"Rzeczpospolita": Ojciec Rydzyk zapisał się do SKOK. To dzięki temu dostał miejsce na multipleksie

Kierowana przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis została członkiem kasy Stefczyka. Ta w styczniu wystawiła jej promesę wartą 15 mln zł, która okazała się kluczowa w staraniach o miejsce na multipleksie dla TV Trwam - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej"
Od końca października ub. roku do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych mogą przystąpić organizacje pozarządowe, takie jak fundacje i stowarzyszenia. - Bardzo szybko z tych zapisów skorzystała fundacja Lux Veritatis zarządzająca telewizją Trwam. Przystąpiła do SKOK Stefczyka - to największa spółdzielcza kasa w Polsce. Jej wieloletnim prezesem, a dziś szefem rady nadzorczej jest Grzegorz Bierecki, w przeszłości współpracownik Lecha Kaczyńskiego, a dziś senator PiS - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

W lutym 2013 r. Stefczyk wystawił fundacji kredytową promesę wartą 15 mln zł. Ten dokument okazał się kluczowy w staraniach fundacji Rydzyka o miejsce na multipleksie. Dzięki niemu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zmieniła wcześniejsze zdanie, że Lux Veritas nie ma pieniędzy na drogi multipleks.

Współtwórcą SKOK jest Grzegorz Bierecki, były współpracownik Lecha Kaczyńskiego, obecnie senator PiS. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi o swojej współpracy z fundacją Rydzyka. - Cieszę się, że TV Trwam dostała koncesję, bo dla mnie to ważna szansa na zbudowanie pluralizmu w mediach. Fundacja Lux Veritatis spełniała warunki, aby dostać koncesję w pierwszym procesie. Wierzę, że bez nacisku tych ponad 2 mln ludzi, którzy wspierali starania ojca Rydzyka, tej koncesji by nie było, choćby SKOK wystawił niebotyczną promesę - wyjaśnia.

Więcej w Rzeczpospolitej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (209)
"Rzeczpospolita": Ojciec Rydzyk zapisał się do SKOK. To dzięki temu dostał miejsce na multipleksie
Zaloguj się
 • play100cen

  Oceniono 1 raz -1

  Rydzyk i Owsiak - wbrew pozorom to bardzo podobne osoby. Nawet fizycznie.

 • beliar6

  Oceniono 5 razy 5

  No to bankructwo SKOK-ów zbliża się nieuchronnie. Potem ci, którzy tam trzymają pieniądze będą płakali jak ci, którzy się połaszczyli na wielkie zyski w Amber Gold.

 • 1neo1

  Oceniono 5 razy -5

  W sumie racjonalna decyzja Rydzyka - woli powierzyć swoje pieniądze polskiemu SKOK-owi niż jakiemuś włoskiemu Unicredit który większościowy akcjonariuszem banku Pekao SA.

  Każdy ma prawo trzymać pieniądze w takim banku jakim chce, nawet Rydzyk. Dziwię sie ze GieWu robi jakiś wielki news z tego.

  Tak ma marginiesie , dlaczego GieWu na przykład nie przyjrzy sie dochodom obecnej władzy - ci to już na pewnie nie trzymaja pieniedzy w Skokach tylko pewnie gdzieś offshore na Kajmanach lub Szwajacarii po to aby ukryć dochody przez Urzedem Skarbowym.

 • witkosia100

  Oceniono 5 razy -3

  o.Rydzyk ma glowę na karku nie od parady
  moze zamiast po Nim jeździc zaproponowac Mu stanowisko Min.Finansow lub szefostwo telewizji

 • alexy-dwa

  Oceniono 5 razy 3

  Fajne zdjęcia tej zadowolonej z siebie prostytutki.Gdy patrzę na zakłamaną mordę złodzieja rydzyka ( specjalnie z małej litery) mam ochotę opluć monitor.
  Wyjątkowy bydlak.
  Dziwi mnie że z tym śmieciem nikt nie zrobił do tej pory porządku.Al Capone poszedł siedzieć za podatki których nie płacił , a ten bydlak chodzi po wolności i się śmieje z debili którzy go opłacają.

 • juesej

  Oceniono 4 razy 0

  W tytule że ojciec Rydzyk zapisał się do SKOK, a w treści że Fundacja Lux Veritatis zapisała się do SKOK. No to jak -Tusk należy do Unii Europejskiej czy Polska, wy głąby koszerne?

 • tom_from_boat

  Oceniono 2 razy 2

  Money, Money, Money
  www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

 • jan_sobczak1

  Oceniono 6 razy -4

  Każde działanie przeszkadzające rudemu matołowi, jego przydupasom z Gazet i NSDaPO budzi w społeczeństwie nadzieję że tą kanalię uda się oderwać od koryta bez strzelania i rewolucji i zamknąć w więzieniu.

 • erudyta

  Oceniono 6 razy 4

  Czy wreszcie ktoś zakończy ten żenujący spektakl z tym pseudo zakonnikiem wyrzuconym za finansowe machlojki z Niemiec? Oszustem, który moją babcię oszukał na tzw świadectwa udziałowe NFI , które rzekomo służyć miału ratowaniu Stoczni Gdańskiej? Ludzie obudźcie się ten pseudo klecha nie ma nic wspólnego z Kościołem - zobaczcie jak zachowuje się obecny Papież : skromność, grzeczność a nie buta tego wypasionego balerona ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX