Żakowski pyta Dudę: Jak pan chce zrobić tę zadymę we wrześniu? "To normalne protesty, a nie awantura, zadyma"

Zapowiedziany przez centrale związkowe strajk ma się zacząć 11 września. - Już dziś Polska drży. Jak pan chce zrobić tę zadymę? - pytał w TOK FM Jacek Żakowski Piotra Dudę. Ale według szefa "S" strajk to nie żadna zadyma tylko "normalne protesty". Duda nie liczy na poprawę relacji z rządem. Jedyną osobą, która może mu poprawić humor, jest prezydent. Jeśli nie podpisze przepisów o elastycznym czasie pracy.
NSZZ "Solidarność", Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych planują przeprowadzenie we wrześniu protestu, jakiego dawno w Polsce nie było. Związkowcy krytykują politykę rządu, chcą odwołania ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza.

- Już dziś Polska drży. Jak pan chce zrobić tę zadymę we wrześniu? - pytał gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Jacek Żakowski Piotra Dudę. - Nie trzeba tego odbierać w kategoriach awantury, zadymy. Wyczerpaliśmy wszystkie możliwości rozmów z rządem i pozostały nam tylko tego rodzaju akcje - wyjście na ulice. Ale to normalne. Przecież w innych krajach Unii Europejskiej też dochodzi do strajków i protestów - odpowiedział szef "Solidarności".

Pracodawcy dostają fory

Od dawna rząd nie ma dobrych notowań wśród związkowców. Choćby za podwyższenie wieku emerytalnego. - Przestano poważnie rozmawiać ze stroną związkową. Nie mamy nic do osoby ministra Kosiniaka-Kamysza; to fajny młody człowiek. Ale nie ma siły przebicia. Ministerstwo Pracy stało się ministerstwem bezrobocia. Forsuje się tylko projekty pracodawców - żalił się przewodniczący Duda w "Poranku Radia TOK FM".Co musiałby się stać, żeby do wrześniowych protestów nie doszło? - Premier Tusk jest w bardzo dobrych stosunkach z prezydentem. A prezydent może nie podpisać przepisów o elastycznym czasie pracy. Albo skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Zaapelowaliśmy do pana prezydenta, wysłaliśmy pismo, żeby nie podpisywał, bo uważamy, że przepisy są niekonstytucyjne - mówił szef "S".

Jak podkreślał Duda, przepisy są też niezgodne z dyrektywą UE dotyczącą czasu pracy. Dlatego, jeśli nowelizacja Kodeksu pracy wejdzie w życie, związkowcy zaskarżą przepisy do TK. I zainteresują sprawą Unię Europejską.

"Duda stał się uzi prezesa Kaczyńskiego" "A zaczynał tak ciekawie. Chwaliliśmy go">>

Więcej o:
Komentarze (27)
Żakowski pyta Dudę: Jak pan chce zrobić tę zadymę we wrześniu? "To normalne protesty, a nie awantura, zadyma"
Zaloguj się
 • spokojny102

  Oceniono 4 razy 0

  Wystapia dudziarze ii kobziarze, zagraja ,zapala pare opon i pojadum do dum na Slunsk.

 • orion57

  Oceniono 13 razy 5

  Jak zniszczyć każdą gospodarkę? prosto trzeba kraj zalać protestami, strajkami. Duda ma problem bo większość Polaków woli pracować i zarabiać a co za tym idzie realizować swoje plany życiowe. Tacy nieudacznicy jak Duda z dużą ambicją szukają sobie miejsca i znaleźli - związki zawodowe w spółkach w których większościowym udziałowcem jest państwo. Panie Duda bierze Pan do kieszeni ponad 20 000 zł, więc udowodnij że na to zasługujesz. Załóż firmę, zatrudnij 60 osób i pokaż kiedy będziesz mógł sobie dać 20 000 zł miesięcznie plus udziały w radach nadzorczych. Dlaczego Pan tego nie opublikuje?. Po drugie - skasować zapis,że to pracodawca płaci za zarządy związków. Dzisiaj wygląda to tak,że pluje pan na rękę która daje Panu pieniądze. Skoro Pan pluje powinno się Panu odciąć możliwość brania wypłaty od pracodawcy. Niech związkowcy utrzymają sami takich związkowców jak Pan ze swoich składek, ciekaw jestem jaka wtedy była by Pana pensja?
  Protest 11 września ma swój inny smaczek - cały świat będzie pamiętać co się wtedy działo w USA tylko w Polsce będą gwizdy, palenie opon.

  Panie Duda sam Pan odszedł od stołu, nie ma Pan ŻADNEGO prawa do stawiania jakichkolwiek warunków.

  11 września dajmy odpór w Warszawie Dudzie i jego zwolenników. Do pracy nygusy jeśli jeszcze pamiętacie co to. Mówię to do zarządów związków zawodowych. Związkowcy którzy płacą swoje składki powinni wsiąść w ręce swoje sprawy i takich jak Duda wykopać ze związków.

 • foniawizja

  Oceniono 5 razy 3

  DUDA - jego "diagnoza" nie chcecie komuny (pis-u) to bedziecie zyc jak Rumuny!? to jest wypowiec wszystkich
  zwiazkowych BOSOW, bo za malo "zarabiaja" - a potem tylko kroczek do Sejmu i cieply "taborecik" do konca .

 • m.arco

  Oceniono 6 razy 0

  Prawda jest taka,że Tusk likwidując związki zawodowe pod pozorem oszczędności zgnoi przeciętnego pracującego obywatela doprowadzając go do roli wyrobnika niewolnika bez prawa głosu. A tymczasem ministrowie przyznali sobie 22 miliony premii za pół roku pracy.

 • m.arco

  Oceniono 5 razy 1

  Pod tym artykułem ,,Michnik o Orbanie: Tak samo mówił Hitler. To jest droga do piekła"
  było pełno komentarzy ale wszystkie zniknęły. Adaś sądzi,że jak zastosoje metodę Stalina i wyłączy komentarze polemizujące z jego tezą to Orban z Kaczyńskim staną się Hitlerami.

 • yarrrr

  Oceniono 6 razy 0

  Gazeto, która manipulujesz ocenami +/-, ewidentnie i bardzo często: to cię nigdzie nie zaprowadzi. Kłamstwo ma krótkie nogi.

  Jakby ktoś miał wątpliwości: znajdź jakąś kontrowersyjny komentarz, który ma wiele ocen. Po jakimś czasie kliknij na + lub - i... zobaczysz że ta liczba zmalała znacznie. Np z 400 na 20. Tak, takie przypadki obserwowałem.

  Odpaliłem informację "Ponad 500 bojowników Al-Kaidy uciekło z więzienia."
  Klikam na kciuk w górę przy jednym z komentarzy. Wyświetlana łączna ilość ocenień się zmniejsza (zarówno plusów jak i minusów)!
  Chcę to udokumentować przy poście użytkownika "gazetaplum". Piszę swój post. Klikam "Wyślij", a ... post "gazetaplum" znika!

  yarmobile.nazwa.pl/plikiii/post_usuniety.PNG
  Proszę zwrócić uwagę na ilość ocenień przy poście wyżej, użytkownika "104i9": 335 razy.
  Klikam kciuk w górę przy poście "104i9": ilość ocenień zmalała do 74!!!

  yarmobile.nazwa.pl/plikiii/post_usuniety2.PNG
  To jest k.wa manipulacja informacją!

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 13 razy -5

  jak widać sam business center club tu się wpisuje i przydupasy "panów prezesów" z audycji ekonomicznej Mosza w Tok FM.
  Jakaż to nienawiść do ludu pracującego miast ! Nawet u lewicowego żakowskiego

  Jak rzad rusza wiek emerytalny to dla wszystkich po równo, a nie zostawienie całej aktualnej mundurówki itp na dotychczasowych warunkach. No ale tylko na mundurówce te rząd się będzie wspierał w najbliższym czasie.....

 • szary-polak

  Oceniono 37 razy 21

  Warszawiacy i wszyscy, którzy są przeciwko łajdakom pokroju Duda....Przystąpcie do klubu Marii Czubaszek, i dajcie odpór tym postkomunistycznym śmieciom , tzw "działaczom związkowym".. Przygotujmy się i przygotujmy tym łachudrom " godne " powitanie..!!!

 • pogromca_kibolstwa

  Oceniono 22 razy 8

  PO to krętacze ale jak rozwiążą tych darmozjadów to mają mój głos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX