Żakowski: Jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Skonsolidował partię i chylące się ku upadkowi przywództwo

- Mam wrażenie, że jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Styl, w jakim zakwestionował przywództwo PO, spowodował konsolidację większości partii - powiedział w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Wiesław Władyka z "Polityki" stwierdził jednak, że "zacietrzewienie" Gowina nie pomaga Platformie. - Walcząc o stanowisko lidera, neguje sens istnienia rządu i partii - ocenił publicysta.
Jarosław Gowin kontynuuje swoją kampanię w wyborach na przewodniczącego PO. Wczoraj w Katowicach zapowiadał, że w przypadku zwycięstwa "zdemokratyzuje partię". Według Jacka Żakowskiego w Platformie Obywatelskiej panuje już zgodność co do tego, że Gowin wysuwa się poza partię. - Mam wrażenie, że jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Styl, w jakim zakwestionował przywództwo PO, spowodował konsolidację większości partii, odbudowanie przywództwa, które chyliło się ku upadkowi - mówił publicysta w Poranku Radia TOK FM. Tomasz Lis przyznał, że Gowin zachowuje się jak outsider. - Nie myślę jednak, że przywróciło to jedność w partii - zaznaczył naczelny "Newsweeka", dodając, że kondycja partii zależy od stosunków na linii Donald Tusk - Grzegorz Schetyna.

"Gowin neguje sens istnienia rządu i partii"

- Już widzę, jak Gowin znajduje się poza PO, widzę głosy pełne troski i oburzenia, że oto kolejna ofiara, kolejny wypchnięty z partii. Jak przeglądam listę wypchniętych, w większości oni sami się wypychali, i to jest przypadek Gowina - mówił Tomasz Wołek. - Mamy tu do czynienia z dywersją, zanegowaniem formatu partii przez jednego z liderów - ocenił Wiesław Władyka z "Polityki". Zdaniem publicysty Gowin jest zacietrzewiony, a jego słowa i działania powodują eskalację konfliktu z PO. - Jakby startował przeciwko największym wrogom na scenie politycznej. Staje się przez to nieco karykaturalny, bo zaprzecza własnemu życiorysowi politycznemu - mówił Władyka, przypominając, że Gowin będąc w rządzie, nie zgłaszał większych zastrzeżeń. - Walcząc o stanowisko lidera, neguje sens istnienia rządu i partii - skwitował publicysta.

Więcej o:
Komentarze (14)
Żakowski: Jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Skonsolidował partię i chylące się ku upadkowi przywództwo
Zaloguj się
 • pisedoff

  Oceniono 1 raz -1

  Gowin na prezesa PiS!
  I Gowin na tym zyska i PO i PiS.

 • tp70

  Oceniono 4 razy 2

  Ale co będzie z Żalkiem. Godson wierzy w zmartwychstanie, czyli jest zabezpieczony. Gowin celuje nie do PO ale chce być prezesem PIS. A Żalek ???

 • milorex10

  Oceniono 19 razy 5

  PO jest przede wszystkim zajęte sobą, czyli zawłaszczaniem państwa. Zawłaszczanie, czyli opanowanie wszelkich struktur pańtwa i zależnych od tych struktur firm i jednostek organizacyjnych oraz czerpanie z tego osobistych korzyści. PO przebiła na głowę w czerpaniu osobistych korzyści z państwowych pieniędzy, komunistyczną nieboszczkę PZPR.

 • antua43

  Oceniono 12 razy -6

  Czytając te komentarze zauważam że większość z tych co POpierają Donka są analfabetami bo jak normalny człowiek może POpełniać gafy aż do ---BULU--

 • antua43

  Oceniono 19 razy 1

  Porządny i uczciwy człowiek w partii oszustów nie ma miejsca.

 • chi_neng1

  Oceniono 11 razy 1

  "Jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina."

  "Jednosc PO odbudowuje sie" - czego sygnaly juz spstreglismy - I CO BYLO BARDZO OCZEKIWANE I U PRAGNIONE.

  Mam nadzieje jeszcze, ze premier DOCENI WRESZCIE NALEZYCIE SCHETYNE - pomijajac osobiste anse - jako, ze ten czlowiek jest mu potrzebny i pozyteczny na odpowiednim stanowisku.

  "...na trupie Gowina" - on nie sprawia wrazenia trupa, raczej wrecz odwrotnie.
  On sprawia wrazenie lidera partii. Na szczscie, tylko we wlasnych oczach.

  Takie sa moje obserwacje :).

 • klarneta8

  Oceniono 15 razy 7

  Gowin promuje wlasna osobe,a jego mentorem jest Rokita,kt. zostal wypchniety z PO przez Kaczynskich, kt. chcac zniszczyc TUSKA,dali jego zonie posade w palacu,auto, kierowce i laptop. Pozniej dobre miejsce na liscie PIS do sejmu.Teraz Gowin chwali ''patriotyzm i demokracje PIS''-KON BY SIE USMIAL.

 • prezio2

  Oceniono 20 razy -4

  niezalezna.pl/44381-ujawniamy-wladze-miasta-blokowaly-udzial-j-kaczynskiego-w-uroczystosciach
  Zobaczcie co te świnie pełowskie robią . Trzeba to robactwo postkpmusze wytępić jak wszy.

 • chi_neng1

  Oceniono 23 razy 15

  "Walcząc o stanowisko lidera, neguje sens istnienia rządu i partii "

  i to jest wlasnie ten prawdziwy, obnazony Gowin, z przekonaniem w wlasnej wielkosci i slusznosci wlasnych pogladow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX