Najlepiej zarabiający korepetytor na świecie? Koreańczyk zarabia 4 mln dolarów

Kim Ki-hoon z Korei Płd. jest prawdopodobnie najlepiej zarabiającym korepetytorem na świecie. Rocznie zarabia 4 mln dolarów dając lekcje angielskiego i pisząc podręczniki. Jego lekcje świetnie sprzedają się też w internecie - pisze ?The Wall Street Journal?.
Koreańczyk pracuje około 60 godzin tygodniowo, jednak tylko trzy z nich poświęca na tradycyjne lekcje. Kolosalną sumę zarabia dzięki nagrywaniu zajęć i dystrybucji ich w internecie. Za jedną godzinę chętni płacą cztery dolary. Pozostały czas pracy Ki-hoon poświęca na odpowiedzi na pytania studentów w sieci i pisanie podręczników. Podczas 20 lat swojej pracy napisał już ok. 200 książek.

- Lubię to, co robię - mówi dziennikarzowi "The Wall Street Journal". Kim Ki-hoon zarabia na 150 tys. uczniach, którzy korzystają z jego lekcji. Zatrudnia też 30 osób, które pomagają rozwijać jego imperium, sam też stworzył wydawnictwo, które publikuje jego podręczniki.

Korepetycje w modzie

Korea Płd. w istotny sposób rozwinęła swój system edukacyjny. Jeszcze 60 lat temu większość obywateli tego kraju była analfabetami. Dziś młodzi Koreańczycy z południa należą do najlepiej wykształconych na świecie, wyprzedzając w tym m.in. kraje zachodniej Europy i USA.

Finansowy sukces Kim Ki-hoona ma związek z globalnym rozwojem systemu douczania się poprzez korepetycje, który nazywany jest "edukacją w cieniu". Samo pobieranie nauki w szkołach, czy na studiach, przy wysokich wymaganiach staje się niewystarczające. Aby odnieść sukces, uczniowie i studenci zmuszeni są do brania korepetycji.

O korepetytorze rekordziście czytaj więcej w "The Wall Street Journal" >>

Więcej o:
Komentarze (22)
Najlepiej zarabiający korepetytor na świecie? Koreańczyk zarabia 4 mln dolarów
Zaloguj się
 • Anna Serbon

  0

  Dołączajcie się do dyskusji czy piszcie na naszych forach i blogach. Ciekawe i pożyteczne obcowanie na nowej dla was mowie pomaga lepiej poznawać język i daje możliwość stosować jego w praktyce. U nas lepsi korepetytorzy z polskiego!
  Szkoła Preply pomoże wam! preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-polskiego

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 2

  Jest to ciekawy artykuł dla mnie osobiście. Identyfikuje bowiem postęp z "przejściem od analfabetyzmu jako znajomość angielskiego do stanu najbardziej wykształconego na świecie"! Ciekawe też dlatego, że ja znam na pewno nie gorzej język angielski niż Mr. Kim Ki-hoona. Czyż ludzie jak ja nie powinni wznosić Polski do stanu najbardziej wykształconego na świecie? Powinni. Ale jest coś w systemie polskim edukacyjnym, co czyni to niemożliwym! Gdy bowiem przyjechałem do Polski, kazano mi skserować moje dyplomy, bo "może kiedyś ktoś będzie coś potrzebował" Baloney! Dokumentów ludzi z cenną wiedzą dla kraju się nie kseruje. Raczej ułatwia się takim ludziom używanie tej wiedzy dla kraju! Baloney, signori! I nie wrzeszczcie w pociągach do waszych dzieci, jak wczoraj w pociągu z Zakopanego do Krakowa, ... bo to przy starszych osobach BRAK KULTURY!

 • goran69

  0

  zawsze mnie zastanawia jak to się dzieje że taki mniejszy od Polski kraj potrafi zalać swoimi produktami cały świat i z totalnej biedy wystrzelić do czołówki najbardziej rozwiniętych państw świata...
  chyba właśnie chodzi o edukację

 • doktor104

  Oceniono 2 razy 2

  No to ma szczęście, że nie żyje w Polsce bo tu by go juz dawno wykończyła "skarbówka"

 • bytnica

  Oceniono 10 razy 4

  "na 150 tys. uczniach"
  To chyba w hebrajskiej gramatyce.
  W polskiej jest inaczej.

 • johanek4e

  Oceniono 6 razy 4

  Ten Pan jest takim samym korepetytorem jak mrożony wyrób pt."pizza" z supermarketu jest pizzą.

 • jot-23

  Oceniono 4 razy 0

  Zarabia tyle bo jest tego wart
  Ponizej jedna z jego lekcji internetowych:

  www.youtube.com/watch?v=luxzQ8VHPIM

 • mr_gm

  Oceniono 61 razy 61

  Podejrzewam, że te miliony zarabia dzięki wydawnictwu, a nie korepetycjom, ale napisze się o korepetycjach dla sensacji.

 • pogostarek

  Oceniono 23 razy -11

  u mnie dostałby z 2 euro na godzinę, i uważam ze miałby zajebiste szczęście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX