"Ta gowinada jest śmieszna. Charakterystyczne, jak wobec rozgrywki w PO zachowują się PiS i dziennikarze bliscy tej partii"

"Widać, że nienawiść do Tuska owocuje wielką miłością do Gowina. Jakże by to było w końcu wspaniale, gdyby to on właśnie stanął na czele Platformy" - pisze na stronie Polityka.pl prof. Wiesław Władyka. Komentuje w ten sposób, jak reagują Prawo i Sprawiedliwość i sympatyzujące z tą partią media na wybory przewodniczącego PO.
Prof. Władyka komentuje kończące się wybory nowego przewodniczącego w Platformie Obywatelskiej. Jednak - zdaniem publicysty "Polityki" - ciekawe jest to, jak wobec Jarosława Gowina, jedynego kontrkandydata Donalda Tuska, zachowuje się Prawo i Sprawiedliwość oraz dziennikarze bliscy tej partii. "Jakoś temu, co w swojej partii robił i robi Jarosław Kaczyński, tyle uwagi nigdy nie poświęcali" - zauważa Władyka.

Jego zdaniem nienawiść do Tuska w przypadku ww. owocuje... wielką miłością do Gowina. "Jakże by to było w końcu wspaniale, gdyby to on właśnie stanął na czele Platformy, nie tylko że wyraźnie ewoluuje w stronę PiS, ale tak naprawdę gwarantuje - czego się oczywiście głośno nie mówi - że partia dzisiaj rządząca pójdzie w rozsypkę i tylko kurz po niej zostanie" - pisze Władyka.

"Śmieszna gowinada"

Profesor podsumowuje, że to właśnie z tej "miłości" można przeczytać m.in. o przekrętach podczas głosowania na nowego szefa PO, o tym jak premier się rzekomo kompromituje, np. odmawiając debaty z Gowinem. "Ta gowinada jest wręcz śmieszna" - kwituje Władyka.

Cały komentarz na stronie internetowej tygodnika "Polityka".

Więcej o:
Komentarze (12)
"Ta gowinada jest śmieszna. Charakterystyczne, jak wobec rozgrywki w PO zachowują się PiS i dziennikarze bliscy tej partii"
Zaloguj się
 • politol59

  Oceniono 3 razy 1

  Oczywiście proPISia agitka zawsze chwali swojego wodzusia.

 • totapis500

  Oceniono 4 razy 2

  Ten pajac wygląda jak przerośnięty murzyński embrion.

 • sharn1

  Oceniono 4 razy -2

  Gowin chce debaty - wina Gowina.

  Gowin chce realizowac program PO - wina Gowina.

  I mamy się teraz dziwić, że partie polityczne w Polsce w dupie mają swój własny program i że rzadzą nimi małe fuehrerki pokroju Tuska czy Kaczyńskiego skoro wychowana w komunie "elyta" medialna nie widzi w tym nic zdrożnego - ba, pogardza tymi frajerami którzy swój program chcą realizować.

 • 123jna

  Oceniono 6 razy 2

  A kim to on jest ten go win (ja sadze, ze ma wiejskie nazwisko od gnoju, ladnie mowiac) aby premier mial z nim przeprowadzac debaty i po co? Sa w tej samej partii, swietnie sie wszyscy znaja i zadna debata nie jest potrzebna miedzy nimi, po prostu wybierze sie kandydata i tyle. To nie jest reprezentatn innej partii stajacy w szranki z przeciwnikiem politycznym, o ile rozumiem? A moze juz zdradzil Po i dlatego wprowadza te dzikie pisowskie zwyczaje w tej partii? Gowin, albo PiS albo jak Twoj syn - do narodowcow, tam Ci jest blizej!

 • kermit.dolomit

  Oceniono 10 razy -6

  Nic dziwnego że Gowin nie wygra w końcu wszystkie Tuskowe włazidupy rzuciły się mu do gardła za to że ośmielił się konkurować z papieżem Tuskiem Schetyna stchórzył bo dobrze wiedział że wewnątrzpartyjne hieny i usłużne gadzinowe media go zadziobią

 • milorex10

  Oceniono 9 razy -1

  Gowin jako ten słabszy i bez szans wymaga wsparcia. Tusk miał niezasłużone wsparcie przez 6 lat. Niewiele w tym czasie zrobił dla Polski - jeśli odrzucimy to co zbudowano lub się buduje za pieniądze z Unii, czyli za mannę z nieba. W Polsce jest tyle poważnych problemów i patologii, które przez Tuska nie zostały zlikwidowane lub ograniczone (np. patologie w ZUS i KRUS), że trudno mówić o Tusku, jako o sprawnym Premierze.

 • yani-51

  Oceniono 20 razy 10

  Cos mi wyglada ze "gowinek" n i e bedzie mial okazji zameldowac prezesowi ze,,,,

  zadanie wykonalem...

 • 24u

  Oceniono 24 razy 10

  Efektem ubocznym blazenady Gowina,jest wzmocnie pozycji premiera w PO.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 12

  Jarek i prawicowe media kochają Gowina za to że jest gwarantem dorwania się prezesa do upragnionej władzy , ciekawe tylko jakie stanowisko w rządzie pisorów ma obiecane , pewnie pierwszego kardynała u zbawiciela Jarosława bo papieżem będzie Rydzyk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX