"Idźmy na wybory i oddajmy nieważny głos". Frasyniuk (i Sekielski) wzywają do obywatelskiego nieposłuszeństwa

- Marzyłaby mi się akcja, która zwiększa frekwencję w wyborach, ale oddane głosy są nieważne - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Władysław Frasyniuk. - Pod tym apelem podpisuję się obiema rękami - przyznał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Musiałoby to dać do myślenia politykom - dodał. Sceptycznie do pomysłu odnosi się Henryk Wujec, doradca prezydenta.
- W IV RP mieliśmy Ziobrę z jego obsesją ścigania i ideologa Kaczyńskiego, który uważa, że pieniądze to zło, przedsiębiorcy to przestępcy, a Polska to rosyjsko-niemieckie kondominium - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Władysław Frasyniuk, były polityk i opozycjonista. - Ale u Tuska nie wiadomo, kto rządzi. Tam byli niebezpieczni idioci, a tu nie ma państwa. To też niebezpieczne - zaznacza.

Były opozycjonista w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" mówi, że denerwuje go niekompetencja rządu, ale uważa, że żadna z opozycyjnych partii nie byłaby w stanie stworzyć lepszej wersji.

- Marzyłaby mi się akcja, która zwiększa frekwencję w wyborach, ale oddane głosy są nieważne - mówi Frasyniuk. - Byłby to bardziej słyszalny głos społeczeństwa niż niepójście na wybory. "Nie" dla słabego państwa Tuska, "nie" dla zaściankowości PiS - tłumaczy.

"Może myślę naiwnie..."

- Pod tym apelem podpisuję się obiema rękami. Idźmy na wybory i oddajmy nieważny głos - zgodził się w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Wiem, że ktoś może powiedzieć, że i tak część głosów będzie ważna, że głos zmarnowany, ale myślę, że to będzie manifestacja. Gdyby rzeczywiście była wysoka frekwencja, a większość tych, którzy by poszli na wybory, oddałaby nieważny głos, musiałoby to dać do myślenia politykom. Może myślę naiwnie, ale popieram Frasyniuka - przyznał Sekielski.

Ten sam pomysł pojawił się m.in. podczas spotkania z Grzegorzem Miecugowem w Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock. Uznanie dla pomysłu jednego z woodstockowiczów wyraził zarówno dziennikarz, jak i zgromadzeni w namiocie uczestnicy imprezy.

"Robiliśmy to, kiedy jeszcze rządził Jaruzelski"

- Ja tego nie rozumiem - ocenił w Poranku Radia TOK FM Henryk Wujec, opozycjonista, dziś doradca prezydenta. - Były takie próby, robiliśmy to, kiedy jeszcze rządził generał Jaruzelski - przyznał. - To byłoby zupełnie nieskuteczne. Jeśli ktoś chce się brać udział w czynnej polityce, formułuje program, startuje i walczy - stwierdził Wujec.

Sekielski tłumaczył jednak, że chce dać sygnał całej klasie politycznej, że nie akceptuje jej zachowania. - To mi się podoba - skwitował Wujec.

Iść do wyborów i oddać nieważny głos - co myślisz o tym pomyśle, który ma wstrząsnąć politykami.
Więcej o:
Komentarze (40)
"Idźmy na wybory i oddajmy nieważny głos". Frasyniuk (i Sekielski) wzywają do obywatelskiego nieposłuszeństwa
Zaloguj się
 • zdzisbis

  0

  należy wszystko zrobić by zapisać w ordynacji wyborczej PRAWO DO GŁOSOWANIA PRZECIW WSZYSTKIM.
  w tej chwili wyborca ma demokratyczne prawo do wyborów ŻADNE może tylko uczestniczyć w AKCIE GŁOSOWANIA.Kandydaci do wybrania są wcześniej ustaleni a wyborca może aktem głosowania "klepnąc" wyznaczonych na listach. A gdzie demokracja?

 • tokabout

  0

  o czym wy mówicie?! ja jestem zadowolona z władzy, popieram Tuska , nie wszyscy ministrowie mi odpowiadają, ale co to nie ma za znaczenia. Czego wy chcecie? Wrzucić nie ważny głos aby beton pisowski grzecznie zaglosowal na psychopatę Kaczyńskiego ? czy to jest postawa patriotyczna!? Durni Polacy!

 • praw-dzic

  Oceniono 1 raz 1

  TYM PANOM TO NIC NIE PRZESZKADZA ABY NISZCZYĆ POLSKIĘ I POLAKÓW. FRASYNIUK PRZEGRAŁ JAKO POLITYK ,SEKIELSKI PRZEGRA JAKO ETATOWY KŁAMCA I PROWOKATOR .PANOM CHODZI TYLKO O TO ABY NAS POLAKÓW W OCZACH ŚWIATA OŚMIESZYĆ I UPODLIĆ . A PÓŻNIEJ PROSTA DROGA DO IZRAELA..

 • koniu800

  0

  nie robić nic niech złodzieje z po dalej kradną no ale ja ich rozumiem bo nie jest łatwo odejść świni od koryta

 • 2560a

  Oceniono 1 raz 1

  panie Frasyniuk , kierowanie krajem jest bardziej zlozone niz kierowanie autobusem miejskim!
  zajmij sie pan tym o czym ma pan jakas wiedze czyli....szoferowaniem.

 • 2560a

  Oceniono 1 raz 1

  Juz czas by USTAWOWO zakazac pelnienia funkcji wszystkim styropianowym politykom. Czas na normalnie wyspanych, na normalnych materacach, fachowcow .

 • prezio3

  Oceniono 1 raz 1

  Za takie coś powinni być zbojkotowani dożywotnio te jebane żydy poubeckie.
  Widać że strasznie srają w pory razem z tym rudym gównem tuskowym. Gardzę tymi szmatami i wiem że niedługo PiS władzę przejmie w całym kraju i z tym zaraztwem i szarańczą zrobi porządek raz na zawsze !!!

 • tomtg123

  Oceniono 1 raz 1

  Symboliczny pięknoduchowski gest nie jest wart 4 lat pod rządami najgorszych wariatów.
  Frasyniuk nie zagłosuje, a Kaczyński pomyśli sobie "jak to dobrze, ze są na świecie pożyteczni debile" i zapewniam pana Frasyniuka, że on głęboko w pupie będzie miał dzięki jakiej frekwencji wygrał.
  Wybiorę najlepszą (albo najmniej złą, jak kto woli) opcję z dostępnych.
  ps.
  A tak swoją drogą, to panie Frasyniuk do przemyślenia taka sprawa : jeśli pan gardzi jakością 'klasy politycznej' i chce im pan to okazać, to pytam : a po co ?
  Przecież jeśli faktycznie oni są godni pogardy, to się pana gestem nie przejmą, bo niczym się nie przejmą.
  A jeśli się przejmą, to wtedy pana gest jest chybiony, bo się pan generalnie co do nich myli i wcale nie zasługują na taką pogardę.
  Krótko mówiąc pana akcja jest obciążona grzechem pierworodnym - jest wewnętrznie sprzeczna, nielogiczna.

 • jot-es49

  0

  Czytam wasze posty, patrzę na sondę i siwy włos na łysej głowie mi się jeży!
  Jednak nadal nie pojmujecie tych demokratycznych reguł - po prostu woda zamiast mózgu.
  Nawet redaktorzy przygotowujący sondę nie są lepsi...
  Otóż wbijcie sobie w łepety raz na zawsze - wasz najlepszy kandydat, jeśli jest na 10 miejscu, choćby nie wiem ile otrzymał głosów i tak może nie załapać się do Sejmu.
  Mandaty rozdzielane są według miejsc na liście w danej partii.
  Jasne?
  Nie?
  To lepiej zostańcie w domu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX