Tym: Gowin odwiedził Suwałki. Równie dobrze mógłby pojechać do Oslo - jest tam chłodniej i też go tam nikt nie zna

"Gowin został Tuskiem sprzed lat dziesięciu. Tak przynajmniej mówi. Ale czy Gowin wie, co się przez dziesięć ostatnich lat stało na świecie? Runęła gospodarczo Europa, USA dodrukowały biliony dolarów bez pokrycia, a słynne szwajcarskie zegarki są produkcji chińskiej" - punktuje kandydata na szefa PO Stanisław Tym w najnowszej "Polityce".
Tym komentuje przejazd Jarosława Gowina po Suwałkach. Polityk Platformy Obywatelskiej rozpoczął tam swoją kampanię na przewodniczącego PO. "Chciał, by mieszkańcy miasta, w którym urodziła się Maria Konopnicka, mogli zobaczyć na żywo kogoś równie sławnego. Zobaczyć, usłyszeć... I co? I nic" - pisze dzisiaj Tym w "Polityce". I zauważa złośliwie, że b. minister równie dobrze mógłby pojechać do Oslo. Tam go też nikt nie zna.

Gowin Tuskiem sprzed 10 lat? A czy w ogóle wie, że dużo się zmieniło?

Jarosław Gowin wciąż powtarza, że dąży do konfrontacji z Donaldem Tuskiem, szefem Platformy. "Niestety, premier spotyka się tylko z lokalnymi działaczami PO. Dlaczego Tusk nie chce rozmawiać o przyszłości Polski? Dlaczego nie chce mówić o gazie łupkowym? Dlatego, że premier nacjonalizuje prywatne pieniądze Polaków, bo został socjalistą i boi się ludzi" - parafrazuje retorykę Gowina felietonista.

I nabija się z polityka, wytykając mu, że mówił o sobie, że jest "Tuskiem sprzed 10 lat". Tym jednak się zastanawia, czy naprawdę Gowin nie wie, że świat przez ostatnie 10 lat się zmienił? "Stoi więc Jarosław Gowin w Suwałkach lub Olsztynie pod wielkim napisem 'GO WIN'. Ktoś zadaje pytanie: - Chce pan odwołać własnego premiera? - Nie chcę odwołać Tuska, ale go zastąpić. To różnica - odpowiada. Oczywiście, że różnica. W znanej sztuce Szekspira Klaudiusz też nie chciał zabić króla, swojego brata, tylko go zastąpić" - pisze publicysta.

Nowy szef PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów. Głosowanie ma być korespondencyjne oraz internetowe, odbywać się będzie za pomocą kart do głosowania i kodów elektronicznych przesyłanych do członków Platformy listem poleconym.

Cały felieton Stanisława Tyma w najnowszym wydaniu "Polityki".

Więcej o:
Komentarze (34)
Tym: Gowin odwiedził Suwałki. Równie dobrze mógłby pojechać do Oslo - jest tam chłodniej i też go tam nikt nie zna
Zaloguj się
 • dudibudi

  0

  Ten cały TYM to były TW zwerbowany w latach 80 i do dziś uruchamiany przez post ubecję jak trzeba na kogoś napluć.

 • rita57

  Oceniono 2 razy 0

  A ten POdlizuje się dalej...:)Żenada Tym...

 • skwierz55

  Oceniono 3 razy 3

  Cienias byłeś zawsze, a terz az x 3

 • maddrake

  Oceniono 5 razy 1

  Miś 1 - genialny... ale to zasługa Barei
  Miś2 - porażka przez małe p
  Kiedy brakło mistrza dowcipu nie stało...

 • drozd215

  Oceniono 7 razy 1

  Panie Stanisławie, pan też chyba się nieco pogubił.
  Ale częściowo pana rozumie, wybrał pan kasę i trzeba mówić tak żeby pracodawca był zadowolony.

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 7 razy 1

  PO smrodek czuć, a rozumu nie widać ani za grosz.

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy 0

  co prawda S.Tym nie od wczoraj wlazi ryzemu picerowi w 4 litery ale pajacowi gowninowi POwaznie odbilo ...
  czy on naprawde mysli, ze cos ugra ta swoja wakacyjna wycieczka PO wsiach i miastach.... juz za chwile bedzie kopa, dupa, brama i gownin PObiegnie z bekiem do kurdupla na skarge ...

 • spokojny102

  Oceniono 3 razy 1

  Znany czy nie znany, ale do spowiedzi chodzi. Rydzyki lubi i pis tez, narazie tylko w tajemnicy.

 • m.arco

  Oceniono 5 razy -1

  Oj zmienił się świat przez ostatnie 10 lat. . Premier nawet sukienki bezrobotnej małżonce funduje za państwowe,podobnie jak i egzotyczne wycieczki a panu to nie przeszkadza, panie Tym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX