"Newsweek". Tusk na spotkaniu z działaczami o szefie gabinetu MSW: Pisior? Długo nie będzie dyrektorem

- Pisior, tak? Na mój nos on nie będzie długo dyrektorem gabinetu. Będę musiał usłyszeć szczegółowe wyjaśnienie i trudno mi sobie wyobrazić, żeby ono było przekonujące - takimi słowami premier Donald Tusk odniósł się do oskarżeń dolnośląskich działaczy PO, jakoby szef gabinetu ministra spraw wewnętrznych był swego czasu współpracownikiem PiS - informuje "Newsweek Polska".
Tygodnik dotarł do nagrania ze spotkania Donalda Tuska z działaczami Platformy. Spotkanie miało związek z wyborami szefa PO. Odbyło się 2 sierpnia w ogrodzie hotelu Belweder, niedaleko kancelarii premiera. Na spotkaniu byli przedstawiciele trzech regionów: kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego. - Przebieg rozmowy zarejestrował jeden z gości premiera - można przeczytać w "Newsweeku".

- W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że szefem gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych został pan Paweł Majcher, którego na Dolnym Śląsku bardzo dobrze pamiętamy z okresu wzmożenia moralnego i IV RP jako sprawnego funkcjonariusza mediów publicznych - zaczął Koczan. Paweł Majcher w czasie rządów PiS pełnił funkcję prezesa Polskiego Radia Wrocław.

- Za wojewody pisowskiego chyba siostra pana Pawła była rzecznikiem wojewody, także wzmożonym moralnie. Wielu członków z Dolnego Śląska zadaje mi pytania, w jaki sposób osoba o takiej proweniencji znalazła się na tak eksponowanym stanowisku w MSW - ciągnął dalej działacz PO.

Premier: Nie mam pojęcia, kim on jest. Ale długo dyrektorem nie będzie

- Nie mam pojęcia, kim jest pan Paweł Majcher, chociaż nazwisko dość znaczące. Semantycznie nawet bardzo - zażartował, nawiązując do tego, że słowo "majcher" pochodzi z gwary złodziejskiej i oznacza długi nóż używany w bójkach. Z relacji tygodnika wynika, że Tusk po chwili spoważniał. - Dzisiaj jeszcze spytam pana ministra Sienkiewicza, kto zacz. Nie usłyszałem tutaj szmerów sprzeciwu, więc rozumiem, że to solidarny pogląd Dolnego Śląska. Zupełnie obcy człowiek, tak?
- To pisior! Pisior! - odpowiedzieli mu chóralnie działacze.


- Pisior, tak? Na mój nos on nie będzie długo dyrektorem gabinetu. Na pewno będę musiał usłyszeć bardzo szczegółowe wyjaśnienie i trudno mi sobie wyobrazić, żeby ono było przekonujące.

Reakcja była szybka: - Przewodniczący Schetyna przekazał mi, że temat Pawła Majchra został podjęty przez pana Grasia, który już zasięgał w tej sprawie dalszych opinii. Mam być informowany o dalszym biegu wypadków - mówi "Newsweekowi" Koczan.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najważniejszych wydarzeniach politycznych? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (345)
"Newsweek". Tusk na spotkaniu z działaczami o szefie gabinetu MSW: Pisior? Długo nie będzie dyrektorem
Zaloguj się
 • metal91

  Oceniono 1 raz 1

  Coś na poprawę humoru :)

  www.facebook.com/photo.php?fbid=639089616109357&set=a.146454978706159.21267.146336132051377&type=1&theater

 • norge

  Oceniono 3 razy 1

  Czy PO czy PiS to przecież tacy sami bolszewicy i zakłamanie lewactwo! W gruncie rzeczy wszystko jedno!

 • zyks

  Oceniono 4 razy -4

  O co te lamenty i wrzask? JeSli to się zgadza, powinien być natychmiast wywalony na pysk (MSW !). Krzywda mu się nie stanie, bo przecież "PiS już wygrał wybory i wraca do władzy", więc facio wróci w glorii na swoje stanowisk, albo wyżej i dostanie order Orła Białego za swoje bohaterskie cierpienia.

 • nie_ide_do_wyborow

  Oceniono 6 razy 6

  To mówi premier sporego kraju w centrum Europy?
  Czy jakiś kacyk plemienny?
  A może to egzekutywa POP PZPR?

  Premier - pierwszy urzędnik naszego kraju - potwierdza, że nie wie, kim jest człowiek, o którym mówi, ale już wydaje na niego wyrok. Za co? Czy Pan ma świadomość, jak potwornie się Pan skompromitował? Jako premier rządu, jako polityk, jako człowiek. Czy rozumie Pan, że skompromitował Pan mój kraj - Polskę? Czy nie wie Pan, że Konstytucja zabrania dyskryminacji z powodów światopoglądowych, religijnych, pochodzenia, koloru skóry... Czy nie wie Pan, że żadnemu pracodawcy nie wolno dyskryminować pracownika z powodów jego sympatii politycznych? Bo za to jest kara w sądzie.

  To co wydarzyło się na tym spotkaniu jest zwyczajnie obrzydliwe. Oto nasze elity. Wszyscy są siebie warci.

  Dziś myślę, jedynym "poglądem politycznym" wszystkich Polaków powinno być oddanie nieważnego głosu w wyborach. Byłaby to terapia wstrząsowa dla wszystkich polityków i posłów, którzy zapomnieli po co są, za co im płacimy na bardzo dostatnie życie. Uprawiają jedynie jakąś odrażającą, abstrakcyjną grę planszową o nazwie WŁADZA. Nic dla nich nie znaczy: Polska, Polacy, prawo, gospodarka, przyszłość tego kraju i naszych dzieci. I trzeba im pokazać, że oni dla nas też nie mają znaczenia. Jak się WSZYSCY - OD LEWA DO PRAWA - obudzą następnego dnia po wyborach z wiedzą, że społeczeństwo zrobiło dokładnie to samo, co oni zrobili przez 4 -, 8-, 12-, 16 lat, czyli ODWRÓCIŁO SIĘ DO NICH PLACAMI, spokornieją, oprzytomnieją.

 • brenda11b

  Oceniono 4 razy -2

  cytat z forum- trafne
  Ja nie widzę uczciwości w szczuciu, szkalowaniu, podjudzaniu i zwykłym okłamywaniu ludzi. A to robią tzw. "niepokorni" publicyści i promowani przez nich politycy jak Kaczyński i jego mentalny i medialny doradca i partner czyli o.Rydzyk. "Szkalują uczciwych ludzi" - znaczy kto jest uczciwy ?, bo chyba nie tzw. prawicowi dziennikarze - Ci bowiem własnie szkalują nie podając często w zamian żadnych faktów a jedynie swoje podłe oceny. A dla mnie Kaczor to największy szkodnik, żaden patriota, który rozgrywa na symbolach, na które powtórzę to - szcza - polityczny interes, to samo robi Rydzyk. Ta "zawsze dziewica" w co drugim zdaniu - to zapraszanie na msze Kaczora, te festiwale ogłupiania ludzi i siania nienawiści - to tak naprawdę kpina z symboli narodowych i religijnych, przy jednoczesnym powoływaniu się na nie w każdej wypowiedzi. To nieuczciwi ludzie i żadni Polacy, żadni patrioci, blagierzy, obłudni cynicy, specjaliści od medialnej manipulacji.
  Dziękuję za wyzwiska - to charakterystyczne dla prawdziwych pola(cz)ków ..

 • brenda11b

  Oceniono 4 razy -2

  To Ci przypomnę długą listę "sukcesów" rządu Jarosława Kaczyńskiego Polskę-zbaw
  1. " 3 mln mieszkań " obiecanki cacanki
  2. 7,7 km odcinek autostrady A6 oddany do użytku w 2007r.Wstrzymanie na dwa lata rozpoczętej już budowy A1 i A2.
  3. Zadłużenie zagraniczne w 2005 kiedy Pis objął władzę, wynosiło 132,927 mld.$.W roku 2007, kiedy PiS stracił władzę wynosiło 234,052 mld $.(rocznik statystyczny 2008 str. 606) Wzrost zadłużenia o 77% W dwa lata przy światowej koniunkturze ponad 100 mld. dolarów ( ok 320 mld zł przy obecnym kursie) zadłużenia więcej.
  4. Obniżenie na odchodne składek ZUS i PIT (głównie dla najbogatszych) - budżet stracił na tym ok 150 mld zł a ludzie w swoich dochodach nawet tego nie zauważyli
  5. Rodzina Na Swoim - kosztowała z budżetu dziesiątki mld ,a jedyny tego efekt to dwukrotny wzrost cen mieszkań.
  6. Średnia płaca krajowa niższa o 40% od obecnej . Za PIS-u w 2007 - 2691 zł, na koniec 2011r - 3682 zł
  7. Płaca minimalna niższa o 50% od obecnej. Za PIS-u w 2007 - 936 zł, obecnie 1600 zł
  8. Zaszczuwanie niewygodnych oponentów politycznych co kończyło się ich śmiercią.
  9. Zapaść służby zdrowia. Po aresztowaniu kilku wybitnych lekarzy liczba przeszczepów spadła do zera co kilkaset Polaków przypłaciło życiem.
  10. 2 mln Polaków wyjechało za chlebem za granicę. Obecnie więcej wraca niż wyjeżdża.
  11. Średnie bezrobocie wyższe niż obecnie choć gospodarka światowa była w szczycie koniunktury.
  12. Grube miliony wyłożone na budowę świątyń i odwierty Rydzyka ( które okazały się kompletną klapą)
  13. W aferach ekipa Kaczyńskiego pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy.
  14. Zakup rafinerii w Możejkach. Od początku przynosi tylko straty które przekładają się na wyższą cenę paliw w Polsce.
  15. Embargo na eksport na wschód produktów roślinnych w tym z drzewa.Straty to dziesiątki mld.
  16. Pośmiewisko z rządu Kaczyńskiego na arenie międzynarodowej.Przypominam "kartofle" w prasie zagranicznej i 3 min audiencję u prezydenta USA.
  17. Wytropienie "UKŁADU". Jedyne co wytropił to układ we własnym rządzie ( Lepper, Kaczmarek, Netzel i Kornatowski)
  18. Porażająca nieudolność. Pułapka zastawiona na koalicjanta okazała się kompletną klapą, a nikomu z WSI nie udało się postawić jakichkolwiek zarzutów.
  Po dwóch latach tych pseudorządów Kaczyński skapitulował a następnie przez 6 kolejnych razy przegrał wybory.
  19. Jedyny realny sukces - anulowanie milionowych długów Kaczyńskiego z czasów

 • rakowiakk

  Oceniono 6 razy 0

  Że niby PISiory zatrudniali PeOwców? Hahahahaha skąd ten dramat wieśniaki z PIS?

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy 0

  Walka z Platformą jest obowiązkiem każdego pPolaka.

  Niszczenie Platformy to czyn patriotyczny.

 • jotys

  Oceniono 8 razy 0

  pisiactwo należy tępić w zarodku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX