Bp Ryczan atakuje: Bonieckiego ("zagubiony na starość") i Wojewódzkiego. A Żakowskiego - zaprasza na pielgrzymkę

,,Redaktor Żakowski pisze, że świat biskupom odjeżdża, że cofają się. Zapraszam pana redaktora na pielgrzymkę. Sprawdzi pan, jak współczesny świat odjeżdża Kościołowi" - powiedział bp Kazimierz Ryczan podczas mszy inaugurującej pielgrzymkę na Jasną Górę. Skrytykował też ks. Bonieckiego i Jurka Owsiaka.
Znaczna część homilii biskupa była poświęcona "manipulacji" ze strony mediów, które chętnie, zdaniem bp. Ryczana, wykorzystują do własnych celów ,,południowoamerykański styl papieża Franciszka", a w Polsce coraz ostrzej atakują biskupów i kapłanów, nazywając ich ,,obrońcami zmurszałego Kościoła".

,,Dziś międzynarodowy sekularyzm, dowodzony przez masonerię, opanował środki masowego przekazu i toczy walkę z Kościołem i wierzącymi" - stwierdził bp Ryczan. Podkreślił, że papież ,,kocha Kościół Chrystusowy, dla którego ważna jest Ewangelia, nauczanie Kościoła zawarte w katechizmie i Soborze Watykańskim II (...), papież wiary prostej, pokory, całujący więźniów, obrońca ubogich".

Żakowski? "Zapraszam na pielgrzymkę"

Tymczasem, według bp. Ryczana, dla dziennikarzy ważne jest, ,,w jakiej plebanii mieszka ksiądz, gdzie był na wakacjach i jakim pojazdem się porusza". Media ,,oczekują, kiedy papież wypromuje homoseksualistów, gejom powierzając funkcje kapłańskie, a dotychczasowe normy moralności chrześcijańskiej dostosuje do kanonu swobody seksualnej i etyki sytuacyjnej" - mówił ordynariusz kielecki.

Bp Ryczan skrytykował kolejną edycję Przystanku Woodstock, w ramach którego znalazła się ,,pokojowa wioska Kryszny", red. Jacka Żakowskiego za ataki na Kościół, a także Kubę Wojewódzkiego - ,,szydzącego z Biblii na imprezie pana Owsiaka" - i ,,zagubionego na starość ks. Bonieckiego, bratającego się z Nergalem".

Więcej o:
Komentarze (34)
Bp Ryczan atakuje: Bonieckiego ("zagubiony na starość") i Wojewódzkiego. A Żakowskiego - zaprasza na pielgrzymkę
Zaloguj się
 • markowa

  0

  OTŁUSZCZONY, niosący posługę pokornym wiernym, cyniczny "świadek ubóstwa" (te zwały tłuszczu na twarzy, paluchy jak dobrze wyrośnięte precle), ma czelność pouczać w imieniu Kościoła!
  Obleśne, tłuste i zakłamane.

 • stan-1

  Oceniono 6 razy 6

  Nie będzie daleki papież hierarchom mówić jak mają żyć w Polsce, oni swoje wiedzą i robią jak im wygodnie.

 • alexy-dwa

  Oceniono 8 razy 6

  Mając takich hierarchów Kościół wykończy się sam.
  I bardzo dobrze - może wtedy Polska zacznie być normalnym państwem tak jak Czechy na przykład ?

 • wyciety

  Oceniono 11 razy -9

  Widze,ze Izrael aktywny w tym temacie.A moze podyskutujcie,forumowicze,na temat roli narodu wybranego podczas rewolucji bolszewickiej w Rosji.A moze w handlu niewolnikami?

 • villiers

  Oceniono 6 razy 6

  Juże po przyodziewku znać iż to istota nader skromna i prawa.
  No i w jadle nie gustujaca.

 • mordimer_56

  Oceniono 8 razy 6

  Jak samo nazwisko oraz "letko" zapuchnięta twarz wskazują, pan biskup pochodzi z gminu i ma słabość do wódeczki... a powszechnie wiadomo, ze chamy - szczególnie pijane - honoru nie mają...

 • stan-1

  Oceniono 11 razy 9

  Panowie biskupi cisza ma być i zacznijcie słuchać co mówi papież Franciszek.

 • lehoo

  Oceniono 12 razy 10

  Gębusia się wielebnemu pięknie przyokrągliła na biskupim wikcie. Zalecam posty, a w przyszłym roku PIESZĄ pielgrzymkę ze Świnoujścia do Częstochowy, inaczej zawał jak w banku.

 • romuald24

  Oceniono 6 razy 6

  Szczęść Boże. Bóg jest miłością, wszyscy jesteśmy Jego dziećmi. Nasza miłość bliżniego jest miarą naszej miłości Boga. Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) Ten tylko jest większy i lepszy kto mniej sobie przypisuje, kto pokorniej składa Bogu dzięki. Pozdrawiam Romuald

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX