Żakowski: Debata o OFE jest manipulowana. Graś: Rząd internetu inwigilował nie będzie...

Czy internetowe komentarze w sprawie OFE pisane były na zamówienie? Takie podejrzenia wysunął prawnik Piotr Waglowski. - Ta debata jest poważnie manipulowana - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Rząd internetu inwigilował nie będzie - zapewniał Paweł Graś, rzecznik rządu.
Piotr Waglowski, uznany specjalista od prawa w internecie, podejrzewa, że dyskusje na forach internetowych dotyczące OFE mogą być manipulowane. Prawnik znalazł identyczne wpisy na forach, w krótkich odstępach czasu wysyłane z jednego adresu IP. W bezpośredni sposób popierały rządowy projekt, który zakłada możliwość wyboru między ZUS i OFE. "Szanowny Panie Premierze, proszę udostępnić obywatelom umowy o wsparcie rządu w zakresie public relations", zaapelował Waglowski, podejrzewając, że to rząd zlecił zamieszczanie wpisów na forach.

Panie Premierze, proszę udostępnić obywatelowi umowy o wsparcie rządu w zakresie PR >>>

Na jego pisma odpowiedziały Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Pracy. Pierwsze zapewniło, że nie współpracuje z firmami w tym zakresie, drugie przesłało plik umów, żadna jednak nie dotyczyła opisywanej przez Waglowskiego sprawy. Kancelaria Premiera początkowo nie odpowiadała, zasłaniając się tajemnicą handlową firmy, z którą współpracowała.

"Kancelaria Premiera nie zajmuje się taką działalnością"

- Pan Piotr otrzymał odpowiedź na pytanie, nazwę firmy, która rzeczywiście wspomaga Kancelarię Premiera w działalności w mediach społecznościowych - mówił dziś w Poranku Radia TOK FM Paweł Graś, rzecznik rządu. - Wyraźnie mam napisane, że umowa w żadnym stopniu nie przewiduje publikowania komentarzy na jakichkolwiek stronach internetowych. KPRM nie zajmuje się taką działalnością - zapewniał.

- To nie jest napisane w umowie, czy oni tego nie robią? - dopytywał prowadzący Poranek Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Natknąłem się na oświadczenie z tej firmy, z którego wynika, że oni takiej działalności nie prowadzą - podkreślał Graś.

"ABW? Skórka za wyprawkę"

- Ta debata jest poważnie manipulowana - powiedział Żakowski. - Jak czytam posty w wielu miejscach, nie tylko dotyczące OFE, widzę dotknięcie profesjonalistów. Niekoniecznie po stronie zwolenników reformy OFE, także po stronie obrońców. To mi się wydaje fundamentalnym nadużyciem groźnym dla wolności słowa i debaty publicznej - podkreślał publicysta "Polityki".

- Muszę pana oficjalnie zapytać jako rzecznika rządu. Czy rząd to monitoruje, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego się tym interesuje? - pytał Żakowski. - Nic mi nie wiadomo, żeby ABW zajmowała się monitorowaniem forów internetowych pod kątem wpisów aprobujących lub krytykujących rozwiązania rządowe - mówił Graś. - Gdyby tak było, siedzielibyśmy tutaj i rozmawiali o brutalnej ingerencji ABW w wolność wypowiedzi - zaznaczył rzecznik rządu.

"Rząd internetu inwigilował nie będzie"

- Pan redaktor namawia mnie do inwigilacji internetu - stwierdził wreszcie Graś. - W obronie demokracji - tłumaczył Żakowski. - Rząd internetu inwigilował nie będzie, żeby sprawdzać, kto stoi za taką czy inną anonimową opinią. Skórka za wyprawkę - stwierdził rzecznik rządu. I podkreślał, że jak dotąd każda tego typu regulacja kończyła się katastrofą, tak jak ACTA. Żakowski tłumaczył jednak, że "może wystarczy zakazać takiej działalności". - I od czasu do czasu złapać firmę, która to robi? - zastanawiał się.

Więcej o:
Komentarze (6)
Żakowski: Debata o OFE jest manipulowana. Graś: Rząd internetu inwigilował nie będzie...
Zaloguj się
 • bardzouparty

  Oceniono 3 razy 1

  Owocem „transformacji” jest przejęcie przez międzynarodową żydowską finansjerę 98% polskiej bankowości komercyjnej, która „kreuje” pieniądze („mnożnik kreacji” – 6).
  A to oznacza, że Polacy, polski rząd, polskie przedsiębiorstwa, polskie instytucje publiczne i prywatne od żyda pożyczają na procent nie tylko dolara, funta, euro… lecz również polską złotówkę.
  Łupem lichwiarzy każdego roku padają dziesiątki miliardów złotych (tempo rabunku rośnie).
  Ten system prowadzi Państwo Polskie do ruiny, a społeczeństwo do nędzy rozpaczy.
  Oszukańczy zysk Banków Komercyjnych jest wywożony z Polski.
  (Około 500 bomb atomowych, jakie posiada Izrael- to „dar Narodu Polskiego”)
  Część zrabowanych pieniędzy wraca do Polski i służy przejmowaniu polskich spółek i instytucji.
  Część zrabowanych pieniędzy wraca do Polski, jako wrogi kapitał, który niszczy rodzimą, polską, wytwórczość i całą gospodarkę, przyśpiesza i podkręca tempo rabunku, niszczy miejsca pracy i społeczeństwo powoli, ale systematycznie spycha w długi i nędzę (globalizacja).
  Obcy, wrogi kapitał- korzysta z udogodnień, ulg i zwolnień podatkowych.
  Rodzima gospodarka- to koszmarne, wyniszczające podatki, szykany i kłody rzucane pod nogi.
  To makabryczne oszustwo rozpisane matematycznie, daje następujący wynik:
  IM WIĘCEJ BĘDZIEMY PRACOWAĆ, TYM BĘDZIEMY BIEDNIEJSI. (jako społeczeństwo)

 • le240

  Oceniono 4 razy 4

  Wam już nawet własna matka nie wierzy.

 • errdos113

  Oceniono 9 razy 1

  Panu Żakowskiemu bardzo łatwo przychodzi wybiórcze traktowanie wolności do wypisywania głupot w internecie. Poprzednio chyba chodziło o walkę z chamstwem.

  @7ogamihcra
  Tym razem nie chodzi o to, co ma się stać z OFE, to zupełnie inny wątek. Teraz chodzi o to, że być może pieniądze podatników są wydawane na szeptaną propagandę.

  niepewnesondaze.blogspot.com

 • 7ogamihcra

  Oceniono 14 razy 4

  Tu nie trzeba żadnej agitacji ze strony rządu, aby każdy (oczywiście za wyjątkiem tych co ciągną z tego procederu grube miliardy) widział, że to całe OFE to rekordowy, wspaniale wymyślony przekręt polegający na tym, że budżet daje OFE część pieniędzy ze składek emerytalnych i następnie OFE pożyczają te pieniądze budżetowi na procent, biorąc za to konkretna prowizję.
  Wiele osób uważa, że będą mieli przez OFE większą emeryturę, a nie wiedzą że wiele tych funduszy ma na koncie dla nich wielkie zero, bo wszystko same zeżarły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX