Pan Emil od radarów niewinny. Wygrał jeden z procesów ze strażą miejską

Zielonogórski sąd uznał, że tzw. Zorro polskich kierowców nie naraził miasta na straty wizerunkowe. To jedna z kilkunastu spraw sądowych za rzekome znieważanie, nękanie, a nawet stalking strażników miejskich. Jak dotąd pan Emil za każdym razem wygrywa procesy. Może w dalszym ciągu nagrywać funkcjonariuszy przy pracy - informuje TVN24.
Pan Emil, zielonogórski przedsiębiorca, nagrywa strażników miejskich czyhających na kierowców w samochodach, w krzakach, za śmietnikami czy przy wylotówkach. Szybko stał się bohaterem polskiego internetu i znalazł wielu naśladowców. Publikowane przez niego filmy oglądają setki tysięcy osób.

PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD Z "ZORREM POLSKICH KIEROWCÓW"

Jego działalność nie podoba się straży miejskiej i lokalnym władzom. Do tej pory wytoczono mu już kilkanaście spraw sądowych za rzekome znieważanie, nękanie, a nawet stalking funkcjonariuszy. Jak na razie zawsze sąd uznaje go za niewinnego zarzucanych mu czynów.

Dziś przed sądem w Zielonej Górze zakończył się właśnie jeden z tych procesów - informuje serwis Tvn24.pl. Tym razem chodziło o skargę gminy Kargowa. Zdaniem jej władz pan Emil naraził miasto na straty wizerunkowe. Sąd nie zgodził się z tą opinią. Uznał, że pan Emil jest niewinny.

- Filmowanie, komentowanie działań straży miejskiej, krytyka tych działań nie może być uznana za działanie bezprawne. Pan, jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ma do tego pełne prawo - uzasadnił orzeczenie sądu cytowany przez TVN24 sędzia Zbigniew Sikora z Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Więcej o:
Komentarze (55)
Pan Emil od radarów niewinny. Wygrał jeden z procesów ze strażą miejską
Zaloguj się
 • charnel

  Oceniono 2 razy 2

  stalking funkcjonariuszy, straży miejskiej, ciekawe :-)

 • tokoloshe

  Oceniono 2 razy 2

  Żyjemy w kraju, gdzie człowiek przed sądem udowodnić musi niewinność. Czy to aby po stronie powoda nie leży przeprowadzenie wniosku dowodowego w sprawie?
  Wyobraźmy sobie fakt, gdzie każdy z polaków może zostać postawiony przed sądem na podstawie oskarżenia z ramienia straży o to, iż swoją postawą wpływa na zmniejszenie wydajności pracy strażników. Wszak wiadomo, że w złej atmosferze gorzej się pracuje..
  Tajemnicą Poliszynela jest, że "podniesienie ręki na urzędnika" w tym kraju jest równoznaczne z kłopotami, nawet jeśli urzędnik to "bydle", oszust, złodziej i głupek. Nie ma nikogo bardziej zawziętego niż urażony głupol. Vide - szkoła, czy kończył ją uczeń, który udowodnił niewiedzę nauczyciela??

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz 1

  Jesli straz miejska chowa sie w krzakach, smietnikach itp, to gdzie siedza szczury w Kargowej ?

 • uzdek98

  Oceniono 5 razy 1

  panstwo w panstwie ... nic dodac nic ujac ... no ale dzieki temu, ze takie bezrozumne bydlaki maja co robic donald picer cieszy sie u nich niezmiennym POparciem wyborczym .... tak sie je wygrywa, tworzac sobie nomenklature za kasiore reszty .... jak za PRL

 • wojek1

  Oceniono 5 razy 5

  A teraz wszystkich, bez wyjątku, autorów pozwów oskarżyć o niegospodarność, bo koszty procesów jednak nie są małe.

 • paulproteus

  Oceniono 6 razy 6

  pozdrawiamy byłych strazników miejskich z Sulechowa. Czy otrzymaliscie juz wyroki za okradanie obywateli ? Słynna pani strażnik z Kargowej, którą ponoć chciał rozjechać stojącym w miejscu autem Pan Emil też tam pracowała. Oszustwa widać juz jej weszły w krew. No i region Polski tam taki dziwny, tzn. ludzie. W białym Borze też.

 • sverir

  Oceniono 6 razy 6

  Najprostsza metoda uniknięcia strat na wizerunku, to wystrzeganie się działań, które do tych strat prowadzą. Jeżeli nagrania pokazują Kargową (i inne gminy) od negatywnej strony, to nie jest to wina nagrań.

 • kixx

  Oceniono 7 razy 7

  i kto tu kogo neka?
  skoro tych procesow jest wiecej mozna smialo przyjac ze pan Emil jest nekany przez przedtawicieli Panstwa. w normalniejszym kraju wygrywa kazdy proces,u nas niestety to wielka niewiadoma

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 7 razy 7

  Pamiętam tych dwóch gamoni z Przemkowa , komendancik SM i ten grubas leśnik chyba 60 odc.
  Dno intelektualne język z rynsztoka , kłopoty z podstawową polszczyzną i takie tepaki żyją na koszt społeczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX