Szostkiewicz: Niech Franciszek przybywa ratować Kościół w Polsce przed jego własnymi grzechami

- Mamy za sobą efektowną i udaną wyprawę papieża do kraju, gdzie ta teologia się rodziła w odpowiedzi na prawdziwe potrzeby i wyzwania społeczne. Może za trzy lata podobny zastrzyk franciszkanizmu będzie w Kościele księży Rydzyka i Hosera jeszcze bardziej potrzebny? - zastanawia się na swoim blogu Adam Szostkiewicz, publicysta "Polityki".
Papież Franciszek zapowiedział wczoraj, że światowy zlot młodzieży katolickiej odbędzie się w 2016 roku w Krakowie. Informację tę w Polsce przyjęto entuzjastycznie.

- Razem z dostojnikami państwa i Kościoła cieszy się też zapewne ks. Wojciech Lemański - pisze na swoim blogu Adam Szostkiewicz, publicysta "Polityki". - Kto jak kto, ale akurat on jest dobrym przykładem stylu Franciszka w naszym Kościele. Pasuje do brazylijskiego apelu papieża, by księża otwarli drzwi swych parafii i wyszli do ludzi - zauważa Szostkiewicz. - Rad bym posłuchać kazań Franciszka o ,,misji społecznej" Kościoła, tak jak on ją widzi, w Polsce, gdzie latynoską teologię wyzwolenia traktowano często jako komunistycznego konia trojańskiego. Mamy za sobą efektowną i udaną wyprawę papieża do kraju, gdzie ta teologia się rodziła w odpowiedzi na prawdziwe potrzeby i wyzwania społeczne. Może za trzy lata podobny zastrzyk franciszkanizmu będzie w Kościele księży Rydzyka i Hosera jeszcze bardziej potrzebny? Niech więc Franciszek przybywa ratować Kościół w Polsce przed jego własnymi grzechami - kończy publicysta.

Cały wpis na jego blogu>>

Więcej o: