lekarzowi grozi do 15 lat więzienia

Nieznany z nazwiska medyk odmówił składania zeznań bez adwokata. Według policji regionu Krasnojarska był pod wpływem środków odurzających w chwili zatrzymania.

Lekarz został już oskarżony o bezprawne pozyskanie, kradzież i posiadanie narkotyków w dużych ilościach. Grozi mu 15 lat więzienia. Nie wiadomo na razie, czy aresztowano również pacjenta.

Narkotyki - problem Rosji: Miliony uzależnionych

Narkotyki to w Rosji ogromny problem społeczny. Co roku przez ich zażywanie umiera 100 tys. młodych ludzi między 14. a 35. rokiem życia - mówi cytowany przez "Moscow Times" zastępca dyrektora Federalnej Służby Kontroli Narkotykowej Oleg Safonow.

Agencja Itar-Tass przypomina też jego wypowiedź z lipca bieżącego roku: - Około trzy miliony Rosjan regularnie zażywają narkotyki. 6,5 mln zażywa je od czasu do czasu. A około 18 mln chociaż raz próbowało narkotyków - wyliczał wówczas Safonow.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!