"Wprost": SKW podsłuchiwała wiceszefa MON, a lobbysta izraelskiego koncernu go szantażował

Lobbysta Mieczysław Bull, reprezentujący w Polsce interesy izraelskiego koncernu zbrojeniowego Rafael, miał szantażować wiceszefa MON gen. Waldemara Skrzypczaka - pisze "Wprost". W tle sprawy są lukratywne kontrakty zbrojeniowe i...podsłuch, jaki ministrowi miała założyć Służba Kontrwywiadu Wojskowego.
Bull miał ostrzegać gen. Skrzypczaka, że zostanie zniszczony, jeśli nie poprze zakupu bezzałogowych wież do polskich transporterów opancerzonych Rosomak w izraelskim koncernie Rafael - informuje tygodnik "Wprost". Skrzypczak, odpowiedzialny za uzbrojenie polskiej armii, opisał sytuację w notatce do Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Gen. Skrzypczak był podsłuchiwany przez SKW?

Mieczysław Bull zaprzecza informacjom "Wprost". Tymczasem tygodnik pisze, że SKW podsłuchiwała gen. Skrzypczaka. Nagrania, według anonimowego informatora "Wprost", "nie stawiają Skrzypczaka w cieniu podejrzeń". Prokuratorzy wojskowi, na których ręce trafił materiał z SKW, nie podjęli wciąż decyzji, czy zająć się sprawą - i to od kwietnia.

W tle rewelacji "Wprost" są przygotowania Polski do dużych zakupów na rynku uzbrojenia - resort obrony planuje m.in. kupienie śmigłowców i bezzałogowych samolotów, trwają prace nad projektem obrony powietrznej. Do zdobycia są lukratywne kontrakty, o które zaciekle walczą koncerny zbrojeniowe. Oraz "lobbyści, obce państwa i ich służby specjalne" - dopowiada "Wprost", zapowiadając na swojej stronie internetowej pełny tekst, który ukaże się w najnowszym numerze tygodnika.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Więcej o: