Papież apeluje, by nie osądzać homoseksualistów. A Terlikowski: "Media uprawiają homomanipulację. Gdyby papież..."

- Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? - stwierdził dzisiaj papież Franciszek. - Papież wspiera księży gejów - oznajmiły media. A dowodem mają być wyrwane z kontekstu wypowiedzi Franciszka z pokładu samolotu - komentuje Tomasz Terlikowski na stronie Fronda.pl.
Chodzi o słowa Franciszka, które papież wypowiedział na pokładzie samolotu, w drodze powrotnej ze Światowych Dni Młodzieży w Brazylii. Papież oświadczył, że homoseksualiści nie powinni być osądzani ani marginalizowani w życiu społecznym. Opowiedział się za integracją gejów i lesbijek w społeczeństwie. Powiedział też, że nie potępia księży gejów. - Jeśli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Boga oraz ma dobrą wolę, to kim ja jestem, by go osądzać? - podkreślił.

Niektórzy odbierają to jako dobry znak - otwarcie na przyszłe zmiany w podejściu Kościoła do homoseksualistów. Agencja Reuters zauważyła nawet, że wypowiedź Franciszka jest o wiele bardziej ugodowa niż stanowisko jego poprzednika Benedykta XVI, który w 2005 roku wydał dokument stanowiący, że mężczyźni z głęboko zakorzenionymi tendencjami homoseksualnymi nie powinni zostawać księżmi.

Jednak Tomasz Terlikowski z Fronda.pl rozwiewa wszelkie wątpliwości - jego zdaniem, jeżeli ktoś myśli, że ze słów papieża odnoszących się do księży gejów ("Nie można marginalizować tych ludzi"), wynika, że papież "wspiera księży gejów", to... się myli.

"Gdyby Franciszek..."

Redaktor naczelny Fronda.pl zaznaczył, że jego zdaniem "gdyby Franciszek chciał rzeczywiście cokolwiek zmieniać w zasadach dotyczących wyświęcania na kapłanów osób o trwale zakorzenionych skłonnościach homoseksualnych, to... zmieniłby zapisy prawne, wydał nową notę, a nie opowiadał o tym na pokładzie samolotu".

Zmianę w nastawieniu papieża do homoseksualnych księży zauważyły m.in. "Washington Post", "Huffington Post", "New York Times", "Guardian", BBC. "To tylko liberalne media sieją zamęt i próbują zniszczyć jasną, prostą, katolicką moralność" - nie przejmuje się Terlikowski. "Nic nowego, tylko stara homopropaganda, do której próbuje się wprzęgnąć papieża Franciszka, posługując się zmanipulowanymi i wyrwanymi z kontekstu wypowiedziami".

Więcej o:
Komentarze (85)
Papież apeluje, by nie osądzać homoseksualistów. A Terlikowski: "Media uprawiają homomanipulację. Gdyby papież..."
Zaloguj się
 • emeryt21

  0

  Terlikowski wie lepiej co mial na mysli papiez niz sam papiez.....Biedny Terlikowski......

 • zwyklaosoba

  Oceniono 1 raz 1

  Biskup Rzymu z pewnością nie podważał Pisma Św. i nie twierdził, że nieprawdą jest słowo objawione zawarte w 1 Kor 6,9. Więc nie atakujcie tak Terlikowskiego, bo trochę racji chyba ma.

 • mz50

  0

  Terlikowski jest bardziej papieski niż sam papież jak reszta naszych polskich oszołomów.

 • mieszaniec-zopola

  0

  Obserwując od wielu lat wypowiedzi Tomasza Terlikowskiego uważam, że on niczego nie zrozumiał z chrześcijaństwa. Nie pojął, że centralną kwestią tej religii i filozofii jest życzliwy stosunek do drugiego człowieka. Obecny papież nie jest postacią z bajki Terlikowskiego, zaś Terlikowski nie jest postacią z wizji Franciszka. Moim zdaniem Terlikowski to człowiek niedobry, nie ma potrzeby upowszechniać jego poglądów w medium, które jest wobec niego krytyczne.

 • emeryt21

  Oceniono 1 raz 1

  Wreszcie Terlikowski powiedzial, ze wie lepiej co chcial powiedziec papiez. Lepiej niz papiez.....
  Cieszy mnie to, ze papisci zaczynaja skakac sobie do gardel.....Narazie tylko taki kundelek jak Terlikowski, ale w przyszlosci ? Kto wie ?

 • wlomat1

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiście że media uprawiają homo-manipulację. Dostosowują wypowiedź papieża do kanonów Poprawności Politycznej i domagają się bezwarunkowego homo-zachwytu >!>!>!>!>!>!>!>!>!

 • erudyta

  Oceniono 1 raz 1

  Terlikowski na papieża :)

 • fletniapana

  Oceniono 1 raz 1

  Do wszystkich: podstawą mojej wiary nie jest ani Terlikowski ani Papież Franciszek a Jezus Chrystus. Św.Paweł w Liście do Galatów pisze:

  " Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!"

  a kilka zdań później dodaje:

  " Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim. Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus Chrystus"

  Papież jest strażnikiem tej Ewangelii ale nawet wśród papieży zdarzali się tacy, którzy zamiast dbać o Kościół dbali o swój interes. Jeżeli ktoś ma problem z określeniem w kogo wierzy niech sobie powtórzy Wyznanie Wiary.

  Zgadzam się z Terlikowskim, że słowa Franciszka są wyrywane z kontekstu i na tych wyrywkach media (szczególnie lewicowe) chcą zbudować własne przesłanie. Ale wierzę, że Franciszek da sobie z tym radę i jego nieprzekłamany przekaz dotrze do wszystkich, którzy tego oczekują.

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 4

  Skąd się takie zakapiory biorą.
  Kto kupuje tą FRONDĘ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX