11-letnia Jemenka uciekła przed ślubem. W internecie zamieściła film. "Prędzej się zabiję"

Nada al-Ahdal, 11-letnia mieszkanka Jemenu, uciekła przed ślubem, do którego próbowali zmusić ją rodzice. Dziewczynka schroniła się u wujka, a na rodziców złożyła skargę na policji. Mówi, że "wolałaby umrzeć, niż zgodzić się na to małżeństwo". Swoją historię opowiedziała dziennikarzom.
W internetowym serwisie wideo LiveLeak pojawił się film z monologiem 11-letniej Jemenki, którą rodzice chcieli zmusić do ślubu. Dziewczynka tłumaczy w nim, dlaczego uciekła z domu i ukryła się w mieszkaniu wujka. Twierdzi, ze jej bliscy grozili jej śmiercią, jeśli nie wyjdzie za mąż za starszego mężczyznę - czytamy w serwisie Businessinsider. com.W regionie Jemenu, z którego pochodzi Nada, aranżowanie małżeństw małoletnich dziewczynek z dorosłymi mężczyznami to częsta praktyka. Nada w zamieszczonym w internecie wideo twierdzi, że problem dotyczy bardzo wielu dzieci. Mówi, że wiele z nich, by uniknąć niechcianego małżeństwa, popełnia samobójstwo. - Ja rozwiązałam swój problem, ale niektórzy nie. Niektóre dzieci postanowiły rzucić się do morza. Teraz nie żyją - mówi Nada. - Oni zabili nasze marzenia, zabili w nas wszystko. Tu nie ma wychowania. To przestępstwo, zwyczajne przestępstwo - dodaje.

Dziecko zapowiada, że za nic nie wróci do domu. - Wolałabym umrzeć - mówi. - Nie miałabym życia, edukacji. Czy oni nie mają żadnego współczucia? - żali się dziewczynka.

Jemen to państwo leżące na Półwyspie Arabskim. Religią dominującą jest tam islam - 99 proc. populacji to wyznawcy Mahometa. Kraj jest zamieszkany niemal wyłącznie przez Arabów. W styczniu 2011 roku ludność Jemenu przyłączyła się do "Arabskiej Wiosny". Rozpoczęły się ostre protesty, w konsekwencji których powołano nowy rząd.