Lipiński: "PiS musi wygrać i rządzić samodzielnie". Mężyk: "Niewyobrażalne"

Adam Lipiński, wiceprezes PiS, przekonuje w "Gazecie Wyborczej", że PiS musi samodzielnie dojść do władzy. I jest to prawdopodobne. - To chyba niewyobrażalne, na tak efektowną porażkę PO się nie zanosi - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Łukasz Mężyk z 300polityka.pl.
- PiS dąży do tego, żeby móc samodzielnie rządzić - mówi w rozmowie z Agatą Kondzińską z "Gazety Wyborczej" Adam Lipiński, wiceprezes PiS. - To całkiem prawdopodobne, że PiS któreś z najbliższych wyborów wygra - przyznał w Poranku Radia TOK FM Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl. Wątpi jednak, by partia Jarosława Kaczyńskiego mogła rządzić samodzielnie. - To chyba niewyobrażalne, na tak efektowną porażkę PO się nie zanosi. Musiałoby się stać coś nieprzewidywalnego - ocenił.

"W 2007 debata zmieniła wszystko"

Jednak kampanie wyborcze bywają nieprzewidywalne. - W 2007 roku PiS dość zdecydowanie prowadził. Sama decyzja o przedterminowych wyborach wynikała z przekonania, że oni wygrają te wybory z ogromną przewagą - przypominał Piotr Kraśko, szef "Wiadomości" w TVP. Jednak Tuskowi udało się namówić szefa PiS na spotkanie przed kamerami. - Ta debata zmieniła wszystko. Kaczyński był nieprzygotowany, a fenomenalny Tusk obrócił losy wyborów - mówił prowadzący Poranek Radia TOK FM Tomasz Sekielski.

"Kondycja Tuska jest lepsza, niż uważaliśmy"

Na razie sukcesem PiS jest więc klęska PO, jak przyznał Piotr Pytlakowski z "Polityki". O ile faktycznie można mówić o klęsce. - Kondycja Tuska i PO jest chyba lepsza, niż uważaliśmy do tej pory - zauważył Mężyk, przypominając jeden z sondaży przygotowanych dla "Wiadomości", w którym Platforma zebrała 34 proc. poparcia. - Cały czas jednym z argumentów przewagi sondażowej PiS jest przekonanie o skutecznej ofensywie tej partii. A to cały czas zaniechania i błędy PO - podkreślał Kraśko. Jak zauważył Mężyk, PiS wciąż jawi się jako alternatywa dla rządzącej Platformy. - W polityce mamy krótką pamięć i trochę się zapomina, jak to było za PiS - dodał Kraśko. I ta krótka pamięć, może pomóc Kaczyńskiemu.

Więcej o:
Komentarze (34)
Lipiński: "PiS musi wygrać i rządzić samodzielnie". Mężyk: "Niewyobrażalne"
Zaloguj się
 • walbut8

  0

  Boże broń Polskę przed PIS-em

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  jak pisuar to tragedia dla Polski.

 • hardy1

  Oceniono 2 razy 2

  PiS może wygrać, jeżeli będzie bardzo słaba frekwencja na wyborach.
  W innym przypadku nie ma szans. PiS ma swój twardy elektorat (ok.15-20% wszystkich wyborców) i nic więcej. Im mniejsza frekwencja, tym wyższy wynik wyborczy PiS-u.

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 2

  Pachnie niektórym koryto i władza....

 • grastep002

  Oceniono 4 razy 4

  Tylko człowieczek bez honoru i twarzy ma odwagę publicznie pokazywać swą buźkę i wypowiadać się!
  A.LIPIŃSKI - to jeden z ekipy wielkiego guru,skompromitowany w aferze, z drugim "cudakiem", Begier.
  Parcie na władzę, stało się w PIS ,chorobliwe! WŁADZA, WŁADZA, CIEPŁA POSADKA...ekipa PIS odmienia we wszystkich przypadkach.
  Czy normalnie myślący Polak może sobie wyobrazić TAKI RZĄD... PREMIER- J. Kaczyński, min.spraw zagranicznych - Fotyga, min.sprawiedliwości - Macierewicz,itd....A przecież jeszcze trzeba dać intratne stołki ,wiernym,do bólu, Hofmanowi,Girzyńskiemu,Czarneckiemu,Błaszczakowi i całej masie kapciowych.

 • klarneta8

  Oceniono 11 razy 11

  Uwazam, ze media pomagaja PIS-owi, pokazujac wszystkie wyjazdowe ''idiotyczne spedy, na ''0'' poziomie merytorycznym''. Widac,ze nalezy sie martwic, ze przybywa ''prostakow'', kt. chca sluchac takich bredni.

 • domasu

  Oceniono 3 razy 3

  ci to mają rozbuchane ego. ale będzie huk jak niedługo pęknie. wasze miejsce było jest i do czasu tego "wybuchu" będzie w opozycji.

 • tp70

  Oceniono 14 razy 14

  Lipiński, nie fetuje się wygranej, której prawdopodobieństwo jest bliskie ZERO.
  PISdzielcy ekscytują się kilkuprocentową przewagą. A do wyborów zostało ponad 2 lata !!!!
  Trzeba być głupim jak Lipiński lub Kaczyński żeby już zacząć balowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX